Nierówna praca na wolnych obrotach i strzały z wydechu

Awatar użytkownika
Majdan
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 52
Rejestracja: pt 14 mar 2008, 17:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Nierówna praca na wolnych obrotach i strzały z wydechu

Post autor: Majdan » wt 15 kwie 2008, 17:45

Witam. Jak kupowałem VFRe od Fabiqa to juz sobie popiardywała z tłumika no ale w końcu został wstawiony sportowy wydech remusa. Ale wczoraj zauważyłem że zaczął dużo częściej i głośniej strzelać już nie tylko przy ujmowaniu gazu ale także przy jeździe na stałych obrotach. Zauważyłem też że wolne obroty silnika spadły i chodzi nierówno. Znaczy wczesniej też chodziła nierówno ale teraz jest gorzej :) Planuje wyregulować zawory, wyregulować i zsynchronizować gaźniki oraz wymienić świece. Czy to pomoże? Aha i chciałem sie zapytać ile taki zabieg może kosztowac? Chyba musze szukac jakiegoś serwisu w Olsztynie bo nie chcem Fabiqa męczyć bo i tak ma mało czasu :) Ile kabonki musze uzbierać by przeprowadzić takowe operacje no i czy pomogą? Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :)

Awatar użytkownika
Fabiq
klepacz
klepacz
Posty: 1371
Rejestracja: sob 16 wrz 2006, 22:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Fabiq » wt 15 kwie 2008, 20:37

widzisz ja po czyszczeniu gaznikow ich nie synchronizowalem, nigdy nie wymienailem swiec ani tez nie regulowalem zaworow, jak kupowales moto to ci o tym mowilem ze trzeba to zrobic a ja tego nie mialem kiedy zrobic, no i tak jak dzis rozmawialismy przyjedziesz zostawisz moto na tydzien a ja po pracy w wolnej chwili ci moto wyserwisuje, filtr powietrza tylko zdazylem wymienic olej w silniku, filtr oleju, obie opony, jak sprzedawalem to tez klocki z tylu byly na wyczerpaniu wiec musisz je tez kupic to od razu ci je wymienie, no i ten uszczelniacz w ladze, wiec tez bedziesz musial kupic komplet

jesli chodzi o serwis to nie wiem nawet ile taka przyjemnosc kosztuje bo zawsze wszystko robie sam, moze koledzy cos podpowiedza?! z braku czasu wstawilem jakis czas temu kawe na serwis bo problem mialem z gaznikami, zaplacilem 400 pln odebralem moto a dalej chodzilo jak polamane dalem do poprawki i poza tym ze mi zatkali filtr powietrza bo niby za duzo tlenu dostaje nic nie zrobili po czym mocno sie .q.w..... i sam za to sie wzialem i teraz jest luxior chociaz kosztowalo mnie to sporo godzin w garazu ale chociaz wiem ze mam zrobione i wiem ze moto chodzi jak trzeba, co prawda nie wiem jaka byla przyczyna bo rozdlubalem caly uklad zasilania i wszystko ustawialem od podstaw i wymienialem ale moto chodzi jak nowo narodzone - teraz nawet jakbym chcial postrzelac z wydechu to kurde nie idzie, nawet jak mu zaplon odlaczam a mam gaznikowca to piardnac nie chce
potrzeba cos?! dzwon 509 870 769

Awatar użytkownika
KolczyK
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4199
Rejestracja: pt 02 mar 2007, 23:20
Imię: Przemysław
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto, Rumia
Kontakt:

Post autor: KolczyK » śr 16 kwie 2008, 00:01

zawory: od 200zł wzwyż
synchro ktoś pisał 150zł ? regulacja 150zł ?
świece od 100zł w górę - zależy jakie
uszczelniacze 25zł ?
olej lag 30zł ?
VFR800FI '99 - była ze mną 35tyś km
VFR800FI '02 - obecna kochanka

UBEZPIECZENIA << www.kolczynscy.pl >>>

Awatar użytkownika
Ketchup
klepacz
klepacz
Posty: 571
Rejestracja: śr 25 paź 2006, 20:05
województwo: lubuskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Chocicz

Post autor: Ketchup » czw 17 kwie 2008, 21:55

taką ciekawostkę zapodam, ściągnij boczne owiewki i zobacz czy na króćcach do synchronizacji gaźników są takie czarne kondonki - mi się kiedyś jeden "upłynnił" i nie trzymał obrotów i popierdywał sobie :twisted:
pzdr
Jak do baku to tylko nitroglicerynometanol

Awatar użytkownika
kiki
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2502
Rejestracja: pt 13 sty 2006, 12:53
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Węgrów
Kontakt:

Post autor: kiki » pt 18 kwie 2008, 23:44

pierwsze pytanie- czy wydech to przelot???? jak tak to niestety z pustym wydechem silnika na gaznikach zawsze bedzie strzelał i juz. Druga sprawa to obserwacja koloru swiec(bardzo wazne)

Awatar użytkownika
Fabiq
klepacz
klepacz
Posty: 1371
Rejestracja: sob 16 wrz 2006, 22:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Fabiq » sob 19 kwie 2008, 08:47

kiki, wydech to przelot, jak sprzedawalem moto to o tym wspominalem ze strzela generalnie przez wydech ale regulacje tez trzeba wkrotrce zrobic - no i chyba nadszedl ten dzien
potrzeba cos?! dzwon 509 870 769

Awatar użytkownika
DIDI
klepacz
klepacz
Posty: 1575
Rejestracja: pt 01 gru 2006, 23:11
Imię: Daniel
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Post autor: DIDI » sob 19 kwie 2008, 21:36

Ja swojej nie synchronizowałem po zmianie na przelot. Cały sezon przelatałem i było spoko. Teraz po zimie potrafi sobie piardnąć w wydech. Pewnie synchro by sie przydało.
Panie władzo jechałem szybko, bo ja kocham zapier...lać :)

DIDI

Awatar użytkownika
kiki
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2502
Rejestracja: pt 13 sty 2006, 12:53
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Węgrów
Kontakt:

Post autor: kiki » sob 19 kwie 2008, 23:21

Z przelotami trzeba czesto uwazać, mogą w dużym stopniu zubozyć miesznke i wtedy łatwo o nadpalenie zaworów. Dlatego zawsze trzeba obserować kolor swiec czy przypadkiem nie pojawia sie na nich biały nalot.

Awatar użytkownika
Majdan
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 52
Rejestracja: pt 14 mar 2008, 17:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Post autor: Majdan » śr 23 kwie 2008, 11:58

Jak ją kupowałem to sobie strzelała ale lekko. Teraz jak ja trzymam na stałych obrotach powiedzmy koło 5 tys to daje ładnie z rury...

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości