Paliwo w oleju

Lewyfocha
bywalec
bywalec
Posty: 31
Rejestracja: ndz 10 wrz 2017, 21:47
Model VFR: 800fi
Imię: Paweł
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław

Re: Paliwo w oleju

Post autor: Lewyfocha » pt 14 cze 2019, 19:24

Ta śruba co jest pod kąpałem to może i szpilka ale żadnej nakrętki nie ma po drugiej stronie jest taka sama. Serwisów kupiłem w formie papierowej ale tłumacza z angielskiego nie doslali☹
Chińskie 125ccm ----- Zr750 ----- VFR 800fi💖💖💖

Lewyfocha
bywalec
bywalec
Posty: 31
Rejestracja: ndz 10 wrz 2017, 21:47
Model VFR: 800fi
Imię: Paweł
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław

Re: Paliwo w oleju

Post autor: Lewyfocha » pt 14 cze 2019, 19:25

Pod czarnym kapslem na wachaczu
Chińskie 125ccm ----- Zr750 ----- VFR 800fi💖💖💖

ernest55
bywalec
bywalec
Posty: 45
Rejestracja: sob 10 sty 2015, 09:43
Model VFR: RC46 '99
Imię: Ernest
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pawonków

Re: Paliwo w oleju

Post autor: ernest55 » pt 14 cze 2019, 21:59

Cześć.
Tak jak Ci Arnold napisał ta śruba to jest ośka wahacza i z prawej strony pod czarnym kapslem jest nakrętka.Jak ją odkręcisz to wtedy możesz delikatnie ją wybić, tylko musisz uważać na łożyska i uszczelniacze.Najlepiej zostawić w otworze ten pręt, którym wybijasz ośkę, wtedy nie będzie problemu przy montażu. Ośkę sobie wyczyść od razu i przesmaruj i łożyska też. Jak z powrotem to będziesz montował, to tę nakrętkę musisz dokręcić odpowiednim momentem. Musisz się nauczyć korzystać z serwisówki i tłumacza w googlach. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Lewyfocha
bywalec
bywalec
Posty: 31
Rejestracja: ndz 10 wrz 2017, 21:47
Model VFR: 800fi
Imię: Paweł
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław

Re: Paliwo w oleju

Post autor: Lewyfocha » pt 14 cze 2019, 22:30

Hej
Tłumaczę z Google serwisowe i znalazłem z drugiej strony Moto dekielek gdzie jest nakrętką dzięki za fatyge😁. Bardziej nurtuje mnie ta blaszka taka sama co pod bankiem trzyma kafelki. Mam pod bankiem 2 jak należy na airboxie jedna a 4 nie pamiętam gdzie ja podzielić i jakie przewody ma trzymać.
Chińskie 125ccm ----- Zr750 ----- VFR 800fi💖💖💖

Lewyfocha
bywalec
bywalec
Posty: 31
Rejestracja: ndz 10 wrz 2017, 21:47
Model VFR: 800fi
Imię: Paweł
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław

Re: Paliwo w oleju

Post autor: Lewyfocha » pt 14 cze 2019, 22:31

Przepraszam.
Taka sama blaszka co pod bakiem trzyma kabelki
Chińskie 125ccm ----- Zr750 ----- VFR 800fi💖💖💖

Lewyfocha
bywalec
bywalec
Posty: 31
Rejestracja: ndz 10 wrz 2017, 21:47
Model VFR: 800fi
Imię: Paweł
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław

Re: Paliwo w oleju

Post autor: Lewyfocha » sob 15 cze 2019, 00:24

Odpalilem☹
Tragedia Moto podczas rozgrzewania na ssaniu nie wchodzi samoistnie na obroty a gdy zamknę ssanie gaśnie. Podnosiłem śruba od regulacji drgnęło i przestało w ogóle reagować na obroty śrubokrętem. Na otwartym ssaniu inaczej gaśnie na reakcję manetki przy 55 stopniach oleju wchodzi na obroty jak koalla na drzewo . Pali od strzała ale stoi na 1500obr gdy ssanie jest otwarte. Zauważyłem że w trakcie rozgrzewania wręcz obroty spadły z 2000obr na 1500 . Przecież nic nie zrobiłem poza wyczyszczeniem gardzieli, wężyków wszelakich wszystko spowrotem złożyłem jak rozpinałem. Dramat
Spokojnej nocy moja już jest zj...... rano do pracy i chyba będę po południu znów wszystko rozbierać. Pytanie tylko po co jak złożę tak samo jak teraz☹
Chińskie 125ccm ----- Zr750 ----- VFR 800fi💖💖💖

ernest55
bywalec
bywalec
Posty: 45
Rejestracja: sob 10 sty 2015, 09:43
Model VFR: RC46 '99
Imię: Ernest
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pawonków

Re: Paliwo w oleju

Post autor: ernest55 » sob 15 cze 2019, 19:09

Cześć.
Na stronach serwisówki od 27 do 46 masz schematy ułożenia przewodów, wężyków i kabli w motocyklu.Ten długi wężyk co idzie z prawej strony to jest chyba rurka odpowietrzenia zbiornika paliwa.Popatrz na schemat na str. 31.Patrzyłem u siebie i o ile mnie pamięć nie myli to ona przychodzi pod zbiornik paliwa.Poszukaj jeszcze na forum czy ktoś nie miał podobnej awarii.Wytrwałości i powodzenia życzę

Lewyfocha
bywalec
bywalec
Posty: 31
Rejestracja: ndz 10 wrz 2017, 21:47
Model VFR: 800fi
Imię: Paweł
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław

Re: Paliwo w oleju

Post autor: Lewyfocha » sob 15 cze 2019, 21:42

Hej
Może i pisze jak głupi ale aż tak to nie jestem he
Wąż który idzie po prawej z baku to przelew jak nie trafisz w dziurke😁 Napisałem objawy po odpaleniu Moto więc ten wężyk to moje ostatnie zmartwienie jak bym nie wiedział do czego jest. Magicznym wężem o ktory pytałem w sensie wąż zajme sie kiedy indziej. Mozliwe zebym przytarl pompe majac zaledwie niecałe 5 litrow i zbiornik podniesiony na max ile pozwala zawias przy siedzisku. Bo w takiej pozycji sprawdzałem czy mi regulator cisnienia paliwa nie puszczą przez membranę do podciśnienia paliwa. Przyznam się bez bicia że 13 razy przekrecalem stacje żeby pompa nabiał ciśnienie do listwy. Znajomek mówił że po rozebraniu wszystkiego od zasilania paliwem . Złożył i już przy 2 razie - praca pompy dopóki nie zgaśnie kontrolka fi naładowało mu ciśnienie na max. Zdazylo sie kiedys komus zeby motor nie reagowal na srubke z obrotami a wrecz przy dłuższej pracy obroty delikatnie spadały jak by paliwo się konczylo. Przypomnę że to wszystko na pełnym ssaniu przy zamykaniu ssania obroty maleje aż gaśnie.
Chińskie 125ccm ----- Zr750 ----- VFR 800fi💖💖💖

ernest55
bywalec
bywalec
Posty: 45
Rejestracja: sob 10 sty 2015, 09:43
Model VFR: RC46 '99
Imię: Ernest
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pawonków

Re: Paliwo w oleju

Post autor: ernest55 » pn 17 cze 2019, 22:19

A filtr paliwa masz czysty?

Lewyfocha
bywalec
bywalec
Posty: 31
Rejestracja: ndz 10 wrz 2017, 21:47
Model VFR: 800fi
Imię: Paweł
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław

Re: Paliwo w oleju

Post autor: Lewyfocha » wt 25 cze 2019, 12:52

Hej filtr paliwa nowy. Rozłożyłem i złożyłem jeszcze raz wszystko jest ok zapiera... jak szalona tylko z synchro podciśnienia mam mały problem ale to napisałem w synchronizacji.
Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękuję za rady sugestie i dobre słowa.
Pozdrowionka
Chińskie 125ccm ----- Zr750 ----- VFR 800fi💖💖💖

Awatar użytkownika
crash
Posty: 1
Rejestracja: pn 10 lip 2023, 16:20
Model VFR: 800 FI
Imię: Piotr
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna

Re: Paliwo w oleju

Post autor: crash » czw 31 sie 2023, 22:27

Cześć wszystkim, odświeżam temat - mam ten sam problem co Lewyfocha. Płynu chłodzącego nie ubywa, a oleju przybywa. Co ciekawsze, jak jeżdżę sam i spokojnie - nic się nie dzieje. Jak zapakuję moto z plecakiem + bagaż to po trasie 700-800 km przybywa mi 150-200 ml oleju. No i czuć wachą na kilometr. Wlałem do paliwa preparat do czyszczenia wtrysków, zrobiłem sam trasę około 300 km - cisza i spokój. Wydawało mi się, że to incydent - zabrudzony wtryskiwacz. Ale pojechałem z żoną pośmigać na Czechy, trasa niecałe 800 km - znów przybyło oleju. Mój mechanik rozkłąda ręce i mówi, że w tym modelu to się nie dzieje. Trochę podłubałem sam i zdecydowanie to nie wina regulatora,bo podciśnienie suche i czyste. Może ktoś się zmierzył z problemem? A może znacie mechnika co ma pojęcie o systemie wtrysk + ręczne ssanie z łódzkiego i okolic? Będę wdzięczny za każdą odpowiedź.
Był Bandzior 600, jest Yamaha XJ 900 F, Honda VFR 800 FI, Junak 122

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości