Wymiana czujnika oleju

Awatar użytkownika
mistrall274
Posty: 3
Rejestracja: wt 01 kwie 2014, 17:31
Model VFR: 800 FI
Imię: Arkadiusz
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna

Wymiana czujnika oleju

Post autor: mistrall274 » ndz 26 lut 2017, 09:34

Witam . Mam pytanie odnośnie wymiany czujnika ciśnienia oleju w VFR 800 z 98 r . mianowicie ciekawi mnie jakie macie sposoby by to dziadostwo wymienić . Bo niestety dostęp jest okropny .Udało mi się odkręcić sam czujnik za pomocą przecinaka przez otwór w ramie z prawej strony motocykla. Problem nastąpił podczas wkręcania , mimo że udało mi się włożyć rękę miedzy cylindry ale niestety mimo to mam okropny problem by wkręcić ten czujnik . Przypomnę że nie ściągnąłem listwy wtryskowej oraz gardzieli dolotu do głowicy . Związku z tym moje pytanie czy komuś udało się przykręcić ten czujnik bez demontażu wtrysków i ewentualnie jeśli jest to nie możliwe jak zdemontować te wtryski . Bo szczerze mówiąc nie wiem za co się tam złapać by fajnie wszystko unieś bez rozbierania tych cięgien od przepustnic .

Awatar użytkownika
PETER
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4617
Rejestracja: czw 03 lip 2008, 22:22
Imię: PIOTR
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Re: Wymiana czujnika oleju

Post autor: PETER » ndz 26 lut 2017, 10:28

pod gardzielami są łączniki gumowe na opaskach zaciskowych luzujesz opaski, przyda się długi śrubokręt krzyzowy i bez odpinania ciegien unosisz cały układ wtryskowy ,i tak chyba szybciej i łatwiej wymienić ten czujnik
"BO JA JESTEM NIESPOTYKANIE SPOKOINY CZŁOWIEK"

Awatar użytkownika
mistrall274
Posty: 3
Rejestracja: wt 01 kwie 2014, 17:31
Model VFR: 800 FI
Imię: Arkadiusz
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna

Re: Wymiana czujnika oleju

Post autor: mistrall274 » ndz 26 lut 2017, 12:26

Dzięki za podpowiedź . Jutro zobaczę czy będzie możliwe odkręcenie tych opasek bo niestety klimat angielski zrobił swoje i wyglądają dość kiepsko .

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości