Opony shinko

Wenicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt 09 sty 2009, 10:23
Imię: Marek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Opony shinko

Post autor: Wenicjusz » śr 04 lut 2009, 16:26

Witam mam możliwość kupna do swojej VFR 750 RC 36 opony na tył (stara nietety łysa) firmy Shinko 170/60/17 nówka za 400 zł.

Co myślicie o tych laczkach, lepiej uzywke jakiejś "dobrej firmy" czy nówkę shinko?

Małe co nieco jest na scigacz.pl, ale myśle że wiele jeszcze zostało niedopowiedziane
Życie jest zbyt krótkie żeby przejechać je powoli

Redford44
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 98
Rejestracja: czw 05 cze 2008, 23:45
Imię: Piotr
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Redford44 » śr 04 lut 2009, 20:31

miałem takową 170/60-17 w swojej i odradzam z jednego powodu po założeniu opona robi sie bardzo szeroka {to wygląda na 185milimetrów}a przy okazji jest zupełnie płaska,prawdopodobnie jest przeznaczona na węższą felge max 4cale. Ogólnie jest dobrą oponą do turystyki

Awatar użytkownika
PETER
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4617
Rejestracja: czw 03 lip 2008, 22:22
Imię: PIOTR
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Post autor: PETER » śr 04 lut 2009, 22:16

sprawdz ceny MAXXISA np. Larsson kumplowi zamontowałem do gsxf 750 przelatał sezon i sobie chwalił a na winkielkach nie wymiękał tylko iskry szły z podnóżków, i nie bardzo sie zużywał a na gumkę też próbował również w deszczu nie nażekał a ceny według mnie przystępne jak za nówki
"BO JA JESTEM NIESPOTYKANIE SPOKOINY CZŁOWIEK"

Wenicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt 09 sty 2009, 10:23
Imię: Marek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Maxxis

Post autor: Wenicjusz » śr 04 lut 2009, 22:37

Maxis to też z dalekiego wschodu - taiwan - a ceny ok 600-630, to o 200 więcej niż shinko - czy będzie sens przepłacać? Bo z 600 na 800 markową to juz nie daleko a z 400 to drugie tyle?
Życie jest zbyt krótkie żeby przejechać je powoli

Awatar użytkownika
PETER
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4617
Rejestracja: czw 03 lip 2008, 22:22
Imię: PIOTR
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Post autor: PETER » śr 04 lut 2009, 22:41

tak na szybko nie wiem jaki masz rozmiar powiedzmy ze u mnie miałbyś 10% taniej:
Nazwa : opona Maxxis Supermaxx M-6029R 170/60ZR17, 72W, tl
Cena brutto : 459,00 zł
"BO JA JESTEM NIESPOTYKANIE SPOKOINY CZŁOWIEK"

Awatar użytkownika
rinas
klepacz
klepacz
Posty: 1246
Rejestracja: pt 30 maja 2008, 21:12
Imię: Paweł
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa Bródno
Kontakt:

Post autor: rinas » śr 04 lut 2009, 23:47

Wenicjusz o Maxxisach słyszałem dobre opinie. Ale to jak ze wszystkim - jak nie spróbujesz, nie posmakujesz...

Awatar użytkownika
su4beusz
pisarz
pisarz
Posty: 215
Rejestracja: pn 18 sie 2008, 20:22
Imię: Mateusz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Krk
Kontakt:

Post autor: su4beusz » pt 06 lut 2009, 16:54

jeździłem na shinko w bandicie. całkiem nieźle się spisywały. myślę, że porównując cenę do jakości będziesz bardzo zadowolony.

znam osoby jeżdżąc na tych oponach i wszyscy sobie chwalą.
if my calculations are correct, when this baby hits 80mph we're gonna see some seriuos SHIT :D
http://www.bikepics.com/members/su4beusz/

Awatar użytkownika
maciek 800
klepacz
klepacz
Posty: 579
Rejestracja: ndz 17 gru 2006, 12:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Raszyn

Post autor: maciek 800 » pt 06 lut 2009, 18:19

Na shinko lata mój szef w zawodach supermoto i w porównaniu renomowanymi firmami bardzo je sobie chwali.

Awatar użytkownika
robsonic
klepacz
klepacz
Posty: 823
Rejestracja: ndz 30 mar 2008, 06:51
Imię: Robert
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wałbrzych city????
Kontakt:

Post autor: robsonic » pn 09 lut 2009, 15:04

Nazwa nie za dobrze się kojarzy... Ale słyszałem że dobre są i warto je kupować. Kumpel na nich śmiga i chwali sobie.
fakju i fenkju... brzmi podobnie lecz za przejęzyczenie można dostać w ryja lub w mordkę :)

Awatar użytkownika
vistom
Posty: 3
Rejestracja: pn 09 lut 2009, 22:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łapanów

Post autor: vistom » wt 10 lut 2009, 17:25

ja latam na takiej drugi sezon i jest ok. faktycznie nadaje się bardziej do turystyki niż do świrowania , ale któż na vfr świruje ;)

Awatar użytkownika
Fabiq
klepacz
klepacz
Posty: 1371
Rejestracja: sob 16 wrz 2006, 22:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Fabiq » wt 10 lut 2009, 19:13

no i ceny dobre w intermotors :P

powiem wam szczerze, opona niezla, nie jest moze tak zaawansowana technologicznie jak bridgestone ale cena czyni cuda, wzory bardzo ladne , dobre profile, jesli nie jezdzicie zbyt sportowo to warto sprobowac, biorac pod uwage ze cena takiej shinko jest porownywalna do opony uzywanej np. z toru to warto zaryzykowac i wyprobowac

opony shinko sa produkowane od wielu lat, jest to firma z duza tradycja , fabryka shinko jest w korei a to juz blisko do japoni :) , ponad 100 lat tradycji, niegdys mialy nazwe firestone lub tez firestorm niepamietam dokladnie, pozniej kupili mniejsza firme o nazwie yokohama i przeksztalcili koncern w shinko

gdybym nie jezdzil tak sportowo jak smigam to na pewno wzialbym shinko na probe na jeden sezon, jednak latajac na kolanie nie bede ryzykowac, wole wydac 1500 pln raz do roku i kupic komplet nowych bridgestone bt002, teraz pewnie zapytacie dlaczego akurat bridgestone nie dunlop, a moze dlatego ze marka ta zostala wybrana do motogp na ten sezon, nie wiem sam, uwazam ze aktualnie nie ma lepszej marki na rynku od bridgestone, opony pochodza z japoni, jest tylko jedna fabryka gdzie sa produkowane wiec kupujac taka opone mam pewnosc ze jest zrobiona z tego co trzeba
potrzeba cos?! dzwon 509 870 769

Awatar użytkownika
Pepe VFR
klepacz
klepacz
Posty: 944
Rejestracja: śr 25 kwie 2007, 12:05
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pepe VFR » wt 10 lut 2009, 19:17

Dokładnie tak SHINKO=YOKOHAMA a to już brzmi lepiej 8)
Wypalony papieros skraca życie Srednio o 1min
Kieliszek Vodki Srednio o 2min.
ALE to nic, chodzenie do PRACY skraca życie średnio o 8 godzin na dobe!!!

Awatar użytkownika
rinas
klepacz
klepacz
Posty: 1246
Rejestracja: pt 30 maja 2008, 21:12
Imię: Paweł
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa Bródno
Kontakt:

Post autor: rinas » wt 10 lut 2009, 21:11

Fabiq śmiem się nie zgodzić ;)

Poziom producentów jest w sumie wyrównany, Pirelli i Dunlop jadą na tym samym wózku co wielkie B.

Tyle że każdy coś wypróbował, i wie co dla niego najlepsze. Ja śmigam na Diablo Corsach, i są dla mnie bardzo dobre, możliwe że jak bym się na twoich laczach przejechał tez bym był zadowolony.

Swoją drogą, też nie wiedziałem, że
Pepe VFR pisze:SHINKO=YOKOHAMA

Awatar użytkownika
rafi
teksciarz
teksciarz
Posty: 141
Rejestracja: sob 23 cze 2007, 14:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: rafi » ndz 15 lut 2009, 15:35

Fabiq pisze:no i ceny dobre w intermotors :P

powiem wam szczerze, opona niezla, nie jest moze tak zaawansowana technologicznie jak bridgestone ale cena czyni cuda, wzory bardzo ladne , dobre profile, jesli nie jezdzicie zbyt sportowo to warto sprobowac, biorac pod uwage ze cena takiej shinko jest porownywalna do opony uzywanej np. z toru to warto zaryzykowac i wyprobowac

opony shinko sa produkowane od wielu lat, jest to firma z duza tradycja , fabryka shinko jest w korei a to juz blisko do japoni :) , ponad 100 lat tradycji, niegdys mialy nazwe firestone lub tez firestorm niepamietam dokladnie, pozniej kupili mniejsza firme o nazwie yokohama i przeksztalcili koncern w shinko

gdybym nie jezdzil tak sportowo jak smigam to na pewno wzialbym shinko na probe na jeden sezon, jednak latajac na kolanie nie bede ryzykowac, wole wydac 1500 pln raz do roku i kupic komplet nowych bridgestone bt002, teraz pewnie zapytacie dlaczego akurat bridgestone nie dunlop, a moze dlatego ze marka ta zostala wybrana do motogp na ten sezon, nie wiem sam, uwazam ze aktualnie nie ma lepszej marki na rynku od bridgestone, opony pochodza z japoni, jest tylko jedna fabryka gdzie sa produkowane wiec kupujac taka opone mam pewnosc ze jest zrobiona z tego co trzeba

masz jakies artykuły lub linki do strony gdzie o tym piszą ze shinko to stary firestone? to ze firma z tradycja to wiem, ale o tym połączeniu sie firm nie słyszałem.
co do opon większość ludzi sugeruje sie jedynie marka w opisywaniu własnych odczuc z jazdy na konkretnych oponach,jesli by załozyc jakieś sportowe chinole i kazac ludzom przetestowac je to pewnie wskazaliby na jakąś znana marke...

na ten sezon mam nówki shinko 005 wiec przekonam sie wkońcu co one sa warte, a altam praktycznie od pierwszych roztopów przez deszcze do pierwszych zlodowaceń nie zmieniając biegu przy 2500obr/min więc lekko nie będzie miała...

Awatar użytkownika
V-four
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 98
Rejestracja: śr 25 lip 2007, 20:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: V-four » pn 09 mar 2009, 02:46

Miałem komplecik shinko i powiem ze rewelacji nie ma. O ile na suchym bylo ok to na mokrym juz nie :/ . Tylna opona faktycznie strasznie sie rozpłaszcza na feldze, moze i to fajnie wyglada ale opona ma jezdzic a nie wygladac. Nawet je sobie chwalilem poki nie nabylem zestawu Pirelli Diablo Supercorsa od tego czasu tylko te oponki do mnie przemawiają :)

aaa tak w ogole to mam do sprzedania szhinko na przod :) jezdzona jeden sezon, tył niestety poszedł z dymem. Za 5 dyszek oddam :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości