Opony shinko

Awatar użytkownika
przem09
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 93
Rejestracja: czw 01 maja 2008, 14:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: przem09 » pn 16 mar 2009, 00:57

Mam podobne zdanie. Zmuszony bylem w zeszle wakacje zalozyc ten wynalazek na tyl... O ile na suchym osobiscie fajnie mi sie lata to jak tylko zaczyna robic sie mokro to musze sie duzo bardziej pilnowac na jezdzie niz normalnie.

Awatar użytkownika
Fabiq
klepacz
klepacz
Posty: 1371
Rejestracja: sob 16 wrz 2006, 22:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Fabiq » wt 17 mar 2009, 21:56

z shinko rewelacji nie ma ale jak masz do wydania 400 pln to bym sie nie zastanawial

dobry bridgestone to koszt 800 pln wiec 2x tyle, wszystko zalezy jakie masz srodki do dyspozycji, osobiscie uwazam ze kupno jednego komletu porzadnych gumek w roku to nie grzech wkoncu przez te pol roku czekania na wiosne mozna cos odlozyc, kiedys jezdzilem na uzywkach i ... tez jezdzilem, ale teraz smigam na nowych gumach i to nie supersportowych no i jestem z takiego ukladu zadowolony, wkoncu scigac sie z nikim nie musze

akurat shinko to bym nie zalozyl bo czasem trzeba skorzystac z dobrodziejstwa porzadnej gumy, a druga sprawa ze na dobre gumy nie ma co zalowac kasiory jesli ma sie odpowiednia jej ilosc, ale jesli trzeba liczyc kazdy grosz to juz inna sprawa

pozdrowki
potrzeba cos?! dzwon 509 870 769

Awatar użytkownika
tommy
teksciarz
teksciarz
Posty: 135
Rejestracja: pn 06 sie 2007, 17:27
Imię: Tomek
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: tommy » śr 18 mar 2009, 07:25

Spotrowo-nie sportowo....widzieliscie jak Marek z Promotor-u latał na jakimś łysym laczu ???

Awatar użytkownika
Kisciu
Posty: 14
Rejestracja: śr 13 sie 2008, 03:18
Imię: Przemek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Krosno
Kontakt:

Post autor: Kisciu » czw 19 mar 2009, 02:47

Znajomy w CBR miał komplet shinko i zadowolony.

Awatar użytkownika
adrian_Jaworski
Posty: 13
Rejestracja: sob 21 cze 2008, 09:52
Imię: Adrian
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Piława Górna
Kontakt:

Post autor: adrian_Jaworski » śr 25 mar 2009, 13:36

Siema.
Niebede zakladal nowego tematu ,a bedac przy oponach z dalekiego wschodu ,dodam tyle ze w poprzedniej rc46 mialem z przodu opone bodajrze firmy "[shadow=red]FOO[/shadow]" i przez pol roku myslalem ze kupilem krzywy moto oczywiscie dopuki niewymienilem opony , objawy byly takie ze zlozenie sie w zakret bylo niesamowicie trudne -motocykl zyl wlasnym zyciem w zakrecie , niedalo sie zabardzo jechac na wprost przy predkosci ok 80km/h ,non stop trzeba bylo korygowac tor jazdy co bylo strasznie meczace, aczkolwiek jadac naprawde szybko ponad 200km/h niby wszystko bylo w porzadku.Co do innych laczy ze wschodu niebede sie wypowiadal bo na takich niejezdzilem ,teraz mam z przodu METZELER Z6 i jestem zadowolony BAAA raz udalo mi sie tak winkiel wziac ze z pasarzerem poprzycieralismy BUTY i KOLEKTOR :D

Pozdrawiam wszystkich fetyszystow mocy i pojemnosci !!! no i uwazajcie na gumy FOO.
MOTOCYKL - Najbezpieczniejsza rzecz jaką można mieć między NOGAMI

Awatar użytkownika
musieli
pisarz
pisarz
Posty: 309
Rejestracja: pt 11 maja 2007, 15:37
Imię: Dariusz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wawa zone
Kontakt:

Post autor: musieli » czw 26 mar 2009, 22:09

Tak czytam czytam ten temat, a nikt z Was nie powiedział ani razu o jakim modelu pisze...

Jeśli chodzi o moje doświadczenia z Shinko - polecam przede wszystkim model 003 Stealth http://www.shinkotireusa.com/product/product.php?id=2 , na tych oponkach prawie możemy łamać prawa fizyki. Tak jak pisze Maciek 800 - w supermoto chłopaki mają niezłe zbyty ze schodzenia na kolano crossówkami. Na tej oponie mój kumpel zdobył mistrzostwo na 1/4 mili turbo Hayabusą. Więc na brak trakcji nie da się w tym wypadku narzekać.

Co do innych modeli - polecam dla bardziej spokojnej jazdy model 005 Advance. Co do innych modeli nie miałem sposobności.

Przekonał mnie do nich kiedyś fakt, że Shinko to ten sam koncern co Yokohama - bardzo lubiona opona wśród drifterów z Japonii.

Pozdro
Ekskluzywne akcesoria motocyklowe marki RIZOMA

Awatar użytkownika
Kornik
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2147
Rejestracja: ndz 11 lis 2007, 23:42
Imię: Marcin
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kornik » czw 07 maja 2009, 12:20

Dobra Panie i Panowie, posłuchajta Barry White i poczytajta viewtopic.php?p=103520#103520
model 003 to opona strikte sportowa która trzeba niezle rozgrzewac najgorsza opinie ma oo5 że wlaśnie sliska i wogóle ale co tu chciec od opony turystycznej (nie sportowej ani sportowo-turystycznej), a najlepsza ponoc jest 009 która własnie zaczynam testować. Co do Shinko Tire = Yokohama to nie do końca ale to zrozumiecie jak przeczytać to co w linku jest nie bede 2 razy suszył zębów :mrgreen:

I na boga podawajcie modele opon Shinko Tire bo maja ich kilka to tak jakby pisac że Honda jest do dupy i powolna a miec na mysli model CBF 250
Na szczęście pracujesz całe życie, a na nieszczęście sekundę.

Honda VFR800 (1999) - Sprzedana (Poszukiwana)
Honda CRF1000L Africa Twin Adventure Sports DCT
Toyota CHR Hybrid

Awatar użytkownika
rafi
teksciarz
teksciarz
Posty: 141
Rejestracja: sob 23 cze 2007, 14:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: rafi » ndz 17 maja 2009, 22:22

Różne opinie słyszałem ... że gówno warte , że są ok a że skończyły mi sie opony tzn przód defekt a jutro wykończe tył... zakładam komplecik nowych shinko 005 i bede je testował napisze co i jak z tymi oponkami, rewelacji nie oczekuje bo też sportowiec ze mnie żaden, co lusterkami przyciera borsztajny na winklach (krawęzniki na zakrętach - dla niewtajemniczonych) :-) jutro założe tył ,przód mam, juz pare km sie zrobiło i nawet miło było! jak oponki będa mi służyć 2 latka będe zadowolony czyli ok 30kkm pierwszy test bedzie za miesiąc na wypadzie na erzberg.narazie je doszlifuje.

Awatar użytkownika
Gacol
klepacz
klepacz
Posty: 1921
Rejestracja: wt 18 wrz 2007, 13:28
Imię: Jacek
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Imielin

Post autor: Gacol » ndz 17 maja 2009, 22:59

Ja mam u Siebie z przodu 005 najprawdopodobniej z tego co pamietam .Jakos wydaje mi sie że jest to taka sobie oponka.ślizgała mi sie już pare razy.Chyba wole zainwestować i kupic kpl continental conti race attack.Mam z tyłu takową i naprawde rewelacja
VFR750 RC36 I
VTR1000 SP 1
VFR800 FI:)

Awatar użytkownika
Kornik
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2147
Rejestracja: ndz 11 lis 2007, 23:42
Imię: Marcin
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kornik » pn 18 maja 2009, 14:55

Gacol pisze:Ja mam u Siebie z przodu 005 najprawdopodobniej z tego co pamietam .Jakos wydaje mi sie że jest to taka sobie oponka.ślizgała mi sie już pare razy.Chyba wole zainwestować i kupic kpl continental conti race attack.Mam z tyłu takową i naprawde rewelacja
GAcol nie jesteś pierwszym użytkownikiem modelu 005 który tak twierdzi, fakt jest taki że 005 potrzebuje sie rozgrzac pożadnie żeby się trzymała, taka jest opinia niejedengo uzytkownika zagraniczneog forum. model 003 niestety nie starcza na bardzo długo ale według userów nie gubi przyczepności za to 009 to miód malina według opini innych, a moją opinie można przeczytać na forum ;) i powiem że jest gitarella jak a lala :)
Na szczęście pracujesz całe życie, a na nieszczęście sekundę.

Honda VFR800 (1999) - Sprzedana (Poszukiwana)
Honda CRF1000L Africa Twin Adventure Sports DCT
Toyota CHR Hybrid

Awatar użytkownika
Gacol
klepacz
klepacz
Posty: 1921
Rejestracja: wt 18 wrz 2007, 13:28
Imię: Jacek
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Imielin

Post autor: Gacol » pn 18 maja 2009, 17:32

Ja już znalazłem conti race attak za niezłą cene i prawdopodobnie w to zainwestuje i moze tez zrobie teścik:)
VFR750 RC36 I
VTR1000 SP 1
VFR800 FI:)

Awatar użytkownika
Kornik
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2147
Rejestracja: ndz 11 lis 2007, 23:42
Imię: Marcin
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kornik » pn 18 maja 2009, 20:21

Rób rób moe w końcu doczekamy się pożadnego przeglądu opon motocyklowych :)
Na szczęście pracujesz całe życie, a na nieszczęście sekundę.

Honda VFR800 (1999) - Sprzedana (Poszukiwana)
Honda CRF1000L Africa Twin Adventure Sports DCT
Toyota CHR Hybrid

Awatar użytkownika
rafi
teksciarz
teksciarz
Posty: 141
Rejestracja: sob 23 cze 2007, 14:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: rafi » sob 11 lip 2009, 21:17

dziś przedwczoraj i pare razy wstecz troche popierdalałem na tych 005 i nie ma źle, przód nie jęczy przy ostrym zwalnianiu jak to było przy starej gumie, a tył daje rady przy odkręcaniu, w ulewie tez sie trzymały-poprostu trzeba umieć jeździć po mokrym a nie ...
narazie dojeźdzam je na winklach po powrotach są ładnie rozgrzane czuć ciepło (nie letniość) ale aby je do tego doprowadzic trzeba śmielej odkręcać :-)

darecki-30
pisarz
pisarz
Posty: 291
Rejestracja: ndz 21 cze 2009, 11:10
Imię: dariusz
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: darecki-30 » ndz 12 lip 2009, 10:31

ja miałem przy hornecie z przodu 005 i byłem zadowolony na bieszczadzkich drogach dawała sobie rade :mrgreen: :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości