Wyciek paliwa

Hermannn
Posty: 4
Rejestracja: ndz 08 kwie 2018, 18:30
Model VFR: 750 RC 36II
Imię: Piotr
województwo: zachodniopomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin

Wyciek paliwa

Post autor: Hermannn » pn 09 kwie 2018, 07:49

VFR 750 RC36 II - po zimie odpaliłem sprzęta. Złapał za 3 razem. Po odpaleniu zauważyłem wyciek paliwa. Po zdemontowaniu plastików - leci spod mosiężnej rurki pomiędzy gaźnikami od strony siedziska. Ktoś może miał podobny problem i wie co mnie czeka? z góry dziękuję za pomoc
p.s.
może jest ktoś ze Szczecina kto mógłby pomóc?

Awatar użytkownika
Hefajstos
klepacz
klepacz
Posty: 612
Rejestracja: pt 06 lut 2009, 08:31
Model VFR: RC 46 '98
Imię: Maciej
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pniewy

Re: Wyciek paliwa

Post autor: Hefajstos » pn 09 kwie 2018, 12:49

Prawdopodobnie miałeś na zimę puste komory paliwa i jak mu dałeś paliwa z kranika, to przycieły się zaworki iglicowe i poleciało ci przelewem. Pózniej juz było ok?

Hermannn
Posty: 4
Rejestracja: ndz 08 kwie 2018, 18:30
Model VFR: 750 RC 36II
Imię: Piotr
województwo: zachodniopomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wyciek paliwa

Post autor: Hermannn » pn 09 kwie 2018, 14:20

Na zimę zostawiłem kranik odkręcony, więc chyba nie tu upatrywałbym przyczyny. Po odpaleniu cały czas leci (nie kapie tylko naprawdę leje - silnik chodzi ok 5 - 7 sekund a kałuża ma 30 - 40 cm), nic się nie zmienia.
Oczywiście jako ciekawski przepatrzyłem serwisówkę wrzuconą swego czasu przez Arnolda (stokrotne dzięki) i porównując z wizualizacją przy odpalaniu maszyny wychodzi mi że paliwo wali z join pipe (22) wchodzącą do nr 1 carburator (27) a to wszystko rozrysowane na str 115 sekcja 6-10 (patrząc co stoi na rysunkach domniemam że mógł walnąć oring uszczelniający rurkę i gaźnik).
Pomijając faktyczną przyczynę wycieku (zawory czy oring) domyślam się że tak czy inaczej gaźniki są do wyrzucenia z maszyny... Pocieszcie lub dobijcie na starcie sezonu xD

Hermannn
Posty: 4
Rejestracja: ndz 08 kwie 2018, 18:30
Model VFR: 750 RC 36II
Imię: Piotr
województwo: zachodniopomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wyciek paliwa

Post autor: Hermannn » pn 09 kwie 2018, 15:54

drobna pomyłka odnośnie rysunków - strona 117 sekcja 6-12, rurka oznaczona 5 wchodząca do pierwszego gaźnika. Poza tym reszta się zgadza :oops:

Hermannn
Posty: 4
Rejestracja: ndz 08 kwie 2018, 18:30
Model VFR: 750 RC 36II
Imię: Piotr
województwo: zachodniopomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wyciek paliwa

Post autor: Hermannn » wt 10 kwie 2018, 11:10

Z racji złych przeczuć, mentalnie przygotowany na najgorsze opcje przygotowałem zestaw narzędzi do operacji. Rozsiadłem się na krześle drapiąc paluchem po głowie kopnąłem starter celem potwierdzenia mych czarnych wizji... Nie leci... Drugi raz... Nie leci... Trzeci raz... dalej sucho:) Pełen radosnego uniesienia owiewki składałem szybciej niż na linii montażowej Hondy xD
Hefajstos idź Ty w totolotka zagraj:P po pierwszej przejażdżce dalej sucho:)

Awatar użytkownika
Hefajstos
klepacz
klepacz
Posty: 612
Rejestracja: pt 06 lut 2009, 08:31
Model VFR: RC 46 '98
Imię: Maciej
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pniewy

Re: Wyciek paliwa

Post autor: Hefajstos » śr 11 kwie 2018, 10:27

Spoko. Jeśli problem się powtórzy (tfu tfu) to obstawiam zaworek/ki iglicowe od paliwa w gaźnikach.

Co do totka, nie tak prosto, ale spróbuje.

ale z drugiej strony dziwna sprawa, jakbys miał faktycznie otwarty kranik, to by paliwo mogło cieknąć w czasie zimy.
Wówczas w najgorszym przypadku, szukałbyś beny w oleju silnikowym...

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4201
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Model VFR: Fortepian
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: Wyciek paliwa

Post autor: emil » czw 12 kwie 2018, 18:19

Chyba, że gaźniki były w 96 czyszczone i regulowane, to się można tam spodziewać bigosu i innych podobnych..

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości