Nowe opony

Mano96
Posty: 10
Rejestracja: wt 22 gru 2020, 18:45
Model VFR: 800F 98'
Imię: Bartek
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna

Nowe opony

Post autor: Mano96 » wt 22 gru 2020, 19:33

Witajcie, na przełomie styczeń/luty będę przymierzał się do zakupu opon. Myślę, że spokojnie uda się zrobić 30/40k km w tym sezonie, dodatkowo jeżdżę dość agresywnie i chciałbym znaleźć "złoty środek" pomiędzy przyczepnością, a ścieralnością :) Obecnie posiadam angel st (P/T) Nie posiadam doświadczenia w oponach dlatego chciałbym znać opinie fachowców :)

a) MICHELIN PILOT ROAD 4 (komplet około 1000zł)
b) MICHELIN PILOT ROAD 2 (komplet około 800zł)
c) PIRELLI ANGEL GT (komplet około 900zł)
d) PIRELLI ANGEL ST (komplet około 600zł)
e) Michelin Pilot Power 2CT (komplet około 800zł)
f) Metzeler ( tutaj nie wybrałem modelu, napiszcie coś o tej marce czy jest warta zakupu)

Możecie wypowiedzieć się na temat tych opon? Jeśli macie sprawdzone opony to podajcie markę/model :)

Arcuslufa
bywalec
bywalec
Posty: 46
Rejestracja: sob 14 mar 2020, 22:44
Model VFR: 800fi
Imię: Arek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Re: Nowe opony

Post autor: Arcuslufa » pt 01 sty 2021, 14:27

40 tys. km w sezonie??? Szacun. Mam podobne do twoich dylematy. 20 tys. Zrobiłem na pilot road 3 ale w tym sezonie założyłem Metzeller Roadtec O1 i muszę potwierdzić że na suchym, nawet zimnym zapewniają lepsze trzymanie. Sprawdzają się również na torze i po 10 tys. jeszcze istnieją-myślę że do 15 tyś dociągną bo tył zużywa się w miarę równo.
"Nic nie jest stracone, skończone też nie
Gdy droga przed tobą, a sam jesteś w tle"

Arcuslufa
bywalec
bywalec
Posty: 46
Rejestracja: sob 14 mar 2020, 22:44
Model VFR: 800fi
Imię: Arek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Re: Nowe opony

Post autor: Arcuslufa » pt 01 sty 2021, 14:33

Alternatywa to tanie gumy np. Angel lub Bt16pro. Wytrzymałość ok 10 tys. ale świetne zachowanie w zakrętach. Niestety od przelotów autostradowych kwadratowieją. Finansowo wyjdzie podobnie.
"Nic nie jest stracone, skończone też nie
Gdy droga przed tobą, a sam jesteś w tle"

Mano96
Posty: 10
Rejestracja: wt 22 gru 2020, 18:45
Model VFR: 800F 98'
Imię: Bartek
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna

Re: Nowe opony

Post autor: Mano96 » pt 01 sty 2021, 15:03

Dzięki za odpowiedź :) ogólnie czytałem większość tutaj otworzonych tematów o oponach ale większość jest dość przestarzała i dlatego otworzyłem nowy temat z "nowszymi wersjami oponek" :D "no 40 tys. km w sezonie???" niedawno zrobiłem prawo jazdy pełne A ;) i mega się wciągnąłem w jazdę jednym strzałem zrobiłem 600km bez większego zmęczenia , dlatego myślę, że wypady na weekend w tym sezonie będą podbijały ogólny przebieg :D
a wracając do opon to mega kuszące są PR 5 nawet Faza Rhazz`a nagrał o nich filmik :)
https://www.youtube.com/watch?v=botNtNp ... aRhazz%60a

losysiok
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 73
Rejestracja: pn 25 lis 2019, 20:29
Model VFR: 800 fi rc46
Imię: Daniel
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Nowe opony

Post autor: losysiok » pt 23 kwie 2021, 22:37

Dobrze że odswiezyles temat
Ja mam obecnie angel St ale nie jestem jakoś super zadowolony.
Fakt wytrzymują długie przebiegi u mnie jakieś 15k i jeszcze jest bieżnik.
Minus tych opon to pojawiły się na koniec sezonu pęknięcia
Dlatego też się rozglądam za nowymi.

Mano96
Posty: 10
Rejestracja: wt 22 gru 2020, 18:45
Model VFR: 800F 98'
Imię: Bartek
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna

Re: Nowe opony

Post autor: Mano96 » pn 10 maja 2021, 12:39

Zdecydowałem się na Pirelli Angel GT 2 (1200 zł) dam znać jak coś pojeżdżę.

Awatar użytkownika
Gekkou
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 87
Rejestracja: czw 22 mar 2018, 09:12
Model VFR: 800 vtec
Imię: Paweł
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Nowe opony

Post autor: Gekkou » pn 10 maja 2021, 13:17

losysiok pisze:
pt 23 kwie 2021, 22:37
Dobrze że odswiezyles temat
Ja mam obecnie angel St ale nie jestem jakoś super zadowolony.
Fakt wytrzymują długie przebiegi u mnie jakieś 15k i jeszcze jest bieżnik.
Minus tych opon to pojawiły się na koniec sezonu pęknięcia
Dlatego też się rozglądam za nowymi.
Świetne opony jak za tą kase, można powiedzieć że warto by było je wymienić nawet 2x w sezonie. Ja zdzieram 2 komplet, nie robię ogromnych przebiegów rocznych, ale mogę powiedzieć że trzymają świetnie na zakrętach, na mokrym tragedii też nie ma :aww

losysiok
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 73
Rejestracja: pn 25 lis 2019, 20:29
Model VFR: 800 fi rc46
Imię: Daniel
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Nowe opony

Post autor: losysiok » wt 11 maja 2021, 10:02

Gekkou pisze:
pn 10 maja 2021, 13:17
losysiok pisze:
pt 23 kwie 2021, 22:37
Dobrze że odswiezyles temat
Ja mam obecnie angel St ale nie jestem jakoś super zadowolony.
Fakt wytrzymują długie przebiegi u mnie jakieś 15k i jeszcze jest bieżnik.
Minus tych opon to pojawiły się na koniec sezonu pęknięcia
Dlatego też się rozglądam za nowymi.
Świetne opony jak za tą kase, można powiedzieć że warto by było je wymienić nawet 2x w sezonie. Ja zdzieram 2 komplet, nie robię ogromnych przebiegów rocznych, ale mogę powiedzieć że trzymają świetnie na zakrętach, na mokrym tragedii też nie ma :aww
Świetne jak jeździsz w temperaturze powyżej 10°C i nie w deszczu.
Fakt nie są najdroższe.
Do jazdy w ciepłe dni mogę polecić ale w złą pogodę długa jazda na nich bywa męcząca i nie bezpieczną

Awatar użytkownika
Gekkou
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 87
Rejestracja: czw 22 mar 2018, 09:12
Model VFR: 800 vtec
Imię: Paweł
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Nowe opony

Post autor: Gekkou » wt 11 maja 2021, 12:41

No tak, tu masz rację. Jeżeli chodzi o wypady średniego dystansu, gdzie masz mała sznase na brzydką pogodę to te opony są wystarczające jak dla mnie. Parę godzin w deszczu, przy temperaturze powyżej 10 stopni da się wytrzymać. Każdy inaczej jeździ i czego innego oczekuję :) Moje subiektywne zdanie o tych oponach jest pozytywne, dla motocyklisty który jeździ "średnio turystycznie" powinny być ok :D Pisze to dlatego jakby ktoś kiedyś się zastanawiał i znalazł ten post :wink:

Mano96
Posty: 10
Rejestracja: wt 22 gru 2020, 18:45
Model VFR: 800F 98'
Imię: Bartek
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna

Re: Nowe opony

Post autor: Mano96 » pn 17 maja 2021, 21:10

Witajcie, na aniołkach GT 2 (komplet z tego roku) zrobiłem już 250km na suchym i mokrym asfalcie. Różnica cenowa jest naprawdę duża 2 komplety ST można kupić, ale na tych oponach czuć się naprawdę pewnie, w winklach można śmiało pozwalać sobie na dużo więcej niż na ST. Szybko nabierają temperatury i kleją jak szalone, porównując do ST, które naprawdę ślizgały się w niskich temperaturach, a w winklach nie czułem się na nich kompletnie bezpiecznie :( w deszczu fakt ST dawały rade przecież nie ma co dzikować bo o szlifa nie trudno, ale GT 2 wydaje mi się że odprowadzają wodę lepiej czuć się pewniej na mokrym. Tak więc teraz nie wyobrażam sobie zmienić oponek z powrotem na ST. Naprawdę jeśli ktoś się zastanawia nad zakupem jako opona do dalekich dystansów z naprawdę mocnym trzymaniem w winklach (oczywiście nie jest to poziom sportowej czy torowej opony) to będzie zadowolony. Tym bardziej, że to te 2 oponki trzymają nas z podłożem i lepiej na tym nie oszczędzać :)
BTW teraz na stronie Pirelli za zakup wybranych opon dostaje się kamerkę sportową 4k i promocja trwa do końca maja także mały gratis, a przyda się :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości