wywaliło świece

Awatar użytkownika
cicik
bywalec
bywalec
Posty: 45
Rejestracja: sob 23 sty 2016, 14:35
Imię: Wojciech
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: DWR, DW

wywaliło świece

Post autor: cicik » wt 26 kwie 2016, 19:00

witam ... odpowiedź na pytanie które zadam chyba znam (i w sumie nie chce usłyszeć) ale musze .
jadąc do domu coś pierdyknęlo pod bakiem i ostatnie pare km jechałem do domu coś jak z rozszczelnionym kolektorem wydechowym
w dom okazało się ze wywaliło mi świece z cylka.
kupiłem nową ale nie jestem w stanie jej wkręcić - coś jakby świeca wyklepała gniazdo

w sumie to nie wiem o co spytać bo chyba bez sciągania głowicy się nie obejdzie ... prawda ? :(
Obrazek

Pawel_MTE
bywalec
bywalec
Posty: 43
Rejestracja: wt 05 sty 2016, 20:28
Imię: Paweł
województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: wywaliło świece

Post autor: Pawel_MTE » wt 26 kwie 2016, 19:06

Zapewne gwinty poukręcane były lub niedokrecone swiece i wywaliło gwinty. Wiem, że można wkręcić haricole czy jakoś tak (zestaw naprawczy do gwintów) ale to i tak głowica do ściągnięcia bo wióry się posypią do cylindra przy gwintowaniu. Ale to moje domysły - ja osobiście ściągał bym głowice i do naprawy.
http://www.forum.mototeamelblag.pl -> forum elbląskich motocyklistów

jareckiz
pisarz
pisarz
Posty: 253
Rejestracja: pt 25 sty 2008, 21:52
Imię: Jarosław
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Strzelin
Kontakt:

Re: wywaliło świece

Post autor: jareckiz » wt 26 kwie 2016, 20:34

Zdejmij tą głowicę, kup uszczelniacze i daj do zregenerowania gwintu np. tu" BJB "Bartczak"
Gazowa 3, 50-513 Wrocław
Telefon:71 336 83 88. Koszt powinien zamknąć się w 200zł. Polecam ten zakład bo robiłem tam głowice w dwóch innych motocyklach, które mocno eksploatuję i jest OK. Przy okazji mechaniki się nauczysz, bo gdybyś kupił tą z Głogowa miałbyś nudy :wink: .

bachu
pisarz
pisarz
Posty: 209
Rejestracja: śr 11 cze 2014, 21:57
Imię: Robert
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: 3city/W-wa

Re: wywaliło świece

Post autor: bachu » wt 26 kwie 2016, 20:45

Miałem to samo w RC36. Prawdopodobnie silniki się aż tak nie różnią, więc nawet nie ma opcji robienia głowicy siedzącej w ramie. Te świece siedzą strasznie głęboko i gwint też nie jest najłatwiejszy.

Ponieważ koszt nie różnił się jakoś znacząco to ja wybrałem opcję wstawienia używanej głowicy zamiast zabawy w regenerację starej. Tak, czy inaczej, trochę to będzie kosztować. Szczególnie, że nie wiem jak w Fi, ale w RC36 głowica siedzi na śrubach wymagających Hondowskiego klucza ( lub czegoś podobnego ) do odkręcenia.

Awatar użytkownika
cicik
bywalec
bywalec
Posty: 45
Rejestracja: sob 23 sty 2016, 14:35
Imię: Wojciech
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: DWR, DW

Re: wywaliło świece

Post autor: cicik » pn 02 maja 2016, 14:13

moto już poszedł do mecha ... wstepna wycena nawet nie szokuje ale jak będzie przy kasie :) to się okaże :)
Obrazek

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości