Sprzęgło-dziwny hałas

Chuck
Posty: 13
Rejestracja: ndz 29 mar 2015, 22:33
Płeć: Mężczyzna

Sprzęgło-dziwny hałas

Post autor: Chuck » ndz 12 kwie 2015, 18:56

Witam, ostatnio w zasadzie po 2 jeździe zauważyłem że coś z moim sprzęgłem jest nie tak, na zimnym jest okej ale jak silnik się rozgrzeje to na jałowym biegu słychać taki dziwne terkotanie, które cichnie wraz w wciśnięciem klamki. Ojciec mówił że to łożyska na koszu ale nie wiem. Wie ktoś może czego to przyczyna i jaki koszt naprawy czy coś? Pozdrawiam ps. Dodam że czytałem coś o tym ale wyczytałem że to jakiś łańcuszek pompki oleju czy coś. Ale wydaje mi się to dziwne bo przy sprzęgle wciśniętym jest cisza :)

Awatar użytkownika
figaro
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2639
Rejestracja: czw 14 lut 2008, 21:40
Imię: Tomasz
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto; Rumia

Re: Sprzęgło-dziwny hałas

Post autor: figaro » ndz 12 kwie 2015, 20:13

A nie są to przypadkiem luzy na koszu sprzęgłowym? :wink:
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Zaper
klepacz
klepacz
Posty: 705
Rejestracja: pn 12 maja 2014, 18:04
Imię: Krzysztof
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Sprzęgło-dziwny hałas

Post autor: Zaper » ndz 12 kwie 2015, 20:50

Chuck ja mam tak samo, na razie delikatnie słychać, w końcu trzeba będzie to zrobić, albo tak jak mówią niektórzy Honda tak ma i nawet ja to zrobisz to za chwilę będzie to samo. Ja jestem raczej z tych którzy lubią mieć zrobione to co trzeba na tip top dlatego pewnie w końcu to zrobię.

Awatar użytkownika
Samson1983
pisarz
pisarz
Posty: 433
Rejestracja: pn 24 mar 2014, 06:08
Imię: Sławek
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Strzyżów n. Wisłokiem

Re: Sprzęgło-dziwny hałas

Post autor: Samson1983 » wt 14 kwie 2015, 08:01

Po pierwsze oznaką dobrze pracującego sprzęgła jest że na luzie może je być troszkę słychać - a po naciśnięciu klamki ma być dużo ciszej. To znaczy że sprzęgło działa prawidłowo.
No chyba że na luzie tłucze się jak cholera / rzegocze a po naciśnięciu klamki cichnie to obstawiał bym łożysko na koszu.
:P
..."kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej" Ryszard Riedel
...Is there anything?? that love you so much, you'd protect it, no matter the cost or the damage it did to you?

Awatar użytkownika
radomki
teksciarz
teksciarz
Posty: 144
Rejestracja: pt 25 sty 2013, 06:33
Imię: Krystian
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: Sprzęgło-dziwny hałas

Post autor: radomki » wt 14 kwie 2015, 11:53

A jak u mnie po nacisnieciu klamki nie cichnie? Rozebrałem, złożyłem powtòrnie i dalej to samo

Awatar użytkownika
Philip169K
teksciarz
teksciarz
Posty: 133
Rejestracja: ndz 03 sie 2014, 18:05
Imię: Filip
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tarnów i okolice.

Re: Sprzęgło-dziwny hałas

Post autor: Philip169K » wt 14 kwie 2015, 13:22

radomki pisze:A jak u mnie po nacisnieciu klamki nie cichnie? Rozebrałem, złożyłem powtòrnie i dalej to samo
Łożysko na koszu sprawdziłeś to duże igiełkowe? albo to przy zabieraku sprzęgła, masz jakieś luzy jak poruszasz?
Motór jest, Motór był i Motór będzie! LWG!

Tłumik Doma Racing

Chuck
Posty: 13
Rejestracja: ndz 29 mar 2015, 22:33
Płeć: Mężczyzna

Re: Sprzęgło-dziwny hałas

Post autor: Chuck » wt 14 kwie 2015, 20:07

Nie no wydaje mi się że u mnie to baaardzo hałasuje z tego względu że raz wrzucając na luz i puszczając sprzęgło myślałem że jeszcze z 1 nie zeszło do końca na N, i od razu wcisnąłem klamkę po czym zorientowałem się że to ten hałas ;/ irytuje mnie to ale mój ojciec w NTV ma to samo więc po tym i kilku opiniach stwierdzam że Hondy tak mają, tylko pytanie czy jeśli tego nie naprawię czy nie popsuje się coś droższego niż łożysko ? :D

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4209
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: Sprzęgło-dziwny hałas

Post autor: emil » wt 14 kwie 2015, 21:08

Jak niewyważony kosz wywali Ci łożyska na skrzyni, a jest ich pewnie 3 igłowe i jedno kulowe, to wybulisz za łożyska z 1000zł, nowy kosz pewnie ok 2000zł, robocizna też z 1500zł. Chyba że sam sobie rozbierzesz i wymienisz to co padło przy okazji bicia kosza, albo zrobi to ktoś znajomy po kosztach.

Tak czy siak - sprzęgło w każdej hondzie hałasuje mniej lub bardziej, jak po wciśnięciu klamki cichnie to nie ma się co martwić, tarcze i przekładki mają luz więc hałasują, ale jak hałasuje ciągle, to pytanie co to za hałas? Mogą być sprężyny pod koszem, a może być łożysko pod koszem igłowe. Powinien to sprawdzić ktoś, kto ma pojęcie, nie wróżbita.

Awatar użytkownika
radomki
teksciarz
teksciarz
Posty: 144
Rejestracja: pt 25 sty 2013, 06:33
Imię: Krystian
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: Sprzęgło-dziwny hałas

Post autor: radomki » śr 15 kwie 2015, 13:46

moje nie ma żadnego luzu, łożysko też sprawdzałem na deklu i wszystko ok. Może jednak wina tych sprężynek?Ale zauważyłem też ,że jak moto się nagrzeje to kosz trochę ucicha...

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości