Martwic się?????

Awatar użytkownika
robsonic
klepacz
klepacz
Posty: 823
Rejestracja: ndz 30 mar 2008, 06:51
Imię: Robert
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wałbrzych city????
Kontakt:

Martwic się?????

Post autor: robsonic » ndz 04 maja 2008, 16:22

Tak chodzi silnik mojego bzyka
http://pl.youtube.com/watch?v=RmJLaJZL8Nw
Martwi mnie te stukanie, podobne do takiego jak robi kulka w spreyu :confused
Ogólnie jest spoko,tylko ten dzwięk mnie lekko wkur.... :evil:
Z góry dzięki :bye
fakju i fenkju... brzmi podobnie lecz za przejęzyczenie można dostać w ryja lub w mordkę :)

Awatar użytkownika
treska
klepacz
klepacz
Posty: 1187
Rejestracja: czw 10 maja 2007, 16:49
Imię: Treska
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: treska » ndz 04 maja 2008, 20:17

ciężko jednoznacznie zdiagnozować, bo słaby dźwięk, ale faktycznie sa jakieś stuki w silniku. Panowie, co o tym sądzicie?
o jeeeeeeeeeezu fantastycznie

treska@vfr.com.pl

Awatar użytkownika
robsonic
klepacz
klepacz
Posty: 823
Rejestracja: ndz 30 mar 2008, 06:51
Imię: Robert
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wałbrzych city????
Kontakt:

Post autor: robsonic » ndz 04 maja 2008, 23:43

Stuki są nierównomierne, jest tam jakiś łańcuszek po stronie sprzęgła? Tak to właśnie słychac, jakby uderzał o dekiel. Taki to odgłos i na wyższych obrotach nie słychac wcale :confused
Widac że Hans demontował dekiel,bo jest świeża uszczelka. Przy nacisniętym sprzęgle bez zmian. Miesiąc temu był w warsztacie na wymianie wszystkiego co trzeba przed sezonem, mechanik stwierdził że silnik ok.Tylko nie pamiętam czy wtedy tak napier........ Serce mnie boli na myśl że mogło coś się na poważnie zmielic. Spac nie mogę z tego powodu i już pierdoły wypisuje. Jeszcze manuala obstukam. Ajutro pojadę do tego mechaniora.Wina oleju może byc? Moto ma 50000 i ma półsyntetyk.Pozdrawiam i dzięki z góry za pomoc

[ Dodano: 2008-05-05, 00:18 ]
Po przeglądnięciu manuala,znalazłem łańcuszek!!! Jest za koszem sprzęgła i służy do napędzania pompy oleju.Stawiam na niego i jeśli mam racje to czy go wymieniac? Idę już spac, piszcie a ja z chętnie poczytam.Dobranoc :roll:
fakju i fenkju... brzmi podobnie lecz za przejęzyczenie można dostać w ryja lub w mordkę :)

Awatar użytkownika
Tobik
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 77
Rejestracja: śr 12 lip 2006, 23:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wołczyn
Kontakt:

Post autor: Tobik » pn 05 maja 2008, 12:34

Hmm cieżko coś stwierdzić na podstawie tego nagrania. Ale VFRki starsze mają to do siebie, że właśnie z prawej strony jest taki stukot. Ciężko nazwać po imieniu ten stukot, cos jakby tam sie waliło i tłukło :) Szczególnie na zimnym silniku. Ja tak mam, kumpel śmiga rc36 z 1990 roku i ma tak samo. Widocznie to przypadłośc juz taka jest. Wydaje mi się,że nie ma sie czym martwić. Ale niech sie wypowie ktoś mądrzejszy. Pozatym silnik ma swoje lata, ma prawo cos tam stukać, pukać, co nie oznacza żadnej katastrofy.

Awatar użytkownika
SzeFu
bywalec
bywalec
Posty: 37
Rejestracja: śr 15 lis 2006, 23:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PTb

Post autor: SzeFu » pn 05 maja 2008, 14:53

jak wcisniejsz sprzegło to tez stuka? jak nie to nie masz sie czym martwic honda tak ma.
Bo maneta jest od tego aby krecic nia na całego - Yoghurty PTb
Nawet kobiety mają coś ciekawego do powiedzenia, jeśli się ich słucha wystarczająco długo... :)

Awatar użytkownika
Shoov
klepacz
klepacz
Posty: 813
Rejestracja: pn 05 gru 2005, 20:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Shoov » pn 05 maja 2008, 15:10

Kosz sprzegłowy raczej nie stuka jak kulka ze sprayu.. przynajmniej u mnie to był raczej szmery/szumy ale takiego stukania nie miałem na pewno.. może nie mialem tak zjechanego..
Teraz w nowej sztuce co prawda od czasu do czasu na wolnych mi coś stuka ale nie jak kulka.. poza tym od czasu do czasu wiec narazie sie nie martwie, poza tym moje stukanie słychać z lewej wiec to juz wogole niewiadomo co. Jeśli stuka Ci tak cały czas to jedz z tym do dobrego mechanika albo zlej olej zdejm dekiel z prawej i zobacz co tam jest nie halo uszczelka nie jest jakos kosmicznie droga, przynajmniej bedziesz spal spokojnie.
Ja bym nie stawiał 100% diagnozy na kosz sprzegłowy, ale nie jestem specjalistą.

[ Dodano: 2008-05-05, 15:11 ]
poza tym jak kolega pisze, sprawdz na wciśniętym sprzęgle.

Awatar użytkownika
robsonic
klepacz
klepacz
Posty: 823
Rejestracja: ndz 30 mar 2008, 06:51
Imię: Robert
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wałbrzych city????
Kontakt:

może to disel

Post autor: robsonic » pn 05 maja 2008, 18:23

Hello!
Pamiętacie te zmęczone sprzęta wsk,cz,jawa :razz: one miały napęd kosza sprzęgła z wału puszczony.I tam,od sportowej jazdy i popisów :razz: tak się potrafił wyciągnąc że napierdzielał o karter. I to ta kulka w spreyu właśnie.... dlatego w manualu szukałem i znalazłem łańcuszek za koszem sprzęgła który napędza pompę oleju. Byłem u mechanika i on do tego ma łańcuch DID na metry i podobno to groszowe sprawy.... Trochę boję się tam zaglądac,widac że uszczelka już była wymieniana i jakaś mina może byc. Sprzęgło bez znaczenia na dzwięk z silnika jakby kto pytał :???
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
fakju i fenkju... brzmi podobnie lecz za przejęzyczenie można dostać w ryja lub w mordkę :)

Awatar użytkownika
golvi
bywalec
bywalec
Posty: 21
Rejestracja: pt 27 paź 2006, 18:38
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Piła

Post autor: golvi » pn 05 maja 2008, 20:04

Jak juz bedzie po wszystkim , napisz co dała ta wymiana łańcuszka i czy to była przyczyna.
golvi

Awatar użytkownika
robsonic
klepacz
klepacz
Posty: 823
Rejestracja: ndz 30 mar 2008, 06:51
Imię: Robert
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wałbrzych city????
Kontakt:

SPRAWA JASNA

Post autor: robsonic » ndz 10 sie 2008, 08:59

Na samym początku dzięki wielkie dla [glow=red][/glow]GULIKA!!!! który robił to u siebie i pomógł mi z tym problemem :mrgreen:
Tak jak pisałem wyżej to łańcuszek napędzający pompę oleju tak napierdziela. Miał prawo się wyciągnąć :razz:
Wymiana banalnie prosta i łańcuszek dostępny na metry.....
oznaczenie: DID 219H
potrzebne: 48 ogniw

Cena około 45 zł plus nowa uszczelka pod pokrywę sprzęgła(ważne żeby ją wymienić)
Pozdrawiam wszystkich
fakju i fenkju... brzmi podobnie lecz za przejęzyczenie można dostać w ryja lub w mordkę :)

Awatar użytkownika
robsonic
klepacz
klepacz
Posty: 823
Rejestracja: ndz 30 mar 2008, 06:51
Imię: Robert
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wałbrzych city????
Kontakt:

Post autor: robsonic » ndz 10 sie 2008, 09:03

Dopiszę jeszcze..... Jak moto stało na centralnej podstawce było mniej słychać niż na bocznej kiedy chodziło na wolnych obrotach. Piszę co by lepiej można było diagnozę postawić ;-)
fakju i fenkju... brzmi podobnie lecz za przejęzyczenie można dostać w ryja lub w mordkę :)

Awatar użytkownika
PETER
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4617
Rejestracja: czw 03 lip 2008, 22:22
Imię: PIOTR
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Post autor: PETER » wt 12 sie 2008, 22:21

I masz racje jak uksy miał rc 24 to wymienialiśmy ten łancuszek bo było go słychać "jak już zrobili wszystko na kołach zębatyk to kurka wodna takiego małego napedu już nie mogli "
"BO JA JESTEM NIESPOTYKANIE SPOKOINY CZŁOWIEK"

Awatar użytkownika
Gacol
klepacz
klepacz
Posty: 1921
Rejestracja: wt 18 wrz 2007, 13:28
Imię: Jacek
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Imielin

Post autor: Gacol » pt 17 paź 2008, 00:31

stuki sprzegła.podobnie bylo w Yomasze v-max.saprzeglo.ale nic o co można sie martwić .taka przypadłość
VFR750 RC36 I
VTR1000 SP 1
VFR800 FI:)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości