Płytki zaworowe

Awatar użytkownika
elco
klepacz
klepacz
Posty: 911
Rejestracja: sob 07 mar 2009, 21:49
Imię: Tomek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Kontakt:

Płytki zaworowe

Post autor: elco » śr 10 lut 2010, 21:29

Chciałem zapytać drodzy koledzy czy ktoś z was nie posiada przypadkiem dostepu do nietypowych plytek Hondy. Okazalo sie, ze przy regulacji najchetniej zmienilbym 3 sztuki na niewymiarowe plytki, ktore posiada Honda (tj. ze stopniowaniem 0,025)? Jutro skontaktuje sie z serwisem, ale moze do tej pory ktos pomoze i napisze mi jaki jest ich koszt oraz czas oczekiwania na zamowienie ?
"Wystarczy by dobry człowiek nie robił nic a zło zatriumfuje" E.Burke.

Awatar użytkownika
Gacol
klepacz
klepacz
Posty: 1921
Rejestracja: wt 18 wrz 2007, 13:28
Imię: Jacek
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Imielin

Post autor: Gacol » śr 10 lut 2010, 21:37

15-45zł płytka wychodzi.Wysyłka do mnie i ciebie razem....hmm do 5ciu dni
VFR750 RC36 I
VTR1000 SP 1
VFR800 FI:)

Awatar użytkownika
kiki
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2502
Rejestracja: pt 13 sty 2006, 12:53
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Węgrów
Kontakt:

Post autor: kiki » śr 10 lut 2010, 22:00


Awatar użytkownika
PETER
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4617
Rejestracja: czw 03 lip 2008, 22:22
Imię: PIOTR
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Post autor: PETER » śr 10 lut 2010, 22:08

a do czego potrzebne jest ci aż tak drobne stopniowanie tolerancja jest większa?
KIKI te płytki co podałeś link to normalne stopniowane co 0,05mm a ELCO szuka 0,025????????? :smile:
"BO JA JESTEM NIESPOTYKANIE SPOKOINY CZŁOWIEK"

Awatar użytkownika
elco
klepacz
klepacz
Posty: 911
Rejestracja: sob 07 mar 2009, 21:49
Imię: Tomek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Kontakt:

Post autor: elco » śr 10 lut 2010, 22:20

owszem tolerancja wynosi 0,06 mm i mozliwe jest zastapienie jej plytka 0,05, z tym ze wtedy uciekam z dolnego w gorny wymiar(kilka luzow bylo w dolnym wymiarze, ale chce wymienic plytki ze wzgledu na to, ze byly szlifowane). Chcialem to ustawic w srodku tolerancji i jezeli koszt oryginalnych plytek nie bylby jakis znaczacy to zamowilbym je w hondzie, zeby zrobic to porzadnie. Jezeli okaze sie, ze jest inaczej i do tego bedzie trzeba czekac tydzien to ostatecznie zdecyduje sie na normalne plytki.
"Wystarczy by dobry człowiek nie robił nic a zło zatriumfuje" E.Burke.

Awatar użytkownika
PETER
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4617
Rejestracja: czw 03 lip 2008, 22:22
Imię: PIOTR
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Post autor: PETER » śr 10 lut 2010, 22:25

W większości przypadków luzy maleją { jest to spowodowane wypalaniem wybijaniem gniazda i zaworu} i z tego powodu warto zostawić większy luz zaworowy niż ten idealnie po środku tolerancji :smile:
"BO JA JESTEM NIESPOTYKANIE SPOKOINY CZŁOWIEK"

Awatar użytkownika
kiki
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2502
Rejestracja: pt 13 sty 2006, 12:53
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Węgrów
Kontakt:

Post autor: kiki » śr 10 lut 2010, 22:27

PETER pisze:KIKI te płytki co podałeś link to normalne stopniowane co 0,05mm a ELCO szuka 0,025?????????
Rzeczywiście :) he he nie doczytałem


A btw -jak robiłem zawory u mnie to też 3 płytki szlifowałem i wszystko ok- w wielu serwisach szlifuja płytki więc nie ma nad czym panikować :mrgreen:

Awatar użytkownika
elco
klepacz
klepacz
Posty: 911
Rejestracja: sob 07 mar 2009, 21:49
Imię: Tomek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Kontakt:

Post autor: elco » śr 10 lut 2010, 22:32

Ja oczywiscie nie mam nic przeciwko szlifowanym plytkom. Z mechanicznego punktu widzenia nie ma prawa sie nic stac. Ale cena nowych jest na tyle niska, ze nie bede sie bawil z ich ponownym szlifowaniem.

PETER, tak wlasnie wynika z pomiarow. Wszystkie luzy byly w dolnej granicy tolerancji. Pozbawiles mnie watpliwosci powstania zbyt duzego luzu i w tym wypadku chyba nie bede sie zastanawial i ustawie luzy pod gorna granica tolerancji. Dziekuje ci serdecznie ! Mysle, ze sie nie mylisz w tej kwestii.
"Wystarczy by dobry człowiek nie robił nic a zło zatriumfuje" E.Burke.

Awatar użytkownika
kiki
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2502
Rejestracja: pt 13 sty 2006, 12:53
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Węgrów
Kontakt:

Post autor: kiki » śr 10 lut 2010, 22:39

w dwa-kola.pl plytko po 27 zl więc cena dosyc dobra wg mnie :) (o ile maja je od reki i nie trzeba czekac 2 tyg na nie)

Awatar użytkownika
Damo 88
klepacz
klepacz
Posty: 1101
Rejestracja: sob 11 kwie 2009, 01:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Damo 88 » śr 10 lut 2010, 23:54

Jeżeli dasz rady to poczekaj nawet te 2-tyg. i zakącz porządnie :idea:

Awatar użytkownika
suniok
pisarz
pisarz
Posty: 452
Rejestracja: czw 04 paź 2007, 14:49
Imię: Jarosław
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: suniok » czw 11 lut 2010, 10:01

ja w mojej fz750 miałem 20 płytek - i w jednej był prawidłowy wymiar - pozamieniałem, pomieszałem i wyszło, że szlifować muszę tylko 3 :D mam dostęp do magnesowaj szlifiery, więc jak coś daj znać...
Pozdrawiam Jarek

Awatar użytkownika
elco
klepacz
klepacz
Posty: 911
Rejestracja: sob 07 mar 2009, 21:49
Imię: Tomek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Kontakt:

Post autor: elco » czw 11 lut 2010, 11:40

Dziekuje za oferte pomocy. Na szczescie w przypadku, gdy mam potrzebe skorzystania z profesjonalnego sprzetu zabieram elementy na uczelnie. Tam posiadaja najwyzszej klasy maszyny i chetnie pomagaja studentom, takze nie byloby problemu ze szlifowaniem tych plytek. Jak pisalem cena nowych nie jest jakas porazajaca.

Wczesniej wyszedlem z zalozenia, ze zwiekszanie luzu (poprzez wycieranie sie szklanek i krzywe) jest tak samo prawdopodne jak ich zmniejszanie (poprzez wybijanie gniazd zaworowych). Dzwonilem dzisiaj do mechanika. Stwierdzil, ze w pierwszej fazie eksploatacji (tak do 60-70 tys. km) luzy w wiekszosci przypadkow sie zmniejszaja, dopiero pozniej tendencja jest odwrotna. Potwierdzil wlasciwie to co napisal PETER. Dlatego tez teraz nie mam obaw co do pozostawienia luzu w gornej granicy tolerancji.
"Wystarczy by dobry człowiek nie robił nic a zło zatriumfuje" E.Burke.

MOTOWIT
bywalec
bywalec
Posty: 40
Rejestracja: śr 15 lip 2009, 19:27
Imię: Wiktor
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MOTOWIT » pt 12 lut 2010, 00:04

Szlif płytek kosztuje ok 10zł za sztukę i w żaden negatywny sposób nie wpływa na płytke.
W regulacji płytkowej luzy zaciesniaja sie, odwrotnie jest przy regulacji srubowej gdzie luzy zaworowe maja tendencje do zwiększania sie
SERWIS MOTOCYKLOWY-MOTOWIT Warszawa ul. Fersta 15 http://WWW.MOTOWIT.COM

MOTOWIT
bywalec
bywalec
Posty: 40
Rejestracja: śr 15 lip 2009, 19:27
Imię: Wiktor
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MOTOWIT » pt 12 lut 2010, 00:09

Szlif płytek kosztuje ok 10zł sztukę i w żaden negatywny sposób nie wpływa na płytkę. Przy regulacji płytkowej luzy zacieśniają się, odwrotnie jest przy śrubowej gdzie zaworowe maja tendencje zwiększania
SERWIS MOTOCYKLOWY-MOTOWIT Warszawa ul. Fersta 15 http://WWW.MOTOWIT.COM

MOTOWIT
bywalec
bywalec
Posty: 40
Rejestracja: śr 15 lip 2009, 19:27
Imię: Wiktor
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MOTOWIT » pt 12 lut 2010, 00:10

Szlif płytek kosztuje ok 10zł sztukę i w żaden negatywny sposób nie wpływa na płytkę. Przy regulacji płytkowej luzy zacieśniają się, odwrotnie jest przy śrubowej gdzie zaworowe maja tendencje zwiększania
SERWIS MOTOCYKLOWY-MOTOWIT Warszawa ul. Fersta 15 http://WWW.MOTOWIT.COM

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości