VFR 800 98 rok wskaźnik paliwa nie pokazuje rezerwy..

kromek
Posty: 1
Rejestracja: wt 14 sty 2020, 20:07
Model VFR: 800 Fi
Imię: Tomasz
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna

VFR 800 98 rok wskaźnik paliwa nie pokazuje rezerwy..

Post autor: kromek » wt 14 sty 2020, 20:22

Jestem tutaj nowy więc przywitam się od tego zacznę :

Witam wszystkich,

i teraz przejdę do problemu, pacjent VFR 800 z 98 roku , przeszukałem różne fora i nie znalazłem konkretnej odpowiedzi ( chyba że źle szukam)
problem polega na tym że wskaźnik paliwa nie pokazuje rezerwy zatrzymuje się na dwóch kreskach i nic stoi mimo że paliwa w zbiorniku nie ma pływak leży dalej są dwie kreski, dodam że wyjmowałem pływak i mimo trzymania go na zero dalej pokazuje dwie kreski, kolejny raz dodam że pływak podmieniłem na inny i dalej to samo! czy ktoś ma jakiś pomysł z czym może być problem? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedz.

Awatar użytkownika
Arnold
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2421
Rejestracja: pt 29 sty 2010, 21:56
Model VFR: 800 FI '01
Imię: Arnold
województwo: opolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: VFR 800 98 rok wskaźnik paliwa nie pokazuje rezerwy..

Post autor: Arnold » śr 15 sty 2020, 08:11

Obwód elektryczny pływaka idzie bezpośrednio do zegarów. Być może ścieżki na taśmie zegarów masz uszkodzone. Ale powiem Ci że dziwnie to wygląda jakby coś z elektroniką w wyświetlaczu.
Obrazek

Jak głupio pieprzę, to wybaczcie mi, ale jestem po kilku głębszych. :szczerbaty

daras984
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 99
Rejestracja: sob 09 mar 2013, 17:20
Model VFR: VFR 800X
Imię: Dariusz
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: międzychód

Re: VFR 800 98 rok wskaźnik paliwa nie pokazuje rezerwy..

Post autor: daras984 » śr 11 mar 2020, 20:20

pływak działa na zasadzie potencjometru i wraz ze zmianą pozycji zmienia się rezystancja , jak by pływak był uszkodzony to by nie pokazał żadnej kreski, obstawiam tak jak Arnold uszkodzenie taśmy a prędzej zaśniedziałe styki we wtyczce lub zaśniedziałe śrubki które się przykręca moduł wyświetlacza na których pojawiła się pasożytnicza rezystancja

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości