Potrzebna pomoc!!! Problemy z VFR, sprzegiełko rozrusznika

Awatar użytkownika
umberto
teksciarz
teksciarz
Posty: 181
Rejestracja: pt 07 kwie 2006, 12:19
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Potrzebna pomoc!!! Problemy z VFR, sprzegiełko rozrusznika

Post autor: umberto » czw 29 cze 2006, 22:01

Witam, potrzebuje Waszej pomocy. Ot?? wymieni?em sprzegie?ko rozrusznika, moto odpali? od r?ki , chwile si? zagrza? , wsiad?em i pojecha?em , przez dobry kawa?ek nie m?czy?em go powy?ej 4ty?. ?eby olej si? spokojnie rozszed? , po czym jak chcia?em przycisn?? zacze?o muli? i strzela? z t?umika. Przy gwa?townym dodaniu gazu przy ok. 6ty?. strzela i idzie ogie? z rury, przy powolnym dodawaniu gazu zaczyna przerywa?. Stare sprz?gie?ko zdejmowa?em i zak?ada?em ze dwa razy i nigdy nie by?o problemu. I tu moje pytanie? Czy kto? mia? ju? takie problemy? No co by?cie obstawiali? Zap?on raczej sie nie przestawi?, bo co ma wsp?lnego ze sprz?gie?kiem, czy wp?yw mo?e mia?o to ?e by?y pozdejmowane owiewki i dostawa? zadu?o powietrza, mo?e kt?ry? gar przy wy?szych oprotach nie ma iskry , nie przepala mieszanki i dlatego strzela i idzie ogie?? Nie mam poj?cia co to mo?e y? i prosze o pomoc. Z g?ry dzi?kuje za ka?d? porade i pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony pt 20 lut 2009, 11:12 przez umberto, łącznie zmieniany 1 raz.
nie kradnij!!! rząd nie lubi konkurencji;) ekipa MTZ

seba_VF750FR
klepacz
klepacz
Posty: 901
Rejestracja: ndz 19 mar 2006, 22:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Post autor: seba_VF750FR » czw 29 cze 2006, 23:01

a mo?e niechc?cy zruszy?e? czujniki po?o?enia wa?u ?? one musz? by? w pewnej odleg?o?ci od ko?a impulsator?w tego samego na kt?ry jest sprz?gie?ko,w serwis?wce jest to odelg?o?? 0,8-0,9mm ,albo ?le za?o?y?e? to ko?o na wielowypust niezgodnie z ze znakiem w postaci ma?ej kropki na kole i wypuscie wa?u.

Aha zapomnia?em Mazi mia? podobne objawy i powodem by?a uszkodzona wypustka na kole impulsator?w.

Ja wnioskuje ?e co? nie tak jest ze sterowaniem zap?onem ,i stawiam na czujniki lub ?le za?o?one lub uszkodzone ko?o impulsator?w.

Awatar użytkownika
umberto
teksciarz
teksciarz
Posty: 181
Rejestracja: pt 07 kwie 2006, 12:19
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Post autor: umberto » czw 29 cze 2006, 23:15

Dzi?ki za odpowied?, tego sprz?gie?ka nie da si? ?le za?o?y? na ten wa?ek bo w jednym miejscu ma szerszy frez, pewnie po to w?a?nie ?eby sie nie pomyli?, co do czujnika to te? mi sie nie wydaje bo rozumiem ?e role czujnika graj? te dwa impulsatory czarne(takie kosteczki). ale w razie czego b?de mia? to na uwadze
nie kradnij!!! rząd nie lubi konkurencji;) ekipa MTZ

seba_VF750FR
klepacz
klepacz
Posty: 901
Rejestracja: ndz 19 mar 2006, 22:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Post autor: seba_VF750FR » czw 29 cze 2006, 23:23

a zmieni?e? tylko tryb sprz?gie?ka czy ca?e ko?o impusator?w ??

Awatar użytkownika
umberto
teksciarz
teksciarz
Posty: 181
Rejestracja: pt 07 kwie 2006, 12:19
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Post autor: umberto » pt 30 cze 2006, 15:20

Zmieni?em ca?e ko?o + tryb
nie kradnij!!! rząd nie lubi konkurencji;) ekipa MTZ

seba_VF750FR
klepacz
klepacz
Posty: 901
Rejestracja: ndz 19 mar 2006, 22:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Post autor: seba_VF750FR » pt 30 cze 2006, 16:03

a obejrza?e? je dok?adnie czy nie jest uszkodzona wypustka na kole ?w?tpie zeby? cos zruszy? przy monta?u moze te ko?o jest nowszego modelu ??

Awatar użytkownika
umberto
teksciarz
teksciarz
Posty: 181
Rejestracja: pt 07 kwie 2006, 12:19
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Post autor: umberto » pt 30 cze 2006, 17:46

Wiesz i tak zn?w musze spu?ci? olej i zdj?? dekiel wi?c zobacze, ale ko?o jest napewno od tego modelu i rocznika, mo?e przyczyn? jest rzeczywi?cie odleg?o?? wypustek na kole od impulsator?w( jak kr?ci si? wolno to jeszcze ?apie a jak szybciej to ju? nie bardzo i nie daje w dobrym momencie iskry na odpowiednie gary) tak sobie to t?umacze i mo?e rzeczywi?cie tak jest , wi?c jak zdejme wszystko to i tak przybli?e minimalnie impulsatory do ko?a. Co mnie natomisat dziwi na starym sprz?gie?kiu ca?kowitytm z?omie chula?a a na tym nie chce. Mam nadzieje ?e sam poradze sobie z t? usterk? bo nie mam kasy ?eby p?aci? za serwis. W ka?dym b?d? razie jutro wieczorem b?de wiedzia? a dzi? wieczorem sprubuje odpali?, mo?e w cudowny spos?b samo si? naprawi?o :mrgreen:

[ Dodano: 2006-07-01, 22:49 ]
No i seba trafi?e? , mia?em to samo co Mazi , lekko przygi?t? jedn? wypustke na kole impulsatora. Przy najbli?szym spotkaniu masz u mnie browara za prawid?ow? wskaz?wke.
Pozdrawiam i dzi?ki za pomoc
nie kradnij!!! rząd nie lubi konkurencji;) ekipa MTZ

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości