"Nowe opony po wulkanizacji OKAZJA?- uwazajcie!"

Awatar użytkownika
piotrekgeg
bywalec
bywalec
Posty: 38
Rejestracja: pn 29 wrz 2008, 21:40
Imię: Piotrek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

"Nowe opony po wulkanizacji OKAZJA?- uwazajcie!"

Post autor: piotrekgeg » czw 02 paź 2008, 12:30

cytat z GP
Od wiosny na Polskim Rynku pojawily sie opony (nowe po naprawie,kolkowane) w rewelacyjnych cenach ;) miedzy 250-350zl. Ktos pomysli mialem uzywke naprawiana i spoko wiec czemu nie nowa za ta kase? Otoz mialem propozycje zakupu hurtowej ilosci po 200zeta takich opon i chce tu przestrzedz. Sa to opony z wada konstrukcji,wycofane przez producenta i nawiercone w biezniku po to by nie trafiły na rynek bo sa niebezpieczne (oczywiscie do polski trafily) Bylo juz kilka wpadkow na owych oponach o ktorych slyszalem na terenie slowacji.Opona,ktora jest przebita gwozdziem nie ma uszkodzonej konstrukcji w srodku i mozna dac łatke czy kolka- te sa uszkodzone fabrycznie+ nawiercone w bieznik i tym znow uszkodzona konstrukcja bo gwozdz zeslizgnie sie po drucie a wiertło uszkadza.Nie sluchajcie jakis opowiesci sprzedajacego,ze np. ktos na zlosc poprzebijal bo to smieszne. Tu link do jednej z takich aukcji
http://moto.allegro.pl/item440920021_me ... 55_17.html

Rozmawialem dzis z laska ktora miala do czynienia z oponami pirelli
u nich sprawa wygladala tak jezeli juz doszli do tego ze opony maja wade wtedy cala seria szla na przetop... ale protokol przetopu to tylko papierek wiec nie ma problemu zeby ktos z magazynu lub tez podczas transportu kilka oponek sobie "pozyczyl"

zastanawia mnie jednak fakt dziur po wiertle tyle opon przewiercic eh ... w nowych oponach zdarzaja sie dziury ale to sa przypadki bardzo rzadkie...

druga sprawa ze to rozne modele i marki opon...
Podobno na magazynach rozne rzeczy sie zdarzaja i dziury mogly byc spowodowane niezadowolonym pracownikiem lub takim ktorego chcieli zwolnic w niedlugim czasie;)

dziwna sprawa ale tak czy inaczej uwazac trzeba.

Awatar użytkownika
rinas
klepacz
klepacz
Posty: 1246
Rejestracja: pt 30 maja 2008, 21:12
Imię: Paweł
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa Bródno
Kontakt:

Post autor: rinas » czw 02 paź 2008, 13:02

Dzwoniłem do kolesia przed chwilą.

Mówię - dzien dobry, ja w sprawie opon. Czemu są kołkowane, jeżeli są nowe?

A on - że utraciły gwarancję producenta, trata srata, i dlatego musiały jechać na wulkanizację. Wtedy ja mówię - a ja myślę, że to są opony wadliwe, wycofane przez producenta ze spredaży, a pan je sprzedaje. Jak ktoś sie na nich zabije, to pan pójdzie do więzienia.
Zaczął sie tłumaczyć, ale momentalnie zbladł, wyczułem to w jego głosie.

U nas wszystkim się pohandluje. Nawet jeżeli ktoś się zabije, to nic. Biznes to biznes.

Qrwa mać.

Awatar użytkownika
Fabiq
klepacz
klepacz
Posty: 1371
Rejestracja: sob 16 wrz 2006, 22:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Fabiq » czw 02 paź 2008, 13:57

o zajebiscie ja bym lyknal z 5 szt ale po 100 pln a nie w takiej cenie, byloby co palic w kawce :)
potrzeba cos?! dzwon 509 870 769

Awatar użytkownika
robsonic
klepacz
klepacz
Posty: 823
Rejestracja: ndz 30 mar 2008, 06:51
Imię: Robert
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wałbrzych city????
Kontakt:

Post autor: robsonic » pt 03 paź 2008, 10:52

Widziałem taką zajebistą oponę we Wrocku na moto bazarze..... Kołek wielkości korka szampana i cena 250 :eek Facet powiedział że trochę muszę pojeżdzić i kołek się ładnie zeszlifuje!!!! Takie patenty to dobre były może kiedyś ale teraz lecieć na 200 na takim kapciu....hmmmm. Mam w domu jedną z takich opon 120 DUNLOP fabrycznie nowa z taką dziurką, dostałem ją od kolegi za free, przyciągnął ja z niemiec..... na śmietniku leżała
fakju i fenkju... brzmi podobnie lecz za przejęzyczenie można dostać w ryja lub w mordkę :)

Awatar użytkownika
Gacol
klepacz
klepacz
Posty: 1921
Rejestracja: wt 18 wrz 2007, 13:28
Imię: Jacek
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Imielin

Post autor: Gacol » sob 18 paź 2008, 13:33

Ja kupiłem taka :???:
jezdze od 2 miesięcy na niej i jest ok.Ale nie nową lecz śmiganą .malo bo mało ale jest tak że jest klejona ale nawiertu nie ma ani nic w tym miejscu.także niewiem
VFR750 RC36 I
VTR1000 SP 1
VFR800 FI:)

Awatar użytkownika
rafi
teksciarz
teksciarz
Posty: 141
Rejestracja: sob 23 cze 2007, 14:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: rafi » wt 21 paź 2008, 12:36

no to życze si szczęścia w podróży obyś wszędzie ci sie udało dojechać!!

Awatar użytkownika
rinas
klepacz
klepacz
Posty: 1246
Rejestracja: pt 30 maja 2008, 21:12
Imię: Paweł
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa Bródno
Kontakt:

Post autor: rinas » wt 21 paź 2008, 14:08

rafi pisze:no to życze si szczęścia w podróży obyś wszędzie ci sie udało dojechać!!
Amen.

Awatar użytkownika
Gacol
klepacz
klepacz
Posty: 1921
Rejestracja: wt 18 wrz 2007, 13:28
Imię: Jacek
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Imielin

Post autor: Gacol » pt 24 paź 2008, 01:19

najlepsze ze byly zalozone w serwisie i wywazone!!
koleś zamiast odezwac sie cosś to olal sprawe
VFR750 RC36 I
VTR1000 SP 1
VFR800 FI:)

Gienio
klepacz
klepacz
Posty: 1807
Rejestracja: pn 17 lip 2006, 16:29
Imię: Grzegorz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Gienio » pt 24 paź 2008, 10:37

a co mial sie odzywac, przeciez to Twoja sprawa co zakladasz na felge, mozesz przyniesc łysa opone i tez Ci zaloza

motonita
bywalec
bywalec
Posty: 38
Rejestracja: ndz 09 lis 2008, 21:20
Imię: Piotrek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łańcut

Post autor: motonita » pn 17 lis 2008, 10:22

Normalnie szok, a moi znajomi jeżdza na takich. Ale jestem w szoku że ktos takie opony sprzedaje i ma to gdzieś że można sie na niej zabic, ludzie zrobią wszystko dla kasy (niestety).

Awatar użytkownika
marlon
klepacz
klepacz
Posty: 633
Rejestracja: wt 08 kwie 2008, 18:19
Imię: mariusz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: bielsko-biała
Kontakt:

Post autor: marlon » śr 19 lis 2008, 11:54

motocykle z kupy złomu poskładają i też się ludzie zabijają to co dopiero opony... tacy ludzie to przecież prawie mordercy..

Awatar użytkownika
rinas
klepacz
klepacz
Posty: 1246
Rejestracja: pt 30 maja 2008, 21:12
Imię: Paweł
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa Bródno
Kontakt:

Post autor: rinas » śr 19 lis 2008, 12:54

marlon pisze: to przecież prawie mordercy..
Prawie czyni wielką różnicę.

To SĄ niedoszli, czyli przyszli mordercy. A przynajmniej część z nich.

Awatar użytkownika
PETER
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4617
Rejestracja: czw 03 lip 2008, 22:22
Imię: PIOTR
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Post autor: PETER » śr 19 lis 2008, 21:51

braciak zajmuje sie utylizacja zuzytych opon juz niedługo nie będzie na rynku tego typu ogłoszen według nowych przepisów opona nie odpowiadająca normie po weryfikacji ma miec przeciety bok na długości min 3cm,ja wiem ze znajda sie tacy co wymyslą jak to ominac no ale będzi ich coraz mniej
"BO JA JESTEM NIESPOTYKANIE SPOKOINY CZŁOWIEK"

grizzly
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 60
Rejestracja: ndz 02 lis 2008, 11:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań

Post autor: grizzly » sob 29 lis 2008, 12:28

Sprawa z nowymi oponami po wulkanizacji jest bardziej poważna niż sie z pozoru wydaje, bo ich używanie może doprowadzić do czyjejś tragedii. Dlatego myślę, że powinna być maksymalnie nagłośniona. Na ten temat można też poczytać na forum www.FuY.com.pl w dziale Monster Garage w temacie "Papuga, czyli prawem na lewo". Zapraszam do lektury, bo uświadomienie ludziom realnego zagrożenia związanego z jazdą na takich gumach leży w naszym wspólnym interesie.
diesel-naprawa układów wtryskowych, mechanika pojazdowa, wymiana opon, naprawa motocykli, quadów i skuterów-Poznań 519 185 505

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości