Nierówna praca silnika video

Awatar użytkownika
kryszakowy
bywalec
bywalec
Posty: 37
Rejestracja: pn 01 sie 2016, 12:19
Imię: Krystian
województwo: poza granicą Polski
Płeć: Mężczyzna

Nierówna praca silnika video

Post autor: kryszakowy » pn 17 paź 2016, 23:11

Witam wrzucam filmik jak mój v tec zachowuje sie na wolnych obrotach :) Obroty falują nie mogę utrzymać stałych obrotów manetko powiedzmy na 4000 rpm
Podczas przyspieszania wszytko jest ok moto zapierdziela jak wściekle zauważyłem tez ze ostatnio strasznie strzela w wydech nawet przy redukcji z przygazowko nie mowiac juz kiedy puszczam z gazu z wysokich obr wali cale serie pierdow z wydechu
Wydaje mi sie tez ze mam male nieszczelności na łoczeniu wydechu bo nie raz kapie z tamtad woda i rury w tych miejscach majo czarne zacieki wiec moze przez to strzela ale co z falującymi obrotami macie jakieś pozysly pozdrawiam

https://www.youtube.com/watch?v=KkDi6bm ... e=youtu.be

Awatar użytkownika
mictom
klepacz
klepacz
Posty: 764
Rejestracja: wt 25 wrz 2012, 01:10
Imię: Tomek
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: RKR ROGI

Re: Nierówna praca silnika video

Post autor: mictom » pn 17 paź 2016, 23:29

Witka, wygląda na to, że wtryskiwacze potrzebują regulacji- w razie czego mnie poprawcie. Strzelanie masz od nieszczelnego układu i prawdopodobnie zbyt dużej ilości podawanego paliwa.

Awatar użytkownika
kryszakowy
bywalec
bywalec
Posty: 37
Rejestracja: pn 01 sie 2016, 12:19
Imię: Krystian
województwo: poza granicą Polski
Płeć: Mężczyzna

Re: Nierówna praca silnika video

Post autor: kryszakowy » pn 17 paź 2016, 23:41

No pali mi sporo na miescie kolo 8l moze swiece do wymiany silnik nie chodz gladko chodzi tak jak by twardziej nie równomiernie czuć wibracje na kierownicy na luzie moto ma przejechane 10 tys jak uszczelnić poloczenia tłumika posiadam leovince

Awatar użytkownika
mictom
klepacz
klepacz
Posty: 764
Rejestracja: wt 25 wrz 2012, 01:10
Imię: Tomek
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: RKR ROGI

Re: Nierówna praca silnika video

Post autor: mictom » pn 17 paź 2016, 23:45

kryszakowy pisze:No pali mi sporo na miescie kolo 8l moze swiece do wymiany silnik nie chodz gladko chodzi tak jak by twardziej nie równomiernie czuć wibracje na kierownicy na luzie moto ma przejechane 10 tys jak uszczelnić poloczenia tłumika posiadam leovince
10tyś.km od nowości?

Trzeba by sprawdzić:
-świece,
-zawory,
-wtryskiwacze,
-uszczelnienie wydechu (pasta montażowa do ukł. wydechowych/uszczelki)

8 litrów to sporo.

Awatar użytkownika
kryszakowy
bywalec
bywalec
Posty: 37
Rejestracja: pn 01 sie 2016, 12:19
Imię: Krystian
województwo: poza granicą Polski
Płeć: Mężczyzna

Re: Nierówna praca silnika video

Post autor: kryszakowy » pn 17 paź 2016, 23:57

Tak ma 10 tys od nowosci kupilem go od dziadka prawie wcale nim nie jezdzil moto stalo w nie ogrzewanym garazu jest z 2012 r

Kriss1976
Posty: 6
Rejestracja: czw 12 maja 2016, 19:59
Imię: Krzysztof
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Nierówna praca silnika video

Post autor: Kriss1976 » wt 18 paź 2016, 09:15

A jak jest z odpalaniem, jak pali na zimno, a jak na rozgrzanym silniku, czy w czasie odpalania na rozgrzanym czuć woń paliwa ? Ile wcześniej paliła w mieście, podałeś że obecnie 8 litrów ?

Awatar użytkownika
kryszakowy
bywalec
bywalec
Posty: 37
Rejestracja: pn 01 sie 2016, 12:19
Imię: Krystian
województwo: poza granicą Polski
Płeć: Mężczyzna

Re: Nierówna praca silnika video

Post autor: kryszakowy » wt 18 paź 2016, 09:28

Na zimnym trzeba krecic moze z poltorej sek na cieplym odpala od tyka od kiedy ją kupilem to tyle mi pali na miescie tyle ze daje jej ostro w palnik bo mam ją dopiero miesiąc na trasie 200 km lokalnymi drogami predkosc do 100 km/h spalila mi 3,4 baku wiec raczej mało.Paliwem czuc jak jest zdrowo nagrzany i wprowadzam go do garazu ale wydaje mi sie ze to z pod korka choć nie jestem pewien.Podczas odpalania na cieplym nie czuje wachy raczej po zatrzymaniu

Kriss1976
Posty: 6
Rejestracja: czw 12 maja 2016, 19:59
Imię: Krzysztof
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Nierówna praca silnika video

Post autor: Kriss1976 » wt 18 paź 2016, 09:52

Sądząc po objawach, to myślę, że masz uszkodzony regulator ciśnienia paliwa listwy wtryskowej. W v- tecu są dwie listwy połączone, ale jeden regulator, to taka gruszka na końcu jednej z listew wtryskowych, z gumowym wężykiem połączonym do jednego z kolektorów ssących. Wewnątrz jest gumowa membrana która lubi się przerwać, wtedy listwa wtryskowa nie trzyma ciśnienia paliwa, a część paliwa przez pękniętą membranę , poprzez ten wężyk gumowy leci wprost do kolektora ssącego i do cylindra, gdzie nie może być do końca przepalone, i trafia przez zawory do tłumika. Koszt naprawy to jakieś 300 zł, tyle kosztuje nowy regulator w ASO Honda, a wymienisz sam. Jak sprawdzić regulator ? prosto, w wężyku który od niego odchodzi nie może być paliwa, jest to wężyk podciśnieniowy i powinno się w nim znajdować tylko powietrze.

Awatar użytkownika
kryszakowy
bywalec
bywalec
Posty: 37
Rejestracja: pn 01 sie 2016, 12:19
Imię: Krystian
województwo: poza granicą Polski
Płeć: Mężczyzna

Re: Nierówna praca silnika video

Post autor: kryszakowy » wt 18 paź 2016, 09:58

Jak dostac sie do tego wezyka w ktorym dokładnie miejscu sie znajduje

Awatar użytkownika
kryszakowy
bywalec
bywalec
Posty: 37
Rejestracja: pn 01 sie 2016, 12:19
Imię: Krystian
województwo: poza granicą Polski
Płeć: Mężczyzna

Re: Nierówna praca silnika video

Post autor: kryszakowy » wt 18 paź 2016, 10:01

Zapomnialem dodac ze nie raz mam jeszcze inne objawy takie jak spadek obrotow do jakichs 900rpm przy dojezdzaniu do swiatel gdy chce wtedy ruszyc nie ma sily tak jak by chodzil na 3 cylindrach po 3 sek i przygazowaniu przechodzi i dalej pracuje normalnie moze byc to wina swiecy???

Kriss1976
Posty: 6
Rejestracja: czw 12 maja 2016, 19:59
Imię: Krzysztof
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Nierówna praca silnika video

Post autor: Kriss1976 » wt 18 paź 2016, 10:38

Tak ,silnik ma tendencje do gaśnięcia, falują obroty, czuć paliwo, więcej spala, czasem gaśnie przy zejściu z obrotów. Do wtrysków dostaniesz się poprzez ściągnięcie zbiornika i boxu filtra powietrza wtedy szukaj regulatora. Dochodzą do niego dwa wężyki, jeden doprowadza paliwo ze zbiornika, jest grubszy zaciśnięty opaską, a ten cienki po drugiej stronie po prostu wsadzony na krucieć ( patrz załącznik ).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
kryszakowy
bywalec
bywalec
Posty: 37
Rejestracja: pn 01 sie 2016, 12:19
Imię: Krystian
województwo: poza granicą Polski
Płeć: Mężczyzna

Re: Nierówna praca silnika video

Post autor: kryszakowy » śr 19 paź 2016, 19:55

Wiesz może czy jazda z walniętym regulatorem ciśnienia paliwa ma jakieś konsekwencje nie padną mi wtryski lub pompa paliwa ????

Awatar użytkownika
mictom
klepacz
klepacz
Posty: 764
Rejestracja: wt 25 wrz 2012, 01:10
Imię: Tomek
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: RKR ROGI

Re: Nierówna praca silnika video

Post autor: mictom » śr 19 paź 2016, 20:32

Ja bym nie jeździł, jesli reg. jest padniety to pompapaliwa pracuje na max cisnieniu i niedlugo moze umrzec

Awatar użytkownika
kryszakowy
bywalec
bywalec
Posty: 37
Rejestracja: pn 01 sie 2016, 12:19
Imię: Krystian
województwo: poza granicą Polski
Płeć: Mężczyzna

Re: Nierówna praca silnika video

Post autor: kryszakowy » pt 21 paź 2016, 22:17

Zaczolem dzis rozbierac moto po otworzeniu airboxa i wyjeciu filtra powietrza zauwarzylem ze dól airboxa jest troche upaprany w oleju jest go troche wiecej w tym kanale od ktorego odchodzi gruba gumowa rura czy to normalne zalaczam zdjecia

https://zapodaj.net/f46f4fd1973ff.jpg.html

https://zapodaj.net/cbdcaa11dfb85.jpg.html

https://zapodaj.net/8432e380ae970.jpg.html

Kriss1976
Posty: 6
Rejestracja: czw 12 maja 2016, 19:59
Imię: Krzysztof
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Nierówna praca silnika video

Post autor: Kriss1976 » śr 02 lis 2016, 13:36

Ten olej to nie jest żaden problem, ponieważ zawsze trochę oleju przez odmę do air boxu poleci. Na pewno nie jest to przyczyna nierównej pracy silnika. Napisz czy już zlokalizowałeś źródło problemu ?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości