Głowica tył a wyjmowanie silnika z ramy RC36II

bachu
pisarz
pisarz
Posty: 209
Rejestracja: śr 11 cze 2014, 21:57
Model VFR: RC36II
Imię: Robert
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: 3city/W-wa

Głowica tył a wyjmowanie silnika z ramy RC36II

Post autor: bachu » czw 10 wrz 2015, 22:02

Jak niektórzy może kojarzą, w sierpniu zniszczyło mi gniazdo świecy w tylnej głowicy. Ponieważ niedługo powinienem mieć w końcu trochę czasu na grzebanie to mam do was pytanie. Serwisówka twierdzi, że zdjęcie tylnej głowicy wymaga wyjęcia silnika. Wiem, że w 800tkach faktycznie chyba jest z tym problem. Czy w 750tce też nie ma innej opcji?

Awatar użytkownika
rammir
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 50
Rejestracja: śr 03 gru 2014, 09:04
Model VFR: RC-36II
Imię: Adam
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Głowica tył a wyjmowanie silnika z ramy RC36II

Post autor: rammir » sob 03 paź 2015, 20:14

Hello. Widzę że post napisany ponad 3 tygodnie temu i nie wiem czy pytanie jeszcze aktualne (dawno na forum nie zaglądałem), ale do rzeczy...
Po zakupie mojej RC36 z 1997 roku musiałem odwiedzić serwis i okazało się że trzeba było zrzucać tylną głowicę. Pomimo obaw że trzeba będzie wyjmować cały silnik mechanik zdemontował i założył głowicę z silnikiem w ramie. Nie podpowiem ci jak to zrobił ale na pewno silnik nie był demontowany więc da się to zrobić.
Powodzenia

bachu
pisarz
pisarz
Posty: 209
Rejestracja: śr 11 cze 2014, 21:57
Model VFR: RC36II
Imię: Robert
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: 3city/W-wa

Re: Głowica tył a wyjmowanie silnika z ramy RC36II

Post autor: bachu » sob 17 paź 2015, 18:59

Dzięki za info. Ostatecznie moto trafiło do mechanika również, ale sporo najpierw rozmontowałem sam i mogę potwierdzić, że faktycznie głowica jest bez problemu zdejmowalna w ramie. Właściwie patrząc na ostateczny koszt tej roboty to powinienem był doposażyć się w narzędzia i robić samemu :P . Tyle, że wtedy już bym nie pojeździł w tym sezonie. Coś za coś :wink: .

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości