silnik ciągnie tylko do 5tys

Awatar użytkownika
WiktorVFR
klepacz
klepacz
Posty: 1452
Rejestracja: wt 05 cze 2007, 08:32
Imię: Wiktor
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ipswich, Suffolk
Kontakt:

Post autor: WiktorVFR » pt 30 maja 2008, 09:31

mialem 1 wydech a zmienilem na 2...i moto stracilo moc...na 5 i 6 biegu krecil sie skilnik tylko do 5-6 tys z oporem. zrobilem regulacje gaznikow i dziala jak nowa

Awatar użytkownika
usmoł
pisarz
pisarz
Posty: 258
Rejestracja: wt 01 maja 2007, 22:05
Imię: Lesław
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Post autor: usmoł » pt 30 maja 2008, 15:04

Buła tak, kręci się tylko do 8 tys. Wiktor regulacja jest zrobiona, teraz powoli wykluczam pozostałe rzeczy.

[ Dodano: 2008-06-01, 20:02 ]
Do wcześniej opisanych objawów dodam jeszcze jeden- po przejechaniu ok. 150 km. i schowaniu moto do garażu, po 2 dniach wyszło że akumulator ma tyle prądu żeby podświetlić kontrolki, na resztę już brakło. Myślę więc że akumulator nie ładował się w czasie jazdy. To nasuwa mi na myśl zdychający lub zdechnięty regulator napięcia. Kiedyś na forum było opisane jak najszybciej sprawdzić regulator, ale nie mogę się dokopać, wiec mam prośbę gdyby ktoś mógł poradzić jak to zrobić.
..chociaż kroczę doliną ciemności nie lękam się zła, bo jestem największym skur...elem w dolinie...

Awatar użytkownika
Bragi
teksciarz
teksciarz
Posty: 182
Rejestracja: pn 11 lut 2008, 18:31
Imię: Michał
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Bragi » pn 02 cze 2008, 23:24

Jak nie zmieniałeś to pewnie jego wina ;) wystarczy sprawdzić prąd ładowania na akumulatorze na klemach. Ja miałem niższy na włączonym silniku niż na wyłączonym. Jeżeli na wolnych masz powyżej 13V to jest ok. Przy 5krpm powinno byc cos chyba miedzy 13,8 a 14,4V z tego co pamietam. Jak co to Ducati zamawiaj ;) pozdrawiam

Awatar użytkownika
usmoł
pisarz
pisarz
Posty: 258
Rejestracja: wt 01 maja 2007, 22:05
Imię: Lesław
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Post autor: usmoł » wt 03 cze 2008, 14:19

Dzięki Bragi, mogłem pomysleć i zacząć szukać od regulatora, ale jak ją kupowałem to był on wymieniany wraz z modułem, tylko pociagnołem dzisiaj mechaniora u którego motor stał przed zakupem i okazało sie że włożył używki. Bedę sprawdzał elektrykę w tym tygodniu i zobaczymy co wyjdzie.
..chociaż kroczę doliną ciemności nie lękam się zła, bo jestem największym skur...elem w dolinie...

ochotka
Posty: 9
Rejestracja: pt 28 mar 2008, 02:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: drawsko

Post autor: ochotka » śr 11 cze 2008, 12:48

moto już gada i kręci, chociaż trochę mocy jakby
brakuje na razie zostawiam jak jest zobaczymy jak spalanie

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości