Niedziałająca pompa paliwa. Pomocy

Kalmers
Posty: 8
Rejestracja: śr 30 mar 2016, 08:31
Imię: Kuba
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Niedziałająca pompa paliwa. Pomocy

Post autor: Kalmers » śr 30 mar 2016, 19:53

Mam problem z odpaleniem mojej vfr 800 fi 2001 rok
Po przekręceniu kluczyka zapalają się kontrolki , rozrusznik kręci normalnie lecz nie słychać pompy paliwa .
Sprawdziłem bezpieczniki - ok
dodam że jeszcze wczoraj było wszystko oki , rozebrałem jedynie przód ( czasza, lampa , boczki) oczywiście pozapinałem powtórnie wtyczki.
Może ktoś ma jakiś pomysł co zrobić by pompa zaczęła powtórnie działać?

Awatar użytkownika
G#R
teksciarz
teksciarz
Posty: 198
Rejestracja: pn 05 wrz 2011, 21:24
Imię: Piotr
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin

Re: Niedziałająca pompa paliwa. Pomocy

Post autor: G#R » śr 30 mar 2016, 21:45

Sprawdź miernikiem czy pojawia się napięcie na kostce od pompy paliwowej pod bakiem.

U znajomegeo w Bemce był podobny przypadek, nie było słychać pompy. Bezpieczniki były OK. Okazało się, że konektory w kostce były pośniedziałe, a przewód przy samej kostce się wyrobił (urwał) i pompa nie miała zasilania. Motocykl mu zgasł podczas jazdy na zakręcie na Transalpinie :lol:

adam.ada
pisarz
pisarz
Posty: 494
Rejestracja: sob 17 paź 2009, 23:24
Imię: Adam
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: W-wa Ursynów

Re: Niedziałająca pompa paliwa. Pomocy

Post autor: adam.ada » śr 30 mar 2016, 21:56

Taki czerwony "guzik" na prawej manetce..............................................

tylko się nie obraź, taki żarcik..............
Adam

Kalmers
Posty: 8
Rejestracja: śr 30 mar 2016, 08:31
Imię: Kuba
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Re: Niedziałająca pompa paliwa. Pomocy

Post autor: Kalmers » śr 30 mar 2016, 22:00

adam.ada pisze:Taki czerwony "guzik" na prawej manetce..............................................

tylko się nie obraź, taki żarcik..............
Spoko :) jest ON, jakby był OFF to by rozrusznik nie kręcił :) czytaj do końca :P

Zaper
klepacz
klepacz
Posty: 705
Rejestracja: pn 12 maja 2014, 18:04
Imię: Krzysztof
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Niedziałająca pompa paliwa. Pomocy

Post autor: Zaper » śr 30 mar 2016, 22:38

A rozpinałeś kostki pod czachą ?

adam.ada
pisarz
pisarz
Posty: 494
Rejestracja: sob 17 paź 2009, 23:24
Imię: Adam
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: W-wa Ursynów

Re: Niedziałająca pompa paliwa. Pomocy

Post autor: adam.ada » czw 31 mar 2016, 00:13

Przede wszystkim podnieś bak i tam sprawdź połączenia i dopływ prądu. Jak prąd dochodzi to czeka Cię wyjęcie pompy.
Adam

Awatar użytkownika
Arnold
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2421
Rejestracja: pt 29 sty 2010, 21:56
Imię: Arnold
województwo: opolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Niedziałająca pompa paliwa. Pomocy

Post autor: Arnold » czw 31 mar 2016, 00:19

Ja osobiście miałem taki sam przypadek i okazało się że padł przekaźnik od pompy. Znajduje się zaraz za bakiem po prawej stronie stelaża zadupka. Koło zaworu proporcjonalnego hamulców.
Obrazek

Jak głupio pieprzę, to wybaczcie mi, ale jestem po kilku głębszych. :szczerbaty

Kalmers
Posty: 8
Rejestracja: śr 30 mar 2016, 08:31
Imię: Kuba
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Re: Niedziałająca pompa paliwa. Pomocy

Post autor: Kalmers » czw 31 mar 2016, 08:30

Zaper pisze:A rozpinałeś kostki pod czachą ?
Tak rozpinałem kostki , jednak sprawdzałem czy prawidłowo są zapięte i niby tak.

Dziś sprawdzę czy prąd dochodzi do pompy i przekaźnik jak sugerowali adam.ada i Arnold.
Dzięki za podpowiedzi.

Awatar użytkownika
daktyl
Posty: 5
Rejestracja: sob 12 mar 2016, 15:28
Imię: Krzysiek
Płeć: Mężczyzna

Re: Niedziałająca pompa paliwa. Pomocy

Post autor: daktyl » czw 31 mar 2016, 09:55

Hej. Jak już będziesz sprawdzał czy napięcie dochodzi do pompy. To podepnij ją po prostu na krótko pod akumulator. I zobacz czy buczy. Jak nie zareaguje to pozostaje tylko wyjąć próbować przedmuchać pod prąd kompresorem i lekko opukać. Jak się zawiesiła i nie zjarała to powinna odżyć.Z tym że to rozwiązanie na krótko bo i tak ją będziesz musiał wymienić niedługo.
Z kąd jesteś z mazowieckiego?? Bo jak blisko tarchomina/legionowa to mogę ci pomuc w weekend.

Kalmers
Posty: 8
Rejestracja: śr 30 mar 2016, 08:31
Imię: Kuba
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Re: Niedziałająca pompa paliwa. Pomocy

Post autor: Kalmers » czw 31 mar 2016, 10:04

Hej daktyl, jestem z Płocka wiec kawałek drogi jest.

Awatar użytkownika
daktyl
Posty: 5
Rejestracja: sob 12 mar 2016, 15:28
Imię: Krzysiek
Płeć: Mężczyzna

Re: Niedziałająca pompa paliwa. Pomocy

Post autor: daktyl » czw 31 mar 2016, 15:12

W sobote jak będzie pogoda to może podjadę jak będziesz potrzebował pomocy. to daj znać.

Kalmers
Posty: 8
Rejestracja: śr 30 mar 2016, 08:31
Imię: Kuba
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Re: Niedziałająca pompa paliwa. Pomocy

Post autor: Kalmers » czw 31 mar 2016, 19:32

Podłączyłem dziś pompę na krótko i działa a na kostce nie ma zasilania. więc problem jest z zasilaniem,
jednak połączyłem zasilanie bezpośrednio do kostki silnik kręci pompę słychać wszystko fajnie tylko że nie zapala.

Dzięki daktyl jak coś to dam znać.

Po

adam.ada
pisarz
pisarz
Posty: 494
Rejestracja: sob 17 paź 2009, 23:24
Imię: Adam
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: W-wa Ursynów

Re: Niedziałająca pompa paliwa. Pomocy

Post autor: adam.ada » czw 31 mar 2016, 21:22

Czy po włączeniu zapłonu zapala się kontrolka "FI" i po chwili gaśnie?
Bo jak nie, to dalej obstawiam "czerwony guziczek", oczywiście nie twierdzę, że go nie włączasz, ale kiedyś przy FIstaszku miałem tak, że on nie zawsze łączył.
Adam

Awatar użytkownika
daktyl
Posty: 5
Rejestracja: sob 12 mar 2016, 15:28
Imię: Krzysiek
Płeć: Mężczyzna

Re: Niedziałająca pompa paliwa. Pomocy

Post autor: daktyl » czw 31 mar 2016, 22:19

Jak rozpinałeś kostki to może sprawdź czy nie cofnął się albo nie wypiął z nich żaden konektor. Ewentualnie czy się nie przygiął. I sprawdż czy żaden kabel przy stacyjce od hiss-u się nie odpiął. Bo może go nie rozpinałeś ale nie chcący samo się coś wypieło jak tam coś gmyrałeś. I teraz nie ma zapłonu i pompy a rozrusznik normalnie kręci.

A tu masz cytat z innego forum:

"
Post#16 15 Kwi 2014 00:21 Autor tematu Re: Honda VFR 800 - nie chodzi pompa paliwa
Odpaliłem wreszcie ten motor , z tego bezpiecznika 30A z plusa aku idzie kabel na styki przekaźnika włączania motora , drugi styk z niego leci na styk przekaźnika pompy ..
Cewka tego pierwszego przekaźnika jest sterowana +12V z czujnika przechyłu na którym jest te 12V natomiast na drugim styku cewki powinna być masa której tam niema, a która idzie (kabelek) do przełącznika na manetce..
Przełącznik na manetce sprawdzałem tylko na dwóch stykach ma przejście, włącza i wyłącza (pomiar omomierzem) i tu jest pytanie czy tam w tym przełączniku jest więcej styków włączających??
Odpaliłem ten motor w taki sposób że wyjąłęm pierwszy przekaźnik, dałem mostek w miejsce styków zwierających i od razu było słychać pompę , potem spróbowałem odpalić i odpalił tylko nie można go było wyłączyć na manetce na wyłączniku, (przy starcie wyłącznik chodził)tylko kluczyk albo zrzucenie klemy..
Teraz pytanie skąd idzie sterowanie masą do tego przekaźnika i czy można rozebrać ten przełącznik na manetce, może tam jest cała przyczyna uszkodzenia. "

Kalmers
Posty: 8
Rejestracja: śr 30 mar 2016, 08:31
Imię: Kuba
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Re: Niedziałająca pompa paliwa. Pomocy

Post autor: Kalmers » pt 01 kwie 2016, 07:39

Może coś być z tym włącznikiem, faktycznie świeci się kontrolka Fi nie zwróciłem na to uwagi bo motor jest rozebrany i zegary są luzem.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości