Kasator luzów międzyzębnych VFR750 RC36 90-93

Baki
Posty: 2
Rejestracja: wt 07 kwie 2020, 23:52
Model VFR: RC36I
Imię: Mariusz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna

Kasator luzów międzyzębnych VFR750 RC36 90-93

Post autor: Baki » czw 16 kwie 2020, 23:55

Witam,

Zgodnie z tematem. Być może zanudzam.. Chciałbym aby ktoś uprzejmy :) najlepiej na zdjęciach wyjaśnił co to jest ten kasator luzów między zębnych? Która to dokładnie część odpowiada za cykanie w rozrządzie? Znajduje tematy w których odpowiedzią na to co cyka jest kasator luzów, ale nigdzie nie znalazłem info co to jest? A jeśli źle szukam to przekierujcie mnie proszę.
Znalazłem temat gdzie opisywane było nawiercanie mostków które ma spowodować natrysk oleju na koła zębate i to rozwiązuje temat ponieważ to poprawka serwisowa od Hondy, choć nie znalazłem aby ktoś próbował na własnym moto. Jeśli dobrze rozumiem to po wymianie tego kasatora? Lub jakichś jego elementów też przez jakiś czas cykanie się nie pojawi, a po wyrobieniu jakiegoś elementu znów będzie je słychać?
Liczę że ktoś pomoże mi w tym temacie i przy okazji zostanie coś dla potomnych .

Za brak polskich znaków w niektórych słowach przepraszam ale piszę z telefonu.

Pozdr!

seler
teksciarz
teksciarz
Posty: 140
Rejestracja: sob 06 sie 2016, 08:54
Model VFR: RC36II
Imię: Łukasz
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Kasator luzów międzyzębnych VFR750 RC36 90-93

Post autor: seler » pt 17 kwie 2020, 14:20

Hej
Nota serwisowa była dla RC36II i wspominała o luzie lewo-prawo wałka rozrządu. Ja rozważałem zrobienie tego, ale nie mam cierpliwości i narzędzi żeby nawiercić otwory 0.6mm we wszystkich mostkach (trzeba zdejmować pojedynczo), pomyśl co zrobisz jak ci się wiertło złamie i zostanie w otworze. :) Bez porządnej wiertarki kolumnowej nawet nie podchodź do tego. Potem dokładne czyszczenie z opiłków, i tak 8 razy.
Ktoś to robił na vfrworld, możesz poczytać. U kolesia przestawało stukać po przechyleniu motocykla w jedną stronę.

Baki
Posty: 2
Rejestracja: wt 07 kwie 2020, 23:52
Model VFR: RC36I
Imię: Mariusz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Kasator luzów międzyzębnych VFR750 RC36 90-93

Post autor: Baki » sob 18 kwie 2020, 23:31

Mam możliwość dojścia do wiertarki kolumnowej alej jak rozumiem, nawiercanie tej dziury nie pomoże na hałasujący kasator luzów?
No i dalej pozostaje pytanie co to jest ten kasator, gdzie go znajdę i jak wygląda? :)

Awatar użytkownika
Arnold
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2421
Rejestracja: pt 29 sty 2010, 21:56
Model VFR: 800 FI '01
Imię: Arnold
województwo: opolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Kasator luzów międzyzębnych VFR750 RC36 90-93

Post autor: Arnold » ndz 19 kwie 2020, 00:44

Kasator luzu to po prostu druga zębatka tyle że cieńsza obok głównej na sprężynie i ciśnie w drugą stronę niż wymuszają to obroty czyli zawsze dana zębatka jest dociskana w tym samym kierunku w którym wymusza to zębatka zdawcza. Masz takie coś na wałkach rozrządu. Kastor ma za zadanie niwelować miauczenie układu. Dziwne, wiem, bo układ i tak miauczy ale bez tego to jest sam pisk i nie dałoby się normalnie jeździć w trasie. W sporcie się wywala kasatory.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

Jak głupio pieprzę, to wybaczcie mi, ale jestem po kilku głębszych. :szczerbaty

seler
teksciarz
teksciarz
Posty: 140
Rejestracja: sob 06 sie 2016, 08:54
Model VFR: RC36II
Imię: Łukasz
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Kasator luzów międzyzębnych VFR750 RC36 90-93

Post autor: seler » ndz 19 kwie 2020, 11:20

Baki pisze:
sob 18 kwie 2020, 23:31
Mam możliwość dojścia do wiertarki kolumnowej alej jak rozumiem, nawiercanie tej dziury nie pomoże na hałasujący kasator luzów?
Nie wiem i nie sądzę, że się dowiesz dopóki tego nie zrobisz, sam jestem ciekawy. Nawiercić musisz wszystkie mostki.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości