Rozgrzewanie opon

Awatar użytkownika
głowaś
teksciarz
teksciarz
Posty: 158
Rejestracja: sob 25 kwie 2015, 17:48
Model VFR: 800fi rc46
Imię: michał
województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Elbląg

Rozgrzewanie opon

Post autor: głowaś » śr 03 cze 2015, 20:16

Mam pytanie jaki jest sposób na rozgrzanie opon żeby bezpiecznie wchodzić w zakręty ? To znaczy czy jest jakiś konkretny sposób czy po prostu się przejechać parę km
wspólna pasja zbliża ludzi

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4201
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Model VFR: Fortepian
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: Rozgrzewanie opon

Post autor: emil » śr 03 cze 2015, 21:03

https://www.google.pl/?gws_rd=ssl#q=roz ... +motocyklu

cały internet o tym, ale jeśli jeździsz po drodze, nie po torze zakłądając koce grzewcze, to pozostaje Ci jazda zygzakiem z przyśpieszaniem - hamowaniem przez parę minut.

Awatar użytkownika
głowaś
teksciarz
teksciarz
Posty: 158
Rejestracja: sob 25 kwie 2015, 17:48
Model VFR: 800fi rc46
Imię: michał
województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Elbląg

Re: Rozgrzewanie opon

Post autor: głowaś » czw 04 cze 2015, 19:43

Dzięki za linka ale u mnie internet słabo hula , napisałem zanim mnie wywali.A zacząłem o tym bo jestem po lekturze Twist of the wrist a tam tego tematu tu nie wyjaśniają. Popróbuje twoim sposobem. A czy rodzaj opon ma znaczenie bo jeżdżę na Pirelii Diablo Rosso
wspólna pasja zbliża ludzi

Awatar użytkownika
gapa44
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 61
Rejestracja: ndz 09 paź 2011, 09:15
Model VFR: rc46
Imię: Sławek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Milanówek

Re: Rozgrzewanie opon

Post autor: gapa44 » pt 10 lip 2015, 21:41

Opony mają podstawowe znaczenie dla przyczepności. Jedne wystarczają na 1kkm inne na 20kkm i proporcjonalnie do tego kleją się do drogi.
Przy bardzo sportowych gumach trzeba bardzo uważać przy rozpoczynaniu jazdy następnego dnia po 'torowaniu'
Podobno cała sztuka to poznanie granic przyczepności i jazda z tej bezpiecznej strony;)
Warto zaliczyć jakiś dzień ns torze kartingowym i potrenować i podpatrywać i podpytywać ile się da.
Do codziennej jazdy nie demonizował bym opon. Poważniejsze zagrożenia to piasek olej i ostatnio modny asfalt spray.

Awatar użytkownika
Groszek
klepacz
klepacz
Posty: 616
Rejestracja: pt 30 cze 2006, 23:43
Model VFR: FI>Vtec>RC36II
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wawa / V-Boyen
Kontakt:

Re: Rozgrzewanie opon

Post autor: Groszek » pn 13 lip 2015, 23:09

Z przyspieszaniem - hamowaniem się zgodzę, ale jazda zygzakiem nie jest potrzebna. Opona rozgrzewa się od uginania, nie od tarcia o asfalt. Konkretnego sposobu nie ma, trzeba się po prostu przejechać kawałek.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości