Cykanie z silnika :) Regulacja zaworów?

Awatar użytkownika
Vermilion
klepacz
klepacz
Posty: 814
Rejestracja: ndz 09 sie 2009, 19:33
Imię: Adam
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wałcz/Piła

Cykanie z silnika :) Regulacja zaworów?

Post autor: Vermilion » pn 22 cze 2015, 18:55

Trzecia VFR'a i znowu ten sam "problem". Może ktoś mi w końcu powie o co chodzi z tym cykaniem z silnika, szczególnie z prawej strony i słyszalne w sumie tylko na obrotach jałowych. Brzmi to trochę jak niewyregulowane zawory, ale pamiętam, że w RC36 regulacja zaworów nie była potrzebna, a taki dźwięk był całkowicie normalny (identyczny) przez jakiś wadliwy kanał olejowy na magistrali :) RC46 też ma taki problem z tym cykaniem ? W sumie nie pamiętam tego z poprzedniej RC46, ale może po prostu nie zwracałem uwagi. Jakie powinny być objawy zaworów nadających się do regulacji luzu?
Honda NSR 125 JC22A > Honda CB 500 > Honda VFR 750 RC36I > Yamaha TDM 850 4TX > Honda VFR 800Fi 99' SF > Honda VFR 800Fi 98' !!
SPEED UP - CENTRUM MOTOCYKLISTY
https://www.facebook.com/SpeedUP.Pila

Awatar użytkownika
kiki
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2502
Rejestracja: pt 13 sty 2006, 12:53
Model VFR: 800FI '98
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Węgrów
Kontakt:

Re: Cykanie z silnika :) Regulacja zaworów?

Post autor: kiki » pn 22 cze 2015, 20:44

To wcale nie muszą być zawory a mogą cykać wtryski- popatrz. Jak nie masz pewności to ściągaj pokrywy i ustawiaj luzy- nie ma się co szczypać.

Awatar użytkownika
Vermilion
klepacz
klepacz
Posty: 814
Rejestracja: ndz 09 sie 2009, 19:33
Imię: Adam
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wałcz/Piła

Re: Cykanie z silnika :) Regulacja zaworów?

Post autor: Vermilion » pn 22 cze 2015, 20:53

W sumie mam jeszcze taki ciekawy objaw, zanim silnik osiągnie ok. 60*C na blacie to przy dodawaniu gazu na luzie detonuje mieszankę w tłumiku i czuć mocno niespalonym paliwem jakby na obrotach spora część mieszanki przelatywała do wylotu. Przy schodzeniu z obrotów podczas jazdy na zimnym silniku jest to samo. Winowajcą może być tłumik absorpcyjny Leo Vince, ale po nagrzaniu nic takiego się nie dzieje.

Ew. cykające wtryski to chyba też nie jest do końca normalny objaw? Tzn., że mogą lać? Mam zalać płukankę do paliwa?
Honda NSR 125 JC22A > Honda CB 500 > Honda VFR 750 RC36I > Yamaha TDM 850 4TX > Honda VFR 800Fi 99' SF > Honda VFR 800Fi 98' !!
SPEED UP - CENTRUM MOTOCYKLISTY
https://www.facebook.com/SpeedUP.Pila

Awatar użytkownika
kiki
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2502
Rejestracja: pt 13 sty 2006, 12:53
Model VFR: 800FI '98
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Węgrów
Kontakt:

Re: Cykanie z silnika :) Regulacja zaworów?

Post autor: kiki » pn 22 cze 2015, 22:19

Jakby wtryski lały to byś czuł to w jeździe- motocykl by nie chciał dobrze jeździć. Walenie w wydech na zimnym silniku nie oznacza nic złego- mam to samo. Dla pewności sprawdź kolory świec jakie masz

Awatar użytkownika
Vermilion
klepacz
klepacz
Posty: 814
Rejestracja: ndz 09 sie 2009, 19:33
Imię: Adam
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wałcz/Piła

Re: Cykanie z silnika :) Regulacja zaworów?

Post autor: Vermilion » pn 22 cze 2015, 22:52

Świece niedawno były zmieniane (2000km?) i ze starymi wszystko było w porządku w sumie :) Wszystkie 4 kolor w normie i równy. Z tym, że te objawy i smród paliwa rzuciły mi się w uwagę jakiś 1000km temu więc może faktycznie trzeba by sprawdzić :)

Motek poza tłumikiem węglowym Leosia ma też założy filtr powietrza Pipercrossa. W stosunku do mojej poprzedniej RC46 czuć, że jest odrobinę słabszy na niskich i średnich obrotach ale za to na wysokich ma eksplozję mocy. Nie wiem jak ma się to do tego, że poprzednia była niemką zblokowaną na 98KM (99r.), a ta nie ma żadnych sond i pełną moc 105KM w dowodzie. Wiem za to na pewno, że poprzednia miała oryginalny tłumik i filtr powietrza Hiflo papierowy :)
Honda NSR 125 JC22A > Honda CB 500 > Honda VFR 750 RC36I > Yamaha TDM 850 4TX > Honda VFR 800Fi 99' SF > Honda VFR 800Fi 98' !!
SPEED UP - CENTRUM MOTOCYKLISTY
https://www.facebook.com/SpeedUP.Pila

Awatar użytkownika
Groszek
klepacz
klepacz
Posty: 616
Rejestracja: pt 30 cze 2006, 23:43
Model VFR: FI>Vtec>RC36II
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wawa / V-Boyen
Kontakt:

Re: Cykanie z silnika :) Regulacja zaworów?

Post autor: Groszek » wt 23 cze 2015, 00:28

VFR cykają, tak ma być. Też panikowałem, ale w sumie jak sobie dobrze przypomnę, to wszystkie moje VFRki cykały. Więc jeżeli nie jest to jakieś dzwonienie, czy rzeczywiście niepokojący odgłos, to bym się za bardzo nie przejmował. Najlepiej porównaj z inną VFrką.

Awatar użytkownika
Fakir
klepacz
klepacz
Posty: 1105
Rejestracja: śr 02 lut 2011, 18:51
Model VFR: VFR750 & XT600
Imię: Krzysztof
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań

Re: Cykanie z silnika :) Regulacja zaworów?

Post autor: Fakir » ndz 21 kwie 2019, 21:10

Czy ktoś przerabiał temat nawiercenia dodatkowego otworu olejowego lub rozwiercanie obecnego otworu?
Jestem ciekaw efektów takiego rozwiązania
Yamaha XJ600N
Honda VFR750
Yamaha XT600z Ténéré

Awatar użytkownika
Paweł_RSL
teksciarz
teksciarz
Posty: 107
Rejestracja: ndz 15 sty 2012, 14:59
Model VFR: VFR 800FI
Imię: Paweł
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Cykanie z silnika :) Regulacja zaworów?

Post autor: Paweł_RSL » pn 22 kwie 2019, 12:26

To cykanie to ponoć kasatory luzu na kołach zębatych rozrządu

lebek89
bywalec
bywalec
Posty: 24
Rejestracja: wt 31 maja 2022, 15:26
Imię: Kamil
Płeć: Mężczyzna

Re: Cykanie z silnika :) Regulacja zaworów?

Post autor: lebek89 » śr 29 cze 2022, 00:24

Odgrzebie temat, też mam cykanie cykliczne tak zgodne z obrotami silnika, słychać głównie na wolnych obrotach i jak się lekko przygazuje ale trzeba się wsłuchać albo pochylić obok silnika. Co ciekawe mógłbym określić że dźwięk dochodzi z okolic przedniego lewego cylindra i na zimnym silniku raczej nie słychać dopiero jak zacznie się troszkę rozgrzewać.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka


Modelarz
bywalec
bywalec
Posty: 45
Rejestracja: wt 31 maja 2022, 21:19
Model VFR: 800Fi
Imię: Dawid
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna

Re: Cykanie z silnika :) Regulacja zaworów?

Post autor: Modelarz » ndz 03 lip 2022, 20:24

Mnie też cyka po odpaleniu na wolnych obrotach, w czasie jazdy tego nie słyszę i raczej po prawej stronie do tego dochodzi kosz sprzęgła i ciche chrobotanie w czasie naciskania na sprzęgło mówimy o biegu jałowym.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości