Strona 1 z 1
Sprzęgło-dziwny hałas
: ndz 12 kwie 2015, 18:56
autor: Chuck
Witam, ostatnio w zasadzie po 2 jeździe zauważyłem że coś z moim sprzęgłem jest nie tak, na zimnym jest okej ale jak silnik się rozgrzeje to na jałowym biegu słychać taki dziwne terkotanie, które cichnie wraz w wciśnięciem klamki. Ojciec mówił że to łożyska na koszu ale nie wiem. Wie ktoś może czego to przyczyna i jaki koszt naprawy czy coś? Pozdrawiam ps. Dodam że czytałem coś o tym ale wyczytałem że to jakiś łańcuszek pompki oleju czy coś. Ale wydaje mi się to dziwne bo przy sprzęgle wciśniętym jest cisza

Re: Sprzęgło-dziwny hałas
: ndz 12 kwie 2015, 20:13
autor: figaro
A nie są to przypadkiem luzy na koszu sprzęgłowym?

Re: Sprzęgło-dziwny hałas
: ndz 12 kwie 2015, 20:50
autor: Zaper
Chuck ja mam tak samo, na razie delikatnie słychać, w końcu trzeba będzie to zrobić, albo tak jak mówią niektórzy Honda tak ma i nawet ja to zrobisz to za chwilę będzie to samo. Ja jestem raczej z tych którzy lubią mieć zrobione to co trzeba na tip top dlatego pewnie w końcu to zrobię.
Re: Sprzęgło-dziwny hałas
: wt 14 kwie 2015, 08:01
autor: Samson1983
Po pierwsze oznaką dobrze pracującego sprzęgła jest że na luzie może je być troszkę słychać - a po naciśnięciu klamki ma być dużo ciszej. To znaczy że sprzęgło działa prawidłowo.
No chyba że na luzie tłucze się jak cholera / rzegocze a po naciśnięciu klamki cichnie to obstawiał bym łożysko na koszu.

Re: Sprzęgło-dziwny hałas
: wt 14 kwie 2015, 11:53
autor: radomki
A jak u mnie po nacisnieciu klamki nie cichnie? Rozebrałem, złożyłem powtòrnie i dalej to samo
Re: Sprzęgło-dziwny hałas
: wt 14 kwie 2015, 13:22
autor: Philip169K
radomki pisze:A jak u mnie po nacisnieciu klamki nie cichnie? Rozebrałem, złożyłem powtòrnie i dalej to samo
Łożysko na koszu sprawdziłeś to duże igiełkowe? albo to przy zabieraku sprzęgła, masz jakieś luzy jak poruszasz?
Re: Sprzęgło-dziwny hałas
: wt 14 kwie 2015, 20:07
autor: Chuck
Nie no wydaje mi się że u mnie to baaardzo hałasuje z tego względu że raz wrzucając na luz i puszczając sprzęgło myślałem że jeszcze z 1 nie zeszło do końca na N, i od razu wcisnąłem klamkę po czym zorientowałem się że to ten hałas ;/ irytuje mnie to ale mój ojciec w NTV ma to samo więc po tym i kilku opiniach stwierdzam że Hondy tak mają, tylko pytanie czy jeśli tego nie naprawię czy nie popsuje się coś droższego niż łożysko ?

Re: Sprzęgło-dziwny hałas
: wt 14 kwie 2015, 21:08
autor: emil
Jak niewyważony kosz wywali Ci łożyska na skrzyni, a jest ich pewnie 3 igłowe i jedno kulowe, to wybulisz za łożyska z 1000zł, nowy kosz pewnie ok 2000zł, robocizna też z 1500zł. Chyba że sam sobie rozbierzesz i wymienisz to co padło przy okazji bicia kosza, albo zrobi to ktoś znajomy po kosztach.
Tak czy siak - sprzęgło w każdej hondzie hałasuje mniej lub bardziej, jak po wciśnięciu klamki cichnie to nie ma się co martwić, tarcze i przekładki mają luz więc hałasują, ale jak hałasuje ciągle, to pytanie co to za hałas? Mogą być sprężyny pod koszem, a może być łożysko pod koszem igłowe. Powinien to sprawdzić ktoś, kto ma pojęcie, nie wróżbita.
Re: Sprzęgło-dziwny hałas
: śr 15 kwie 2015, 13:46
autor: radomki
moje nie ma żadnego luzu, łożysko też sprawdzałem na deklu i wszystko ok. Może jednak wina tych sprężynek?Ale zauważyłem też ,że jak moto się nagrzeje to kosz trochę ucicha...