Rozmiar opony tyl

Awatar użytkownika
Krajan
klepacz
klepacz
Posty: 1273
Rejestracja: ndz 04 cze 2006, 22:59
Imię: Paweł
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Post autor: Krajan » wt 22 maja 2007, 23:12

ctrlz pisze:Może mi ktoś potwierdzić czy do rc46 z 2004 zmieści się 190 na tył?
pozdrawiam
nie powiem na 100%, ale wydaje mi sie że widziałem takiego kapcia na V-tec`u.

Awatar użytkownika
Draghar
pisarz
pisarz
Posty: 402
Rejestracja: czw 23 lis 2006, 17:52
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Draghar » śr 23 maja 2007, 09:18

Hej
ja sam załozylem do RC36 II na tył 180 i jest ok - moze zeczywiscie troche inaczej sie kładzie w zakret ale zle nie jest
co do zakladania 190 to o ile wiem RC46 ma orginalnie zalozona 180 i ludziska jezdza na 190 - chyba Mors tak zrobil

padlo pytanie dlaczego opona z tylu jest szersza
jest to dosc oczywiste - opona z tylu musi przeniesc caly moment obrotowy
jaki sie pojawia na tylnim kole
inaczej mowiac jak dasz gazu a mialbys cienka opone to wpadala by w poslizg
pozdro mam nadzieje ze pomoglem

[ Dodano: 2007-05-23, 09:20 ]
a wlasnie do RC36 nie zakladajcie 190! Chyba sie nawet nie zmiesci.
Draghar

VFR Viking SEXszyn North Roads

Awatar użytkownika
MadziX
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3123
Rejestracja: pn 01 maja 2006, 22:08
Imię: Magdalena
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: GDAŃSK
Kontakt:

Post autor: MadziX » śr 23 maja 2007, 14:30

Draghar pisze:Hej
ja sam załozylem do RC36 II na tył 180 i jest ok - moze zeczywiscie troche inaczej sie kładzie w zakret ale zle nie jest
.
co jest ciekawe - jak zmienilam 170 na 180 to też mi sie wydawalo , że jest ok, trochę inaczej w zakrętach , ale generelanie bez większej róznicy..
za to w drugą stornę - jak ostatnio zmieniłam 180 na 170 to różnicę czuję bardzo dużą..
na pewno dochodzi fakt,że teraz mam nówkę - prowadzenie bajka...
Obrazek

Awatar użytkownika
musieli
pisarz
pisarz
Posty: 309
Rejestracja: pt 11 maja 2007, 15:37
Imię: Dariusz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wawa zone
Kontakt:

Post autor: musieli » czw 24 maja 2007, 14:30

Szczerze powiem, że nie wiem, dlaczego Honda zwęziła felgę w RC36II w stosunku do poprzedniej wersji. Po pierwsze jest węższa o pół cala, po drugie - moim zdaniem - fela z RC36 II generacji jest poprostu brzydka porównując do 8ramiennej poprzedniczki.

Co do szerokości opon - szczerze odradzam zakładanie szerszej opony. A to dlatego, że w pełnym złożeniu szersza opona nie będzie miała odpowiedniej powierzchni styku z podłożem a co za tym idzie będziemy mieli słabsze trzymanie. A ze słabego trzymania tylnej opony w zakręcie zazwyczaj wynika efektowny high-side albo pokaźny szlif w najlepszym przypadku... Najlepsze efekty jednak dają opony racingowe (torowe). To zarówno ze względu na ich kształt (stożkowaty) jak i "miękką" mieszankę gumy. Motocykl "sam" kładzie się w zakręt i nie ma tendencji do wstawania w trakcie jego pokonywania. Najfajniej jeżdziło mi się na Metzellerach RENNSPORT i RACETEC. A lekko używane torówki - takie po 2-3 kółkach na torze - można kupić w granicach 500zeta za komplet z przekładką i wyważaniem.

Awatar użytkownika
Klarkson
pisarz
pisarz
Posty: 366
Rejestracja: pn 06 lis 2006, 17:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Czestochowa
Kontakt:

Post autor: Klarkson » czw 24 maja 2007, 14:50

musieli pisze: Najlepsze efekty jednak dają opony racingowe (torowe). To zarówno ze względu na ich kształt (stożkowaty) jak i "miękką" mieszankę gumy.
Miałes kiedys oponę torową w ręce ? Chyba, ze masz na mysli oponę "sportową".
Klarkson

Awatar użytkownika
musieli
pisarz
pisarz
Posty: 309
Rejestracja: pt 11 maja 2007, 15:37
Imię: Dariusz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wawa zone
Kontakt:

Post autor: musieli » czw 24 maja 2007, 15:10

Klarkson pisze:Miałes kiedys oponę torową w ręce ? Chyba, ze masz na mysli oponę "sportową".
Co masz na myśli mówiąc oponę sportową? Slicka? Jasne, kilka się wala po garażu.

Na przykład: Dunlop D208 to opona sportowa a Dunlop D208GP to już "torówka" Generalnie chodzi o kształt opony (poprzeczny profil) i skład mieszanki. Modele typu Pirelli SuperCorsa, Metzeller RACETEC, Bridgestone Battlax BT-002 itd.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości