Wypadające biegi VFR 1200F

Krzysztof_S
Posty: 8
Rejestracja: wt 16 paź 2018, 11:42
Model VFR: 1200F
Imię: Krzysztof
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gliwice

Wypadające biegi VFR 1200F

Post autor: Krzysztof_S » pn 09 wrz 2019, 21:11

Cześć.
Mam pytanie do znawców tematu odnośnie wypadania lub nie wchodzenia biegów w VFR 1200F.

Kupiłem VFR 1200F z naprawianą skrzynią biegów w ASO (na razie nie będę pisał gdzie). Mam fakturę, wymieniane były koła zębate M3 M4, łożyska, i sporo innych elementów.
Skrzynia naprawiana była z powodów wypadania biegów podczas jazdy.

Od czasu do czasu, dosłownie kilka razy (powiedzmy 10) na przejechane 3 000 km, nie weszły mi biegi 5 i 6'tka (był luz) lub parę razy wypadła 6tka. Tak się działo jak za lekko wrzuciłem bieg - wcześniej miałem CBFke 600 i tam biegi wchodziły leciutko.
Dzwoniłem do kierownika serwisu ASO (tam gdzie naprawiali) i powiedział, że z powodu dużego momentu obrotowego silnika, wodziki (lub coś podobnego) w skrzyni są większe niż w przypadku mniejszych silników, przez co trzeba znacznie mocniej stopą wrzucać bieg. i w sumie jak tak robię to wszystko jest OK, jednakże biegi wrzucam dość mocno.

Proszę o info od znawców, mechaników, czy ten typ tak ma i wszystko jest w porządku, czy jednak może w przyszłości być nie tak ...
Dzięki

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4201
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Model VFR: Fortepian
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: Wypadające biegi VFR 1200F

Post autor: emil » pn 09 wrz 2019, 21:18

A przy jakich prędkościach i obrotach silnika te biegi zapinasz? Znam takich, co przy 40 wrzucali 6 i narzekali, że wylata właśnie.

Krzysztof_S
Posty: 8
Rejestracja: wt 16 paź 2018, 11:42
Model VFR: 1200F
Imię: Krzysztof
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gliwice

Re: Wypadające biegi VFR 1200F

Post autor: Krzysztof_S » pn 09 wrz 2019, 21:30

Raczej przy wyższych, prędkości obrotowe 3 - 4 tyś obrotów.

Awatar użytkownika
Arnold
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2421
Rejestracja: pt 29 sty 2010, 21:56
Model VFR: 800 FI '01
Imię: Arnold
województwo: opolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Wypadające biegi VFR 1200F

Post autor: Arnold » pn 09 wrz 2019, 21:40

Nie wiem jak 1200 ale 800 ma właśnie problem ciężkich kół zębatych i trzeba je mocno cisnąć. Mi się nie raz zdarzył luz między 5 a 6. Także majster w ciula Cię nie musiał robić, natomiast trzeba rozeznać budowę skrzyni czy tak jest w rzeczywistości. Można się ratować wymianą "gwiazdki-zapadki" od ustawiania pozycji tego wałka co steruje wodzikami, nie wiem jak się ten wałek nazywa. Ale w każdym razie mimo że to nie wielki element to nie są tanie rzeczy.
Obrazek

Jak głupio pieprzę, to wybaczcie mi, ale jestem po kilku głębszych. :szczerbaty

Awatar użytkownika
WąskiVFR
pisarz
pisarz
Posty: 329
Rejestracja: pn 19 kwie 2010, 20:27
Model VFR: Bieliźniak ST 1050
Imię: Andrzej
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kozy

Re: Wypadające biegi VFR 1200F

Post autor: WąskiVFR » wt 10 wrz 2019, 18:16

W RC36II też czasem znalazłem luz między 5 a 6. Trzeba było mocniej nacisnąć i nie było problemu
Pan Wąski jest DEBEŚCIAK i jego Mafia też :D

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości