BRAK MOCY DZIWNA ŚWIECA ??

MARIO!!
Posty: 7
Rejestracja: wt 09 kwie 2013, 20:17
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

BRAK MOCY DZIWNA ŚWIECA ??

Post autor: MARIO!! » wt 06 paź 2015, 22:08

Witam. Nie mogłem nigdzie znaleść podobnego wątku , tematu. Moto to VFR 800 VTEC 2008r. przebiek 95000 Po ostatniej jeździe moto zauważyłem że brakuje mocy. Na następny dzień postanowiłem zajrzeć do świec bo nie pamiętam kiedy ostatnio zaglądałem. Więc zabrałem się za wykręcanie świec. Świece 2 i 4 są lekko brązowe to chyba dobrze ?. Zabrałem się za następne dwie nie co gorzej ale jest to do zrobienia. Więc tak świeca 3 jest ok ale świeca z pierwszego celindra to mnie zaskoczyła. Jest dziwnie oblepiona nie wiem co to nagar, żużel sam nie wiem jak to nazwać inne takie nie są. I moje pytanie brzmi czym to jest spowodowane jaka jest przyczyna że świeca tak wygląda. Może uszczelka pod głowicą lub za wczesne spalanie lub po prostu skończyła się świeca nic więcej nie przychodzi mi do głowy. Sprawdziłem płyn chłodniczy czy jest stan i jest ok. Wrzuciłem foto świec 1 i 3 nie wiem czy działają w razie gdyby nie pisać. Proszę o jakieś porady pomysły może ktoś już miał taki przypadek problem. Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Arnold
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2421
Rejestracja: pt 29 sty 2010, 21:56
Imię: Arnold
województwo: opolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: BRAK MOCY DZIWNA ŚWIECA ??

Post autor: Arnold » wt 06 paź 2015, 22:58

Pierwsza sprawa to czy wiesz kiedy były ostatnio zmieniane świece? Z moich typów to świece się skończyły ew. wtrysk Ci leje, albo jeszcze padła fajkocewka ale w to raczej nie wierzę.
Obrazek

Jak głupio pieprzę, to wybaczcie mi, ale jestem po kilku głębszych. :szczerbaty

Awatar użytkownika
Samson1983
pisarz
pisarz
Posty: 433
Rejestracja: pn 24 mar 2014, 06:08
Imię: Sławek
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Strzyżów n. Wisłokiem

Re: BRAK MOCY DZIWNA ŚWIECA ??

Post autor: Samson1983 » śr 07 paź 2015, 12:20

Tak jak mówi Arnold, najpierw wymień świece - pojeździj zobacz jak będzie moto się sprawowało.
Jak będzie ok pojeździj jeszcze trochę kilometrów i wykręć ponownie żeby ewentualnie wykluczyć lanie wtrysku.
..."kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej" Ryszard Riedel
...Is there anything?? that love you so much, you'd protect it, no matter the cost or the damage it did to you?

MARIO!!
Posty: 7
Rejestracja: wt 09 kwie 2013, 20:17
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Re: BRAK MOCY DZIWNA ŚWIECA ??

Post autor: MARIO!! » śr 07 paź 2015, 21:39

Ok tak zrobię. Na razie świece wymienię pojeżdżę trochę jeszcze puki nie zrobi się bardzo zimno. Panowie jak myślicie jak się sytuacja powtórzy to od czego zacząć. Aż by tak świece zalepiało jak by wtrysk lał co ma wspólnego może rozrząd i inne wypadanie zapłonu jest albo inna przyczyna. I chyba u mnie kosz sprzęgła się kończy bo jak delikatnie dam gazu między 1000 a 1500 obrotów to tak stuka że masakra ale jak tylko wcisnę sprzęgło przy tych obrotach to jest cicho. Czy morze jest inna pierdoła że tak stuka. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Robertos
pisarz
pisarz
Posty: 223
Rejestracja: sob 29 mar 2014, 22:05
Imię: Robert
województwo: zachodniopomorskie
Płeć: Mężczyzna

Re: BRAK MOCY DZIWNA ŚWIECA ??

Post autor: Robertos » czw 08 paź 2015, 07:31

MARIO!! pisze:...Panowie jak myślicie jak się sytuacja powtórzy to od czego zacząć...
1. wtryski
2. zawory a raczej sterownie zaworami (krzywki, popychacze itp)
FZ6S->VFR800 V-tec ABS "06->brak

Awatar użytkownika
Samson1983
pisarz
pisarz
Posty: 433
Rejestracja: pn 24 mar 2014, 06:08
Imię: Sławek
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Strzyżów n. Wisłokiem

Re: BRAK MOCY DZIWNA ŚWIECA ??

Post autor: Samson1983 » pt 09 paź 2015, 09:12

Kolego z tymi stukami to objawy przez Ciebie opisane pasują idealnie do umierającego łożyska przy koszu sprzęgłowym. Łożysko wymienisz i będzie git a przy okazji sprawdzisz grubość tarcz :P
..."kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej" Ryszard Riedel
...Is there anything?? that love you so much, you'd protect it, no matter the cost or the damage it did to you?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości