Koło nie wyważone

Awatar użytkownika
adrian76
pisarz
pisarz
Posty: 242
Rejestracja: sob 13 mar 2010, 00:25
Imię: Adrian
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Re: Koło nie wyważone

Post autor: adrian76 » wt 14 sie 2012, 15:03

Stuwka pisze:My w BB mamy statyczną wyważarkę??? Zakłada koleś ośkę do środka koła i kręci. Koszt tak jak pisałem 5 zł.
Stuwka, możesz podać dokładny adres?
Dzięki
nie jeździj szybciej, niż potrafisz myśleć/

Awatar użytkownika
Stuwka
klepacz
klepacz
Posty: 1399
Rejestracja: ndz 04 paź 2009, 01:14
Imię: Konrad
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kęty
Kontakt:

Re: Koło nie wyważone

Post autor: Stuwka » wt 14 sie 2012, 16:50

adrian76 pisze:
Stuwka pisze:My w BB mamy statyczną wyważarkę??? Zakłada koleś ośkę do środka koła i kręci. Koszt tak jak pisałem 5 zł.
Stuwka, możesz podać dokładny adres?
Dzięki
http://www.pkt.pl/s/bielsko-biala/19527 ... ski_z.html
RC 36 II 96r.

Obrazek

Żyje się po to, by latać na moto i czasami dla śmiechu postrzelać z wydechu : )

Co mogę powiedzieć o użytkownikach forum ?
yes we can!!

Głośno mówie i Głośny mam wydech, krótko mówiąc jestem z Południa czyli Góral nisko pienny :)

Awatar użytkownika
cinekban87
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 80
Rejestracja: ndz 06 maja 2012, 14:25
Imię: Marcin
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin/Dys

Re: Koło nie wyważone

Post autor: cinekban87 » wt 14 sie 2012, 18:05

armen wpadnij do Lublina to Ci za browara wyważe ostatnio sobie sam wyważałem, wywazarka samochodowa tylko uchwyt zalozylem na felgi bez otworowe czyli wystaja takie 4 sruby i sie na to mocuje, ja bede gume zmieniał to sobie jeszzce raz wyważe

Awatar użytkownika
armen1pl
pisarz
pisarz
Posty: 354
Rejestracja: sob 10 gru 2011, 18:32
Imię: Arek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wyszków

Re: Koło nie wyważone

Post autor: armen1pl » wt 14 sie 2012, 18:46

spoko, jak będę się wybierał do Lublina to wpadne do Ciebie :D i może jakieś 0,5 :D
Najpiękniejsza muzyka to ryk silnika.

Awatar użytkownika
cinekban87
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 80
Rejestracja: ndz 06 maja 2012, 14:25
Imię: Marcin
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin/Dys

Re: Koło nie wyważone

Post autor: cinekban87 » wt 14 sie 2012, 20:10

armen1pl pisze:spoko, jak będę się wybierał do Lublina to wpadne do Ciebie :D i może jakieś 0,5 :D
nie ma problemu

Awatar użytkownika
Marsel
pisarz
pisarz
Posty: 418
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 14:51
Imię: Marceli
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pabianice, łódzkie

Re: Koło nie wyważone

Post autor: Marsel » pn 17 wrz 2012, 11:45

armen1pl, wiesz ja zmieniałem kapcie w Pawlikowicach koło Pabianic (oczywiście bez reklamy www.mjkserwis.pl i i do tego niezłą cenę zrobili na oponki) i tylnego też nie tkneli, ale zapytam w miejscu gdzie robią mi samochodowe i zobaczy się, podjade może od razu z kołem od VFR-y i obadam temat, jak coś to poinformuje niezwłocznie
Żyć szybko, umrzeć późno ...
http://babelkowy-swiat.pl/

Awatar użytkownika
lama
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 66
Rejestracja: wt 12 cze 2012, 23:42
Imię: Łukasz
województwo: zachodniopomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ZST

Re: Koło nie wyważone

Post autor: lama » czw 20 wrz 2012, 22:37

Robię troszkę w oponach i powiem szczerze że kiedyś dla testu nie wyważyłem w swojej hani 919 tylnego koła i nie odczułem żadnej różnicy.
Mimo wszytko uważam ze powinno się wyważać zarówno tylne jak i przednie koło. Wyważenie kół powinno się wykonywać co 10 tyś km dla aut osobowych w przypadku motocykli gdzie ogumienie znika raczej szybciej częściej oraz każdorazowo po demontaż opony z felgi. Tu przypominają mi się opowieści jak na pewnych wulkanizacjach zaznaczano kredą w którym miejscu opony jest zawór aby zmontować oponę w to samo miejsce :biggrin tak aby nie trzeba było wyważać koła...

Koła motocyklowe można wyważać na dwa sposoby, nie licząc proszku który był by trzecim.

1 sposób to statyczny - ciężarek jest naklejany (tak jak na zwykły alus od auta) maksymalnie możliwe blisko środka felgi. Dla równowagi odważniki dzieli się na jedną i drugą stronę alby było to w miarę symetrycznie. Przyznam się że jak przeczytałem o tym, że ołowiany, ewentualnie aluminiowy odważnik do nabijania na ten rant jest droższy od klasycznego odważnika samoprzylepnego trochę się uśmiałem ;)

2 sposób to dynamiczny - ciężarki są naklejane na skrajnie zewnętrzne obszary felgi tu istnieje jedynie opcja naklejenia odważnika.

Sposób drugi jest dokładniejszy niż pierwszy.

Co do koła tylnego w motocyklach z monowahaczem do klasycznej maszyny do wyważania mocuje się adapter taki jak do występujących w francuskich autach felg bezprzelotowych. Adapter ten imituje piastę.
CB 500 - > CB 900 - > VFR 800 Vtec
moje zabaweczki :P

Awatar użytkownika
armen1pl
pisarz
pisarz
Posty: 354
Rejestracja: sob 10 gru 2011, 18:32
Imię: Arek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wyszków

Re: Koło nie wyważone

Post autor: armen1pl » pt 26 kwie 2013, 08:10

Wymieniałem opone jakoś kilka dni temu u tego samego człowieka co rok temu. Oczywiście od tamtej pory nie zainteresował się tym by mi jakoś pomóc i poraz kolejny mi nie wyważył koła.
Pojechałem do człowieka który zajmuje się tylko naprawą motocykli i posiadał sprzęt do wyważania. Telefonicznie powiedział mi, że nie będzie problemów i mi to wyważy.

No ale jak przyjechałem na miejsce to zaczął rzucać mięsem jak tylko zobaczył z tylne koło, że jest nie łożyskowane. Na szczęście zajął się tym tematem. Dorobił u tokarza taką tuleję co wsadza się do felgi i mi wyważył wkońcu. Generalnie szacun dla gościa, że podjął się tematu bo reszta wulkanizatorów w pi***e miała.
Najpiękniejsza muzyka to ryk silnika.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości