wypadanie zapłonu

Awatar użytkownika
autoluk
Posty: 9
Rejestracja: ndz 08 kwie 2012, 20:52
Model VFR: 800 FI
Imię: Łukasz
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lesznowola k. Grójca

wypadanie zapłonu

Post autor: autoluk » pn 08 sty 2018, 06:19

Witam. :D

Od sierpnia jestem posiadaczem VFR 800 FI 2001r. Motocykl z Niemiec w stanie (jak dla mnie) idealnym. Po zakupie motocykl odstawiłem do BB Service w Radomsku (polecam). Jedynym mankamentem było to, że motocykl był mało eksploatowany i odłożyło się dosyć sporo nagaru na przepustnicach i zaworach. Wszystko zostało wyczyszczone. Z racji, że miałem przerwę 10 lat w kontaktach z motocyklami, na samym początku jeździłem spokojnie. Po jakimś czasie jednak zacząłem zauważać, że gwałtowne odkręcenie manetki przy 4500 obr/min na 3 biegu powoduje wypadaniem zapłonu na jednym cylindrze...Nie zakładam, że jest to typowe wypadanie zapłonu, jednak motocykl przez około 1-2 sekundy pracuje na 3 cylindrach. Zjawisko jest bardziej odczuwalne gdy motocykl jest zimny i na dworze jest powiedzmy 5 stopni. Podczas ostatniej wycieczki w Nowy Rok zjawisko występowało nawet od 6000 obr/min. Świece były wymieniane, filtry również. Po zalaniu Pb 98 zjawisko jest trochę mniej odczuwalne jednak cały czas występuje. W BB Service napomniano mi, że jeden z wtryskiwaczy niepoprawnie pracuje (efekt długiego stania na bocznej nóżce), ale wydaje mi się, że gdyby wtryskiwacz nie podawał prawidłowej ilości paliwa to byłoby to odczuwalne bardziej przy większym obciążeniu.

Czy ktoś spotkał się z czymś podobnym???

thomsson18
bywalec
bywalec
Posty: 38
Rejestracja: pn 02 paź 2017, 22:53
Model VFR: rc46 800 fi
Imię: Tomasz
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: wypadanie zapłonu

Post autor: thomsson18 » pt 12 sty 2018, 20:00

Witam tu masz podobny temat
viewtopic.php?f=51&t=25502

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości