Paliwo w oleju

Awatar użytkownika
nowik1978
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 77
Rejestracja: pn 19 lis 2018, 22:37
Model VFR: RC36 I
Imię: Marcin
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Paliwo w oleju

Post autor: nowik1978 » pt 07 cze 2019, 17:31

seler pisze:
pt 07 cze 2019, 16:42
konrad1f pisze:co Wy z tymi pierścieniami?
przecież to jest na wtrysku - wszystko co w sprawnym motocyklu jest wtryskiwane powinno się raczej spalić - prawda?
wg mnie coś musi być z układem zasilania nie tak
Przeczytaj wyżej jaka jest kompresja i jak się zmienia po podaniu oleju do cylindra.
Dokładnie Panie seler, słuszna uwaga 🤔

Lewyfocha
bywalec
bywalec
Posty: 31
Rejestracja: ndz 10 wrz 2017, 21:47
Model VFR: 800fi
Imię: Paweł
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław

Re: Paliwo w oleju

Post autor: Lewyfocha » sob 08 cze 2019, 16:37

No kompresja wzrosła o 2,5 do nominalnej. Liczę na zapieczony pierścień inaczej gładź uszkodzona. W tych czasach myślę że nikt mi tej gładzi nie wymienj☹ Sprawdzałem ile kosztuje sekcja cylindrów raptem 15tyś zł więc wiadomo jaki będzie finał. Mecher powiedział że przy kompresji 9,2 przeciekające paliwo przez pierscienie to science fiction. 18.06 jedzie Fifi na regulacja zaworów później będzie podciśnienie ustawiane i się zobaczy. Sprawdziłem regulator paliwa nie puszcza po nabiciu do podcisnienia. Gardziele suche bo wyjmowalem kolejny raz myśląc zę może ciekną wtryski- sucho i czysto. Została tylko pompa do sprawdzenie moze nie daje tyle cisnienia i zamiast rozpylac to kropi ale wtedy było by czuć ma mocy a lata jak szalona. Tak już tęsknię za tym dźwiękiem że węgiel na sraczke muszę brać hehe
Chińskie 125ccm ----- Zr750 ----- VFR 800fi💖💖💖

Awatar użytkownika
Fankas
pisarz
pisarz
Posty: 329
Rejestracja: sob 31 lip 2010, 21:26
Model VFR: RC 46 800 FI
Imię: Fankas
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Paliwo w oleju

Post autor: Fankas » pn 10 cze 2019, 08:22

gdybyś chcial tulejowac cylinder- znam jedna profersjonalna firme na slasku zajmujaca sie takimi rzeczami, no chyba ze Nikasil to faktycznie gra nie warta swieczki...
Like a true nature's child
We were born, born to be wild
We can climb so high
I never wanna die

Born to be wild

Awatar użytkownika
Arnold
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2421
Rejestracja: pt 29 sty 2010, 21:56
Model VFR: 800 FI '01
Imię: Arnold
województwo: opolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Paliwo w oleju

Post autor: Arnold » pn 10 cze 2019, 08:28

W FI nie ma nikasilu. Nowej tulei też nie będzie potrzeba. Robi się normalny szlif/rozwiert.
Obrazek

Jak głupio pieprzę, to wybaczcie mi, ale jestem po kilku głębszych. :szczerbaty

Awatar użytkownika
Fankas
pisarz
pisarz
Posty: 329
Rejestracja: sob 31 lip 2010, 21:26
Model VFR: RC 46 800 FI
Imię: Fankas
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Paliwo w oleju

Post autor: Fankas » pn 10 cze 2019, 09:01

tloki w nadwymiarze sa dostepne? czy tylko pierscienie?
Like a true nature's child
We were born, born to be wild
We can climb so high
I never wanna die

Born to be wild

Awatar użytkownika
Paweł_RSL
teksciarz
teksciarz
Posty: 107
Rejestracja: ndz 15 sty 2012, 14:59
Model VFR: VFR 800FI
Imię: Paweł
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Paliwo w oleju

Post autor: Paweł_RSL » pn 10 cze 2019, 09:26

Silnik w FI posiada cylindry wykonane w technologii spieków ceramicznych.

seler
teksciarz
teksciarz
Posty: 140
Rejestracja: sob 06 sie 2016, 08:54
Model VFR: RC36II
Imię: Łukasz
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Paliwo w oleju

Post autor: seler » pn 10 cze 2019, 12:41

W ogóle skąd wiadomo że w oleju jest paliwo? Jak to sprawdziłes?

Lewyfocha
bywalec
bywalec
Posty: 31
Rejestracja: ndz 10 wrz 2017, 21:47
Model VFR: 800fi
Imię: Paweł
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław

Re: Paliwo w oleju

Post autor: Lewyfocha » śr 12 cze 2019, 15:44

Witam
Organoleptycznie stan się zwiększył w okienku pomiarowym, po zlaniu nie był już taki gęsty jak wcześniej i jechało od niego na metr benzyną. Płynu chłodzenia nie ubyło więc innej możliwości nie widzę☹
Użyłem antykoxa do cylindrów z jednej firmy i przyznam że wywalił górą niezłe gluty. Najgorsze jest że mechanik zamówił mi jakieś cudowne świece denso irydowe 100zl za jedną a te mendy nie pasują mi do fajek, za grube mają główki. Kolejny mądry polecił mi odkręcić te kapturki i odkreciłem cały rdzeń ze swiecy. Myślę może za mocno zlapalem kolejna biore i poszarpałem kapturek. Teraz mam już pewność w mojej wersji sa nieodkręcane☹. Kupiłem standard NGK i dzisiaj go odpalam Jupi Jupi Jupi
Chińskie 125ccm ----- Zr750 ----- VFR 800fi💖💖💖

Awatar użytkownika
nowik1978
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 77
Rejestracja: pn 19 lis 2018, 22:37
Model VFR: RC36 I
Imię: Marcin
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Paliwo w oleju

Post autor: nowik1978 » śr 12 cze 2019, 16:31

Lewyfocha pisze:
śr 12 cze 2019, 15:44
Witam
Organoleptycznie stan się zwiększył w okienku pomiarowym, po zlaniu nie był już taki gęsty jak wcześniej i jechało od niego na metr benzyną. Płynu chłodzenia nie ubyło więc innej możliwości nie widzę☹
Użyłem antykoxa do cylindrów z jednej firmy i przyznam że wywalił górą niezłe gluty. Najgorsze jest że mechanik zamówił mi jakieś cudowne świece denso irydowe 100zl za jedną a te mendy nie pasują mi do fajek, za grube mają główki. Kolejny mądry polecił mi odkręcić te kapturki i odkreciłem cały rdzeń ze swiecy. Myślę może za mocno zlapalem kolejna biore i poszarpałem kapturek. Teraz mam już pewność w mojej wersji sa nieodkręcane☹. Kupiłem standard NGK i dzisiaj go odpalam Jupi Jupi Jupi
Odpalaj trzymam kciuki i zdaj relację :?:

Lewyfocha
bywalec
bywalec
Posty: 31
Rejestracja: ndz 10 wrz 2017, 21:47
Model VFR: 800fi
Imię: Paweł
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław

Re: Paliwo w oleju

Post autor: Lewyfocha » czw 13 cze 2019, 23:29

Dzięki za dobre słowa😁
Dziś odkryłem magiczny wąż o grubości jak od przelewu ze zbiornika który koniec ma tam gdzie przelewowy- z lewej strony silnika skierowany wylotem w ziemię. Magiczny wąż biegnie od lewej strony pod kolektorami z przodu opasajac jak by cały blok z prawej pod chłodnicą , dalej powyżej prawego dekla i wchodzi w rame pod siedziskiem przy tylnych kolektorach. Rozebralem co sie tylko dało za tylną pokrywa zaworów i te gumy maskujące. Magiczny wąż ma tam drugi koniec- szok jak by ktoś owinął blok silnika od przodu wężem. Wytargałem go bo nie widzę sensu ani miejsca gdzie to podpiąć z tylu silnika nic przecież pasującego nie ma. Proszę wtajemniczonych grzebaczy motocyklowych o jakąś sugestie. Jedyne 2 węże jakie idą pod silnik i mają swój sensowny początek to przelewowy zbiornika , przelewowy zbiorniczka z płynem chłodzącym nie liczę odpowietrzenia zbiornika.
Chińskie 125ccm ----- Zr750 ----- VFR 800fi💖💖💖

Lewyfocha
bywalec
bywalec
Posty: 31
Rejestracja: ndz 10 wrz 2017, 21:47
Model VFR: 800fi
Imię: Paweł
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław

Re: Paliwo w oleju

Post autor: Lewyfocha » czw 13 cze 2019, 23:37

Kolejna kwestia czaicie taka elastyczna blaszkę ogumowaną z oczkiem na śrubę do prowadzenia przewodów czy węży. Jest taka przykręcona do Airboxa po lewej trzyma przewody od cewek zaplonowych są takie 2 pod bakiem jedna u dołu 2 u góry. Problem w tym że zdjęć mam ok 100 z rozbierania wspomniane blaszki na nich sa. Nie ma tej która mi została☹ obstawiam że gdzieś na plastikach tych wewnątrz czaszy takie czarne krótkie w które wpina się boczne plastiki ale głowy nie dam. Do prawej tej czarnej krótkiej wojna się czujnik temperatury otoczenia ale gdzie ta blaszka?
Chińskie 125ccm ----- Zr750 ----- VFR 800fi💖💖💖

Lewyfocha
bywalec
bywalec
Posty: 31
Rejestracja: ndz 10 wrz 2017, 21:47
Model VFR: 800fi
Imię: Paweł
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław

Re: Paliwo w oleju

Post autor: Lewyfocha » czw 13 cze 2019, 23:51

I ostatnia prośba do grzebaczy odkręciłem maskownice zębatki zdawczej . Syf jaki tam ujrzalem -smar a raczej kit smarny osadzony na osłonie w okól zębatki zapiera dech. Żeby wszystko dobrze wyczyścić chce odkręcić mocowanie podnóżka który trzyma się na wielkiej śrubke od wachacza. Stanąłem na klucz cuda robiłem nie drgneła. Mam w planie zajechać do znajomego i wziąć metrową przedłużki i boję się czy jak ruszę ta śrubę nie wymodze coś niedobrego. Ktoś ja kiedyś odkręcał? znajduje się pod takim czarnym kapselkiem.
Za wszystkie odpowiedzi czy pomocne czy też dobre słowa. Serdecznie dziękuję bo przynajmniej nie jestem z tym wszystkim sam.
Pozdrawiam i jak by ktoś dał mi na priv cynk jak zamieszczać zdjęcia na forum za pomocą telefonu z androidem.
LWG
Chińskie 125ccm ----- Zr750 ----- VFR 800fi💖💖💖

Awatar użytkownika
Arnold
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2421
Rejestracja: pt 29 sty 2010, 21:56
Model VFR: 800 FI '01
Imię: Arnold
województwo: opolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Paliwo w oleju

Post autor: Arnold » pt 14 cze 2019, 00:35

To co próbujesz odkręcić przy podnóżku to szpilka. Nakrętkę masz z drugiej strony kolego. Dopiero wtedy ruszysz szpilkę.
Obrazek

Jak głupio pieprzę, to wybaczcie mi, ale jestem po kilku głębszych. :szczerbaty

Lewyfocha
bywalec
bywalec
Posty: 31
Rejestracja: ndz 10 wrz 2017, 21:47
Model VFR: 800fi
Imię: Paweł
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław

Re: Paliwo w oleju

Post autor: Lewyfocha » pt 14 cze 2019, 17:01

Arnold😁 jesteś wielki.
Dobrze że nie wziąłem przedłużenia he Więc mogę od środka odkręcić nakrętek i wyciągnę cały set gdzie zamocowana jest nóżka. Wyczyszcze ten kit smarny do dna i dziś pierwsza odpałka☺. Wnioskujac z braku odpowiedzi do gleby idą 2 węże przelewowy zbiornika i chłodzenia plus mikro wężyk odpowietrzajacy zbiornik ale on idzie na pokrywę. Czyli ten magiczny wąż owijający przednią część silnika jakiś kiwi zanotował Bóg wie po co. Chyba że jeszcze z czegoś idzie odprowadzenie oparów? . Co do blaszki z miejscem na śrubke ogumowaną zero pomysłów?
Chińskie 125ccm ----- Zr750 ----- VFR 800fi💖💖💖

seler
teksciarz
teksciarz
Posty: 140
Rejestracja: sob 06 sie 2016, 08:54
Model VFR: RC36II
Imię: Łukasz
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Paliwo w oleju

Post autor: seler » pt 14 cze 2019, 17:42

Jak już zacząłeś sam grzebać to na początek ściągnij serwisówkę i ją przeczytaj.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości