Cos na dlugie przebiegi. Diablo Strada? Pilot Road?

Awatar użytkownika
michalw66
teksciarz
teksciarz
Posty: 101
Rejestracja: sob 12 lut 2011, 21:57
Imię: Michał
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SGL

Cos na dlugie przebiegi. Diablo Strada? Pilot Road?

Post autor: michalw66 » pt 09 gru 2011, 17:38

Co polecacie jeśli chodzi o jak najmniejsze zużycie opon? Pirelli Diablo strada czy coś innego? Ew coś co jest w miarę przyczepne i ma podobna trwałość jak np te Diablo Strada? Po zakupie ostro dawałem w palnik :twisted: niestety nie mam teraz możliwości zobaczenia co to za firma ale na mokrym potrafiły tracić przyczepność szczególnie na 1 i 2 biegu ale na suchym rewelka tylko na początku nieznacznie traciła przyczepność :?: wiem już zużyte ale teraz zima wiec mam czas na przemyślenia :

co to za model? , nie ma tego w necie albo ja ślepy :shock: :
http://w414.wrzuta.pl/obraz/powieksz/6werGZ4Myej

Vfrka już powoli jest odnawiana ma naprawione zawieszenie(uszczelniacze i olej) oraz czeka na nowa oliwę, świece, filtr powietrza/oleju, zastanawiam się jakie dać tam H4 :?: , ma naprawione wszystkie możliwe pęknięcia na owiewkach(teraz albo malowanie albo czarny spray w miejsce spawania), czekają na nią nowe lusterka (w sklepie), zastanawiam się nad szyba, i na lawecie zawiozę ja do Poloka w Gliwicach na naprawę mocowania kolektora wydechowego, ma nowy akumulator itd. , napęd zostawiam wygląda dobrze tylko jest usyfiony strasznie
VFR RC36.

kiciol
klepacz
klepacz
Posty: 1577
Rejestracja: czw 12 cze 2008, 20:22
Imię: Roman
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań

Re: Cos na dlugie przebiegi. Diablo Strada? Pilot Road?

Post autor: kiciol » pt 09 gru 2011, 18:27

Temat opon był wielokrotnie poruszany więc nie ma sensu wałkować od nowa. Użyj opcji "szukaj" a na pewno znajdziesz co trzeba.

To na zdjęciu to Pirelli MTR 02.
... owoc żywota twojego je...ZUS .

http://www.bikepics.com/pictures/2297876/

Awatar użytkownika
PETER
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4617
Rejestracja: czw 03 lip 2008, 22:22
Imię: PIOTR
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Re: Cos na dlugie przebiegi. Diablo Strada? Pilot Road?

Post autor: PETER » pt 09 gru 2011, 19:31

a tak na poważnie to masz taką opone http://motoallegro.pl/pirelli-dragon-mt ... 98308.html
"BO JA JESTEM NIESPOTYKANIE SPOKOINY CZŁOWIEK"

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4209
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: Cos na dlugie przebiegi. Diablo Strada? Pilot Road?

Post autor: emil » pt 09 gru 2011, 21:13

ja mam Z6 z przelotem już prawie 40 koła i na wiosnę idą na wymianę, ale nie zawiodłem się na nich, więc podejrzewam że założę to samo :)

Awatar użytkownika
Arnold
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2421
Rejestracja: pt 29 sty 2010, 21:56
Imię: Arnold
województwo: opolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Cos na dlugie przebiegi. Diablo Strada? Pilot Road?

Post autor: Arnold » pt 09 gru 2011, 21:53

michalw66 pisze:jak najmniejsze zużycie opon
michalw66 pisze:ostro dawałem w palnik
Nie bardzo te dwie własności się chcą łączyć. Jeśli chcesz pałować to raczej oponki które robią przebiegi nie spełnią tych oczekiwań. Albo jeździsz spokojniej i montujesz jakieś Roady 1 lub 2, albo pakujesz torówki i dzida. Ja aktualnie mam Pilot Powera 2CT na tyle i taki sobie jest. Ale ja lubię jeździć na torówkach. Kolega śmiga na tych oponach i jest mega zadowolony, mi nie przypasowała do gustu. Natomiast na deszczu podobno te Powery dobre ale ja nie zauważyłem różnicy z innymi oponami. Ogólnie dobra opona choć według mnie troszkę nieprzewidywalna. Zdaża się że przy odkręcaniu w zakręcie bez znaku ucieknie. Przypuszczam że da się to opanować ale mnie akurat denerwuje. Wolę opony które trzeba sprowokować do takiego zachowania. Np Dunlop D208 taki był. Nie zaskakiwała mnie ta opona dziwnymi manewrami. Taką przewidywalną oponą była też Bridgestone BT021, ale nie nadawała się do zapierdzielania, nie trzymała za dobrze. Co do torówek to trzeba je jednak porządnie rozgrzać przed pałowaniem. Miałem już okazje przekonać się jak przy wyprzedzaniu uślizguje się zimny tył. No i raz wyglebałem przez nierozgrzany przód. Ale jak sie zagrzewją to jest łogień. :twisted:
Obrazek

Jak głupio pieprzę, to wybaczcie mi, ale jestem po kilku głębszych. :szczerbaty

Awatar użytkownika
michalw66
teksciarz
teksciarz
Posty: 101
Rejestracja: sob 12 lut 2011, 21:57
Imię: Michał
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SGL

Re: Cos na dlugie przebiegi. Diablo Strada? Pilot Road?

Post autor: michalw66 » pt 09 gru 2011, 21:58

PETER pisze:a tak na poważnie to masz taką opone http://motoallegro.pl/pirelli-dragon-mt ... 98308.html
Mi pasuje taka oponka ale można coś więcej wiedziec na jej temat? Jak wypada w ogólnym rankingu opon? Dobra czy nie bardzo wg was? Ma ktoś taką?
VFR RC36.

Awatar użytkownika
PETER
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4617
Rejestracja: czw 03 lip 2008, 22:22
Imię: PIOTR
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Re: Cos na dlugie przebiegi. Diablo Strada? Pilot Road?

Post autor: PETER » sob 10 gru 2011, 09:57

cos mi sie zdaje ze już nie są produkowane, wiec będziesz musiał poszukać innych opon jeśli odpowiada firma polecam pirelli angel- u mnie dały rade ty wytrzymał ok 20 tyś żadna do tej pory tyle nie dała rady
"BO JA JESTEM NIESPOTYKANIE SPOKOINY CZŁOWIEK"

Awatar użytkownika
michalw66
teksciarz
teksciarz
Posty: 101
Rejestracja: sob 12 lut 2011, 21:57
Imię: Michał
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SGL

Re: Cos na dlugie przebiegi. Diablo Strada? Pilot Road?

Post autor: michalw66 » sob 10 gru 2011, 17:51

PETER pisze:cos mi sie zdaje ze już nie są produkowane, wiec będziesz musiał poszukać innych opon jeśli odpowiada firma polecam pirelli angel- u mnie dały rade ty wytrzymał ok 20 tyś żadna do tej pory tyle nie dała rady
na allegro są leżakowane nówki za 250zł chyba się skuszę. Nawet widać włoski :shock:
VFR RC36.

Jarecki2102
pisarz
pisarz
Posty: 287
Rejestracja: czw 07 paź 2010, 09:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cos na dlugie przebiegi. Diablo Strada? Pilot Road?

Post autor: Jarecki2102 » sob 10 gru 2011, 19:21

michalw66 pisze:
PETER pisze:a tak na poważnie to masz taką opone http://motoallegro.pl/pirelli-dragon-mt ... 98308.html
Mi pasuje taka oponka ale można coś więcej wiedziec na jej temat? Jak wypada w ogólnym rankingu opon? Dobra czy nie bardzo wg was? Ma ktoś taką?
Ciężko powiedzieć jaka będzie. Na pewno jak dla mnie jest bardzo stara. dot 2101 tzn. 21 tydzień 01 roku. Nie licz na jakość i przyczepność w 10 letniej oponie. Co do leżaków to moim zdaniem można kupić jakieś 2-3 letnie i raczej nie starsze, na pewno nie starsze niż 4-5 lat. Jest różnica w prowadzeniu i przyczepności między oponą nową i powiedzmy cztero letnią a jak dopiero spisze się 10 czy 15 letni leżak.

Mistrzostwem świata jest za to kupić jakąś po testową oponę z zachodu (w sumie nową) ale za to w związku z nie uzyskaniem odpowiednich wyników w teście takie oponki bywają wiercone przez firmę testującą i uznane jako złom. Parę lat temu było tego bardzo dużo na allegro (oponka jak nowa tylko z łatą)

Kupno używanej też w mojej opinii jest tylko wyjściem pozornym. Kiedyś kupowałem to wiem. Na tylnym kole prze sezon kończyły mi się dwie używki, na nowej przejeżdżam lekko 2 sezony. Doliczając koszt zakupu i wymian to kupując nowe gumy w moim przypadku zawsze wyszło taniej, nie mówiąc o właściwościach użytkowych.

Mój wniosek z tego taki: Jak nie masz na nówkę super klasy, to może warto coś mniej markowego ale nowe, pewnie okaże się i tak bardziej miękkie i przyczepne od 10 letniego leżaka

Awatar użytkownika
PETER
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4617
Rejestracja: czw 03 lip 2008, 22:22
Imię: PIOTR
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Re: Cos na dlugie przebiegi. Diablo Strada? Pilot Road?

Post autor: PETER » ndz 11 gru 2011, 14:18

poczytaj testy opon MAXISS w Polsce mało popularne ale w usa sporo motków na tych oponach jeździ, sam się zastanawiałem, mają dobrą cenę i zawsze to nowa opona,
"BO JA JESTEM NIESPOTYKANIE SPOKOINY CZŁOWIEK"

Awatar użytkownika
Kajzer
teksciarz
teksciarz
Posty: 188
Rejestracja: wt 08 cze 2010, 21:08
Imię: Jarek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cos na dlugie przebiegi. Diablo Strada? Pilot Road?

Post autor: Kajzer » ndz 11 gru 2011, 15:16

Ja mam założone MAXISy i powiem tak. Jeśli chodzi o żywotność to jest nieźle,cena też w normie, ale tylna opona przy głębokich wychyleniach potrafi bez ostrzeżenia uciekać w bok. :cry Dlatego planuję założyć na tył coś innego. :bye [Nadmienię tylko że założone mam nówki, a nie jakieś leżakowane.]

Awatar użytkownika
puzon
klepacz
klepacz
Posty: 1632
Rejestracja: ndz 26 paź 2008, 12:36
Imię: Piotr
województwo: opolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: HitlerSee
Kontakt:

Re: Cos na dlugie przebiegi. Diablo Strada? Pilot Road?

Post autor: puzon » ndz 11 gru 2011, 23:35

Kajzer pisze:Ja mam założone MAXISy
Kajzer pisze: ale tylna opona przy głębokich wychyleniach potrafi bez ostrzeżenia uciekać w bok.
A jaki masz model :?: presa czy supermaxx :?: bo zastanawiam się nad presa sport , zaproponowano mi komplet do "kozy" za jedyne 690pln.

Awatar użytkownika
Kajzer
teksciarz
teksciarz
Posty: 188
Rejestracja: wt 08 cze 2010, 21:08
Imię: Jarek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cos na dlugie przebiegi. Diablo Strada? Pilot Road?

Post autor: Kajzer » pn 12 gru 2011, 05:57

Mam założone presa sport [ ten sport to chyba tylko z nazwy :mrgreen: ]

Awatar użytkownika
michalw66
teksciarz
teksciarz
Posty: 101
Rejestracja: sob 12 lut 2011, 21:57
Imię: Michał
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SGL

Re: Cos na dlugie przebiegi. Diablo Strada? Pilot Road?

Post autor: michalw66 » wt 06 mar 2012, 08:44

a można założyć oponę do przodu o rozmiarze 120/60/17? Zamiast 120/70/17? Może inaczej...wiem, że można tylko czy ktoś jeździł już na takiej i jak to się ma do serii? :)
VFR RC36.

Awatar użytkownika
Fakir
klepacz
klepacz
Posty: 1105
Rejestracja: śr 02 lut 2011, 18:51
Imię: Krzysztof
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań

Re: Cos na dlugie przebiegi. Diablo Strada? Pilot Road?

Post autor: Fakir » wt 06 mar 2012, 19:31

michalw66 pisze:a można założyć oponę do przodu o rozmiarze 120/60/17? Zamiast 120/70/17? Może inaczej...wiem, że można tylko czy ktoś jeździł już na takiej i jak to się ma do serii? :)
szkoda felgi, z oponą o tak niskim profilu łatwiej jest uszkodzić felgę na naszych pięknych polskich drogach
Yamaha XJ600N
Honda VFR750
Yamaha XT600z Ténéré

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości