Co kupić Pilot Road 2 czy Pilot Power 2ct?

Awatar użytkownika
Arturo
klepacz
klepacz
Posty: 982
Rejestracja: ndz 11 lut 2007, 19:45
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: 3Miasto / Rumia
Kontakt:

Post autor: Arturo » pn 14 gru 2009, 01:32

Szozdul, Ja ostatnio stałem przed takiem samym dylematem, czytałem testy, porównania, pytałem... i po raz drugi wybrałem PR II, a oto dlaczego:

1. GEOMERTIA: PP ma inną geometrię niż PR, jest znacznie bardziej wypukła przez co lepiej skręca, lato, winkielki, dzidowanko po torze - pewnie miodzio! Przez jakiś czas miałem moją "obutą" w Metzeler RaceTec - typowo sportowy profil opony i mi nie odpowiadała bo "sama skręcała" - wiem brzmi dziwnie. ( na PP jechałem tylko kikadziesiąt km i było podobnie ale za mało żeby napisać konkrety). Byłem przyzwyczajony do tego że ja kierą narzucam tor jazdy a na tamtych laczach musiałem przytrzymywać kierę mocniej bo opona wywierała momen skręcający na kierownicę w zakręcie. Sportowy profil kiepsko się spisywał na remontowanych nawierzchniach, tarkach i bardziej odczuwałem przejeżdzanie po "białym". Pewnie z czasem bym się przyzwyczaił ale na początku mi to nie odpowiadało. Profil PR jest bardziej turystyczny i wymaga więcej siły do składania moto ale na pewno nie przeszkadza w przyszlifowaniu podnóżków.

2.MIESZANKI GUMY: PP ma znacznie szerszy pas twardej mieszanki w środkowej części opony od PR, żeby podczas ostrej sportowej jazdy nie "zciachać" zbyt szybko miękkiej mieszanki. Zadałem sobie pytanie co dla mnie lepsze - oczywiście że wolę mieć wąski pasek twardej mieszanki i już w niedużych złożeniach chwytać alfast miękką mieszanka. Pomimo wąskiego paska twardej mieszanki lacze i tak starczają na 20-25 tysi więc spoko.

3.RZEŹBA BIEŻNIKA: PR jest oponą sportowo-turystyczną więc został zaprojektowany tak, żeby jak najlepiej odprowadzać wode z pod opon i nie ma sobie równych w tej dziedzinie (Dunlop Roadsmart może konkurować ale i tak przegrywa). Wystarczy rzut oka na bierznik PP i PR i od razu widać która z opon lepiej wywiąże się z tego zadania. Na naszych drogach jest sporo nierówności a zwłaszcza "rynien", czasem czasem przy ulewnym deszczu, nawet na głównych drogach (np.7ka) można sobie nieświadomie wjechać w kałużę głęboką na 2-3cm - do staty przyczepności wtedy już blisko.

To są 3 kryteria wg. których wybierałem oponę - zadałem sobie pytanie: jak używam motocykla, po jakich drogach przeważnie jeżdzę, jak często bywam na torze i w jakich porach roku używam moto (wszystkich 4).
"Ludzie kpią z nas zanim nas zdążą poznać
Biorą nas za przestępców bo nie widzą w nas dobra"

Awatar użytkownika
Daniel
klepacz
klepacz
Posty: 506
Rejestracja: czw 27 gru 2007, 19:11
Imię: Daniel
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Daniel » pn 14 gru 2009, 20:51

Polecam Pilot Road 2. Mam na przodzie taką oponkę. Zrobiłem na niej ok. 30 tyś km. :mrgreen: Kilka razy zawitałem na torze i nigdy mnie nie zawiodła. Na tyle mam starego Pilot Roada jednoskładnikowego i też sobie chwalę. Właśnie rozglądam się za kompletem oponek i gdyby nie kasa to na pewno zdecydowałbym się właśnie na PR 2. No ale chyba będę musiał rozejrzeć się za czymś tańszym po nowym roku.
Try before you die!

Awatar użytkownika
Diego
klepacz
klepacz
Posty: 1544
Rejestracja: wt 03 kwie 2007, 20:52
Imię: Mirek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Płock city

Post autor: Diego » pn 14 gru 2009, 21:12

Widzę,że wielu chlopa lata na tych gumach.Sam z chęcią na wione zakupie takowe.Może ktoś ma kontakt z firmą handlująca tymi oponami i dla VFR OC wynegocjowałby dobra cenę????? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Pare kpl przeciez przeszło przez "nasze' VFRy
Np na Alledrogo maja kpl za 1 159,00 zł
http://moto.allegro.pl/item846890331_mi ... 7_2ct.html
Fabik chyba nie ma Michalków ale Uxy albo Musieli?????? :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
KolczyK
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4199
Rejestracja: pt 02 mar 2007, 23:20
Imię: Przemysław
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto, Rumia
Kontakt:

Post autor: KolczyK » pn 14 gru 2009, 21:35

kiedyś miałem za 950zł, no ale teraz to kupa 1100 1200....też będę kupował na wiosnę, lato.....
VFR800FI '99 - była ze mną 35tyś km
VFR800FI '02 - obecna kochanka

UBEZPIECZENIA << www.kolczynscy.pl >>>

Awatar użytkownika
Daniel
klepacz
klepacz
Posty: 506
Rejestracja: czw 27 gru 2007, 19:11
Imię: Daniel
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Daniel » pn 14 gru 2009, 22:11

Te chyba są najtańsze na allegro.

http://moto.allegro.pl/item848684974_mi ... _w_wa.html

Tyle że Diablo Strady można kupić już za ok. 750 zł... 350 zł. różnicy to sporo. No chyba że po nowym roku stanieją....
Try before you die!

Awatar użytkownika
rommi
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2358
Rejestracja: śr 30 lis 2005, 16:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Józefosław k/Piaseczna
Kontakt:

Post autor: rommi » wt 15 gru 2009, 14:21

Daniel pisze:Te chyba są najtańsze na allegro.

http://moto.allegro.pl/it...70_17_w_wa.html
Ja właśnie kupiłem od niego za 950, brałem kpl PP2CT i kpl PR2CT.

Awatar użytkownika
Gregory
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2088
Rejestracja: pn 07 lip 2008, 11:58
Imię: Grzesiek
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kęty
Kontakt:

Post autor: Gregory » wt 15 gru 2009, 21:46

Jak macie zamiar kupować na wiosnę, to poczekajcie ( może mi się uda załatwić lepszą cenę za komplet ) ;-)
Ps. Tylko nie wiem, czy przypadkiem ceny katalogowe się nie zmienią :sad:
Motocykl jest jak media markt -nie dla idiotów

Grewel-Moto - części i akcesoria do moto - 505-078-145 - potrzebujesz coś, dzwoń lub pisz.

CB500, VFR800 Vtec i VFR800 Fi, CBR600RR, K1200S,

Awatar użytkownika
Arturo
klepacz
klepacz
Posty: 982
Rejestracja: ndz 11 lut 2007, 19:45
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: 3Miasto / Rumia
Kontakt:

Post autor: Arturo » śr 16 gru 2009, 01:02

Gregory pisze:Tylko nie wiem, czy przypadkiem ceny katalogowe się nie zmienią
Powinny się zmienić na lepsze bo waluty ostatnio w dół poleciały. Ostatnio nawet chciałem coś w Halvarssons zakupić ale mi doradzili żebym poczekał na cennik 2010 bo wszytsko będzie tańsze/
"Ludzie kpią z nas zanim nas zdążą poznać
Biorą nas za przestępców bo nie widzą w nas dobra"

Awatar użytkownika
Daniel
klepacz
klepacz
Posty: 506
Rejestracja: czw 27 gru 2007, 19:11
Imię: Daniel
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Daniel » śr 16 gru 2009, 21:48

rommi pisze:
Daniel pisze:Te chyba są najtańsze na allegro.

http://moto.allegro.pl/it...70_17_w_wa.html
Ja właśnie kupiłem od niego za 950, brałem kpl PP2CT i kpl PR2CT.
Może skrzykniemy się w kilka osób chętnych na zakup komplecików takich właśnie opon (Pilot Road 2 2CT) i ponegocjujemy ceny. Wybierzemy sprzedawcę z najlepszą ofertą i uda się za ludzkie pieniądze kupić? Co Wy na to? Powoli szukam chętnych u siebie.... Gdyby był ktoś z Podkarpacia chętny to odpada koszt przesyłki....
Try before you die!

Awatar użytkownika
adi610
klepacz
klepacz
Posty: 783
Rejestracja: pt 20 cze 2008, 10:38
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Post autor: adi610 » czw 17 gru 2009, 08:46

przy zakupie warto zwrócić uwagę na miejsce i rok produkcji.

Awatar użytkownika
rinas
klepacz
klepacz
Posty: 1246
Rejestracja: pt 30 maja 2008, 21:12
Imię: Paweł
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa Bródno
Kontakt:

Post autor: rinas » wt 09 lut 2010, 08:34


ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości