Jaka oponka na tył

Awatar użytkownika
Gregory
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2088
Rejestracja: pn 07 lip 2008, 11:58
Imię: Grzesiek
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kęty
Kontakt:

Jaka oponka na tył

Post autor: Gregory » wt 24 lut 2009, 07:47

Witam. Ostatnio w garażu zauważyłem, że na tylnej oponie mam ok 10 cm przecięcie dość głebokie ( tak mi się zdaje). Teraz mam pytanie. Jak sprawdzić, czy opona nadaje się jeszcze do bezpiecznej jazdy???

Proszę o opinie i pomoc.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony wt 24 lut 2009, 11:57 przez Gregory, łącznie zmieniany 1 raz.
Motocykl jest jak media markt -nie dla idiotów

Grewel-Moto - części i akcesoria do moto - 505-078-145 - potrzebujesz coś, dzwoń lub pisz.

CB500, VFR800 Vtec i VFR800 Fi, CBR600RR, K1200S,

Awatar użytkownika
Shoov
klepacz
klepacz
Posty: 813
Rejestracja: pn 05 gru 2005, 20:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Shoov » wt 24 lut 2009, 08:07

a ja proponuje zostawic pierwsze pytanie a reszte napisac w odpowiednim temacie... ?

Awatar użytkownika
Art
klepacz
klepacz
Posty: 768
Rejestracja: sob 19 lip 2008, 10:06
Imię: Artur
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Art » wt 24 lut 2009, 08:44

Gregory pisze:Jak sprawdzić, czy opona nadaje się jeszcze do bezpiecznej jazdy???
Wbrew pozorom to naprawdę proste... weź koło do zakładu wulkanizacynjnego i powiedzą co z tym. Pamietaj jednak , że w odróżnieniu od samochodu - kół masz 2 i gdy coć pęknie to wypadek masz pewny
Na to pytanie musisz w pewnym sensie sam sobie odpowiedzieć.
CZy smigasz sportowo i chcesz mieć dobrą przyczepność kosztem przebiegów, czy też wolisz by opona wystarczyła na dłuzej.
Gdybym to ja miał decydować - wybrałbym Michelin Pilot Road 2CT. Łaczy po prostu zalety i soprtowej i turystycznej
Beyond the Grabówek sky

Awatar użytkownika
orzyl
klepacz
klepacz
Posty: 1665
Rejestracja: ndz 01 paź 2006, 16:50
Imię: Piotrek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: orzyl » wt 24 lut 2009, 08:53

Art pisze:Gregory napisał/a:
Jak sprawdzić, czy opona nadaje się jeszcze do bezpiecznej jazdy???


Wbrew pozorom to naprawdę proste... weź koło do zakładu wulkanizacynjnego i powiedzą co z tym. Pamietaj jednak , że w odróżnieniu od samochodu - kół masz 2 i gdy coć pęknie to wypadek masz pewny
wszystko zależy. Ja złapałem kapcia lecąc 120 km/h. Żyję i do domu wróciłem, i obyło się bez żadnej gleby
Na zawsze w pamięci Roads - 16.10.2007...

Awatar użytkownika
Art
klepacz
klepacz
Posty: 768
Rejestracja: sob 19 lip 2008, 10:06
Imię: Artur
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Art » wt 24 lut 2009, 08:59

orzyl pisze:wszystko zależy. Ja złapałem kapcia lecąc 120 km/h. Żyję i do domu wróciłem, i obyło się bez żadnej gleby
Orzyl- wiadomo, że zależy. TY miałeś szczęście- chcesz by Gregory sprawdził czy tez bedzie miał, gdy nie złapie kapcia a normalnie mu oponka pęknie przy większej prędkości?
Beyond the Grabówek sky

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości