łożysko oporowe sprzęgła Fi

Awatar użytkownika
MarcinMMz
teksciarz
teksciarz
Posty: 186
Rejestracja: śr 28 wrz 2022, 15:20
Imię: MARCIN
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: łożysko oporowe sprzęgła Fi

Post autor: MarcinMMz » pt 03 mar 2023, 14:22

U mnie sprzęgła/kosza nie słychać; naprawdę. Jednak po rozgrzaniu silnika i zdjęciu korka wlewu oleju słychać było delikatny "szum" który po wciśnięciu klamki sprzęgła przybierał zdecydowanie na intensywności; oprócz szumu pojawiały się dodatkowe "efekty" z łożyska. Gdybym korka nie zdjął pewnie bym tego nie słyszał ale usłyszałem więc przy okazji regeneracji pokrywy/dekla sprzęgła postanowiłem że wymienię łożysko oporowe. Koszt znikomy, roboty tyle co nic bo i tak część roboty była już zrobiona... Sam kosz i tym samym drugie łożysko wewnętrzne są sztywne i wydaje się, że nie ma się do czegokolwiek przyczepiać. Odgłosy moim zdaniem ewidentnie pochodziły od strony zewnętrznej sprzęgła czy z łożyska oporowego; nie był to taki typowy odgłos jak to mają Hondy w zwyczaju mieć.
Póki co łożysko zamówiłem takie jakie było oryginalnie ale z montażem pokrywy się chwilę zejdzie bo będzie spawana i malowana dlatego od razu nie powiem Wam czy to było to czy coś innego.

Modelarz
bywalec
bywalec
Posty: 45
Rejestracja: wt 31 maja 2022, 21:19
Imię: Dawid
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna

Re: łożysko oporowe sprzęgła Fi

Post autor: Modelarz » pt 03 mar 2023, 16:18

Oki daj znać jak będziesz wymieniał, nie powiem fotki też mile widziane jak by co 😜

Awatar użytkownika
MarcinMMz
teksciarz
teksciarz
Posty: 186
Rejestracja: śr 28 wrz 2022, 15:20
Imię: MARCIN
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: łożysko oporowe sprzęgła Fi

Post autor: MarcinMMz » pt 03 mar 2023, 20:46

Tak naprawdę to nic ciekawego nie widać; sprzęgło jak sprzęgło :-) Łożysko też w sumie na oko wygląda OK. Jednak po umyciu zmywaczem do hamulców czyli odtłuszczeniu zaczęło ewidentnie szumieć i czuć po nim początki przycinania się kulek na bieżni. Jak dojedzie nowe łożysko to porównam ale słychać już teraz że wymagało tak czy owak wymiany na nowe.

Modelarz
bywalec
bywalec
Posty: 45
Rejestracja: wt 31 maja 2022, 21:19
Imię: Dawid
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna

Re: łożysko oporowe sprzęgła Fi

Post autor: Modelarz » pt 03 mar 2023, 23:08

Czyli standard koyo będzie oki, nie trzeba wysokotemperaturowego C3

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości