Wysokie Obroty VFR 800 FI -

ptysiek1971
Posty: 2
Rejestracja: wt 08 wrz 2020, 18:56
Model VFR: RC46
Imię: Kamil
Płeć: Mężczyzna

Wysokie Obroty VFR 800 FI -

Post autor: ptysiek1971 » pn 25 sty 2021, 02:52

Cześć
Mam dziwną sytuacje moja VFR 800 FI ( ssanie AT ) otóz wyglada to tak :
silnik trzyma wysokie obroty rzędu 2k rpm ,
Staje sie tak na chwile , czasami pare minut , czasami dzień
Regulacja sruba nie pomaga - chyba ze wykrece
Temepratura silnika na ciepłym silniku w upały okolo 104-106 max 110 w korku , ale strasznie skacze / przekłamuje 110-100 / 103-95
Ktoś kiedys mi mówil ze w VFR zapowietrzony układ chłodzenia , badz uszkodzony czujnik temperatury może robić takie cyrki
Slyszałem tez o brudnym ukladzie ssanie o co chodzi ?

Awatar użytkownika
PETER
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4617
Rejestracja: czw 03 lip 2008, 22:22
Imię: PIOTR
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Re: Wysokie Obroty VFR 800 FI -

Post autor: PETER » wt 26 sty 2021, 20:31

masz ssanie mechaniczne a odpowiedzialny za prace tego ssania jest mały termostat albo jak wolisz siłownik termiczny ,wiec elektrykę zostaw w spokoju ,jeżeli jesteś trochę kumaty to po zdjęciu airboxa i odpaleniu moto powinieneś sie zorientować jak to działa awarii może byc kilka ,siedząc na moto po prawej stronie masz mechanizm odpowiedzialny za synchro jak i wolne obroty oraz ssanie czasami stalowy element uruchamiający lubi zacierać sie na osi obrotu sprawdzisz na odpalonym ciepłym silniku jak będzie miał wysokie obroty spróbuj śrubokrętem dopchnąć ta listwę[można to zrobić przez otwór do regulacji] jeżeli obroty spadną i się będą utrzymywać na zaleconym poziomie trzeba nasmarować i rozruszać listwę, może być jeszcze zablokowany przepływ płynu chłodniczego przez element uruchamiający warto tam zajrzeć dochodzą do niego 2 cienkie przewody gumowe może jakiś jest załamany i nie przepuszcza ,to też sprawdzisz wystarczy podczas pracy dotykać palcami ten termostat i kontrolować nagrzewanie teoretycznie powinien być gorący przed otwarciem normalnego termostatu czyli chłodnice zimne ,posprawdzaj i napisz co wyszło
"BO JA JESTEM NIESPOTYKANIE SPOKOINY CZŁOWIEK"

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości