Co myslicie o tych oponkach ??uzywki

Awatar użytkownika
butcho
bywalec
bywalec
Posty: 48
Rejestracja: pn 29 gru 2008, 19:23
Imię: Tomek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PL

Co myslicie o tych oponkach ??uzywki

Post autor: butcho » wt 21 kwie 2009, 18:26

Vitka.Chce je kupić, 120 ma bieżnik ponad 3mm na środkowym punkcie a 170 ma ponad 5mm.Wyglądają całkiem spoko.Mam Pirelli Dragon Gts w mojej vfrce i w sumie pomimo ze jeżdżę na łysych to ciągle trzymają mi motocykl.Głównie hamuje tylnym hamulcem.

http://allegro.pl/item607607608_opona_p ... 70_17.html
http://allegro.pl/item607615789_opona_p ... 60_17.html

Dogadałem się na 150zł.Jutro mam po nie pojechać.
Moja jazda to głownie turystyka z lekka nutka mocy do 150km i czasami po lasach :).Wiem ze używki ale nie mam kasy i chciałbym je utrzymać przez 2 sezony tzn około 10tyś km

Co myślicie?
Bazowa wiedza o VFR.Ciagle czytam manuala

kiciol
klepacz
klepacz
Posty: 1577
Rejestracja: czw 12 cze 2008, 20:22
Imię: Roman
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kiciol » wt 21 kwie 2009, 18:36

Ja bym sie szarpnął na nowe leżakowane. Jakoś do używek nie mam zaufania,nigdy nie wiadomo co w nich siedzi.A że w motorze są tylko 2 kółka to guma musi być pewna.Kasa,kasa,kasa :???:
... owoc żywota twojego je...ZUS .

http://www.bikepics.com/pictures/2297876/

Awatar użytkownika
ppamula
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3540
Rejestracja: czw 20 lip 2006, 08:12
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ppamula » wt 21 kwie 2009, 20:24

butcho, z tym co napisałeś
butcho pisze:Głównie hamuje tylnym hamulcem
to mnie aż dreszcze przeszły zwłaszcza że masz RC36 bez DUAL.
Podstawowym hamulcem jest przedni, on przejmuje 70% skuteczności hamowania, a w motocyklach to chyba nawet więcej.

Co do opon to przede wszystkim wymiarowe.
Używki tak ale nie starsze niż 2 lata. A w tych ogłoszeniach brak daty opon.
Ja często kupuje używki po treningach torowych które mają już lekko zjechane boki za to front jeszcze z cyckami. Ale takie opony mają raptem kilka tygodni od daty produkcji i są bardzo miękkie. Za to nieziemsko trzymają sie asfaltu. Nawet w zimne dni.
Ostatnio zmieniony śr 22 kwie 2009, 08:58 przez ppamula, łącznie zmieniany 1 raz.

Miping
pisarz
pisarz
Posty: 247
Rejestracja: ndz 23 gru 2007, 23:46
Imię: Piotr
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Elbląg

Re: Co myslicie o tych oponkach ??uzywki

Post autor: Miping » wt 21 kwie 2009, 21:12

Głównie hamuje tylnym hamulcem.

Jeżeli wyhamujesz tylnym, to znaczy że nie przekraczasz 60 km na godzinę.
Przy takiej jeździe możesz założyć nawet oponę od traktora.

A teraz serio. dwa razy kupiłem opony przez Allegro dla kolesia i dwa razy lipa.
raz przesłali inną, a później po jakimś szlifie.
lepiej obejrzeć zanim kupisz.
BYLE DO PRZODU!

Awatar użytkownika
butcho
bywalec
bywalec
Posty: 48
Rejestracja: pn 29 gru 2008, 19:23
Imię: Tomek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PL

Post autor: butcho » wt 21 kwie 2009, 21:30

ale co myslicie wizualnie po tych fotkach z allegro?ja mam teraz w motorze z 2002 roku i nie narzekam.Czy jakby była z 2002 roku to nie dobra?
Na co patrzeć jeśli chodzi o używki,tzn żeby nie kupić felernej
Jutro bedę oglądał te opony
Bazowa wiedza o VFR.Ciagle czytam manuala

Awatar użytkownika
rinas
klepacz
klepacz
Posty: 1246
Rejestracja: pt 30 maja 2008, 21:12
Imię: Paweł
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa Bródno
Kontakt:

Post autor: rinas » wt 21 kwie 2009, 21:37

butcho pisze:ale co myslicie wizualnie po tych fotkach z allegro?
Wizualnie to ja myślę że są [shadow=black]czarne[/shadow].

Butcho nie ocenia się opon wizualnie, ważny jest rok produkcji i stopień zdarcia. Guma po jakimś czasie traci swoje najważniejsze właściwości, nie powinno sie jeździć na starszych niż 5 lat, nawet jeżeli leżakowały sobie w spokoju. A wogóle co do leżakowanych opon, też muszą być przechowywane w odpowiednich warunkach.

Co do używanych opon, to że ktoś wysłał inne niz w ogłoszeniu, to zupełnie inna sprawa.

Inną sprawa jest, że ja kupuje używki, tak jak ppamula i nie narzekam. Na obecnych Diablo Corsach III przejechałem jakieś 5 tysi, a wcześniejszy własciciel też naśmigał ze 4, i ja jeszcze pewnie walne z 5-6. A trzymają zajebiście, jak chcesz się przekonać to obejrzyj zdjęcia z Lublina.

Opona używana może byc bardzo dobrym zakupem, ale tylko jezeli zakup ten będzie poczyniony z głową.

Konkretnie, co do Twojego przypadku, te z allegro wyglądaj OK, poproś tylko kolesia o 2 rzeczy:
- niech Ci podeśle fotę boku opony, z kodem produkcji, a my Ci już tu powiemy czy są stare czy nie :)
- poproś o zakup przez allegro, niektórzy obiecują przesyłke gratis ale zeby nie kupować przez allegro, bo wtedy muszą płacić prowizję. Jeżeli ten typ tak ma, to to olej i kup przez allegro, zabezpieczysz się wtedy przed otrzymaniem kota w worku.

Awatar użytkownika
slimak
klepacz
klepacz
Posty: 1135
Rejestracja: pn 05 sty 2009, 19:25
Imię: Marcin
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ROBUŃ okolice Kołobrzegu

Post autor: slimak » wt 21 kwie 2009, 22:56

witam ja kupuje jak narazie używki i też nie narzekam a latam na bridgestone battlax bt 020 ważne żeby nie były kwadratowe(w miare równo zdarte środek i boki)mo i ta data produkcji ja mam chyba 2006
ps zmień styl hamowania przedni hamulec w motocyklu to podstawa hamując tylko tylnym jest masakra moto myszkuje po drodze a są sytuacje że działamy odruchowo i może być nieciekawie czego nie życzę
ZKL

Awatar użytkownika
butcho
bywalec
bywalec
Posty: 48
Rejestracja: pn 29 gru 2008, 19:23
Imię: Tomek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PL

Post autor: butcho » śr 22 kwie 2009, 09:26

Sa z 1998 roku.Leżakowane w niemczech.Ale to juz mnie dreszczyk oblecial po plecach.Czy jest ktoś na TAK?
Bazowa wiedza o VFR.Ciagle czytam manuala

Awatar użytkownika
butcho
bywalec
bywalec
Posty: 48
Rejestracja: pn 29 gru 2008, 19:23
Imię: Tomek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PL

Post autor: butcho » śr 22 kwie 2009, 09:41

a co myślicie o tych?.Ostatecznie bym mogł wysmarować na takie ale nie wiem co to znaczy ze opona była wulkanizowana na bieżniku??

http://allegro.pl/item615906383_170_60_ ... mplet.html
Bazowa wiedza o VFR.Ciagle czytam manuala

Awatar użytkownika
kiki
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2502
Rejestracja: pt 13 sty 2006, 12:53
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Węgrów
Kontakt:

Post autor: kiki » śr 22 kwie 2009, 10:17

butcho pisze:Sa z 1998 roku.Leżakowane w niemczech.Ale to juz mnie dreszczyk oblecial po plecach.Czy jest ktoś na TAK?
jesli chcesz ją spalić, albo zainstalować do taczki to ok :)
butcho pisze:a co myślicie o tych?.Ostatecznie bym mogł wysmarować na takie ale nie wiem co to znaczy ze opona była wulkanizowana na bieżniku??

http://allegro.pl/item615...we_komplet.html
Nowa i nie używana opona, a juz załatana- dlaczego ??? Zastanów sie :)

butcho nie obraź się ale usilnie chyba chcesz zrobić sobie krzywde- na oponach duzo nie przyoszczędzisz, a poza tym zaraz po hamulcach to własnie opony sa odpowiedzialne za nasze zdrowie.

Awatar użytkownika
ppamula
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3540
Rejestracja: czw 20 lip 2006, 08:12
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ppamula » śr 22 kwie 2009, 10:18

butcho pisze:co to znaczy ze opona była wulkanizowana na bieżniku??
nie kupuj w ciemno.Trzeba ogladnąć. Może sie okazać że to seria wycofana z produkcji i przewiercona przez bieżnik przez producenta, a przez naszych załatana niby do dalszego użycia. Był taki temat na forum. Jezeli w środku w miejscu wulkanizacji jest korek jak od szampana to niebrać.

Ale może się okazac że oponki są niczego sobie o to tak zwane leżaki. Trzeba się tam udać ewentualnie wysłać jakiegoś lokalnego ownersa do obejrzenia opon.

Awatar użytkownika
rinas
klepacz
klepacz
Posty: 1246
Rejestracja: pt 30 maja 2008, 21:12
Imię: Paweł
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa Bródno
Kontakt:

Post autor: rinas » śr 22 kwie 2009, 10:47

ppamula pisze:
butcho pisze:co to znaczy ze opona była wulkanizowana na bieżniku??
nie kupuj w ciemno.Trzeba ogladnąć. Może sie okazać że to seria wycofana z produkcji i przewiercona przez bieżnik przez producenta, a przez naszych załatana niby do dalszego użycia. Był taki temat na forum. Jezeli w środku w miejscu wulkanizacji jest korek jak od szampana to niebrać.
Tak, był o tym temat już:
viewtopic.php?t=4383&highlight=ko%B3kowane

Awatar użytkownika
DARAYAVAHUS
pisarz
pisarz
Posty: 212
Rejestracja: ndz 07 gru 2008, 20:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gorzkowice

Post autor: DARAYAVAHUS » śr 22 kwie 2009, 10:50

Dołóż trochę, i kup sobie jedną oponę na razie. Za około 400 - 500 zeta masz oponę nówkę (w sensie nieużywaną), z 2007 albo 2008 roku. Przynajmniej jedną będziesz miał spoko. Zaoszczędzisz trochę, to kupisz drugą.

Albo niech Ci koledzy podpowiedzą, gdzie to się kupuje te używki z toru, żeby pewne było :D

Awatar użytkownika
rinas
klepacz
klepacz
Posty: 1246
Rejestracja: pt 30 maja 2008, 21:12
Imię: Paweł
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa Bródno
Kontakt:

Post autor: rinas » śr 22 kwie 2009, 11:06

DARAYAVAHUS pisze:Dołóż trochę, i kup sobie jedną oponę na razie. Za około 400 - 500 zeta masz oponę nówkę (w sensie nieużywaną), z 2007 albo 2008 roku.
Za 400-500 zeta to z palcem w d... kupisz KOMPLET lekko-prześmiganych, z przebiegiem 2-4 tkm. i rok 2008.

Wystarczy poszukać.

Awatar użytkownika
butcho
bywalec
bywalec
Posty: 48
Rejestracja: pn 29 gru 2008, 19:23
Imię: Tomek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PL

Post autor: butcho » śr 22 kwie 2009, 12:29

sorry Panowie,ze temat trochę się rozciąga na inne dziedziny ale wielkie ukłony w wasza stronę za okazaną pomoc.Jak zle kupie to sobie krzywde zrobie a przeciez nie po to sie jeżdzi.Muszę jeszcze wiedzieć te pare technicznych rzeczy:
1.czy do vfr jaka mam podejdzie mi oponka 180 i jaka wtedy powinna miec parametry na kole zeby pasowało
2.Czy taka oferta jest godna uwagi?:
http://allegro.pl/item611178248_komplet ... warto.html
3.Czy moglibyście coś zaproponować z allegro do 350zl,chodzi o przód i tył?(kazdy ma swoje gusta, ale chcialbym zobaczyc co ownersi oglądają)
Bazowa wiedza o VFR.Ciagle czytam manuala

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości