Kopcenie z wydechu i duże spalanie

Awatar użytkownika
bintom
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 62
Rejestracja: czw 09 sie 2012, 22:21
Model VFR: 800FI 1998r
Imię: Tom
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna

Kopcenie z wydechu i duże spalanie

Post autor: bintom » czw 09 kwie 2015, 13:37

Witam.

Moto jak tylko je kupiłem dużo kopciło na czarno i do tego miało duże spalanie. W tamtym roku po wymianie regulatora spalanie spadło nawet o dwa litry ! :confused Niby cię cieszyłem i tak to zostawiłem. Urodziło mi się dziecko i nie miałem czasu jeździć . Przez cały sezon zrobiłem tylko 700 km i spalanie utrzymywało się cały czas na niższym poziomie ( regulator wymieniłem przed sezonem ) .
Teraz mam problem, od początku sezonu zrobiłem dokładnie 207 km i zatankowałem dziś blisko 18l ! . Znowu się dzieje to co 2 sezony temu. Rozumiem , że przejażdżki teraz są krótsze bo jest zimno i moto też się przez to dłużej rozgrzewa , tylko 18 l ?? To już chyba przesada. Tym bardziej , że połowa tego dystansu była z żoną czyli prędkość ok.120km/h . Trochę też jeździłem sam i 2 paczki kilka razy na krótkich dystansach było. Ogólnie jeżdżę tak samo , a spalanie jest od 6.5 l do 9.5 l . Od czego mam zacząć diagnozę ? Na jutro będę miał nowy filtr powietrza ( oleju wymieniony ) .

Awatar użytkownika
bintom
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 62
Rejestracja: czw 09 sie 2012, 22:21
Model VFR: 800FI 1998r
Imię: Tom
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Kopcenie z wydechu i duże spalanie

Post autor: bintom » czw 09 kwie 2015, 13:42


Awatar użytkownika
kiki
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2502
Rejestracja: pt 13 sty 2006, 12:53
Model VFR: 800FI '98
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Węgrów
Kontakt:

Re: Kopcenie z wydechu i duże spalanie

Post autor: kiki » czw 09 kwie 2015, 14:26

Świece jaki mają kolor? Filtr powietrza dobrze, że zmieniasz- może być przyczyną podwyższonego spalania.

Awatar użytkownika
Arnold
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2421
Rejestracja: pt 29 sty 2010, 21:56
Model VFR: 800 FI '01
Imię: Arnold
województwo: opolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Kopcenie z wydechu i duże spalanie

Post autor: Arnold » czw 09 kwie 2015, 15:05

Nie wywala Ci błędów? Filtr zmieniaj i mów co się dzieje. Sprawdź napięcie ładowania, być może jest za duże i zaczyna świrować ECU. Może wtryski leją, są zabrudzone albo czujniki ciśnienia. I jak kiki mówi sprawdź jaki kolor mają świece.
Obrazek

Jak głupio pieprzę, to wybaczcie mi, ale jestem po kilku głębszych. :szczerbaty

Awatar użytkownika
bintom
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 62
Rejestracja: czw 09 sie 2012, 22:21
Model VFR: 800FI 1998r
Imię: Tom
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Kopcenie z wydechu i duże spalanie

Post autor: bintom » czw 09 kwie 2015, 17:10

Jutro lub pojutrze chcę grzebać i wywalić świece, filtr powietrza. Jakie powinny być koloru? Kiedyś wiem że się przymierzałem do sprawdzenia ich ale jak zobaczyłem ile trzeba do tego gimnastyki to mi się odechciało. Gdzieś pewno na forum jest co trzeba rozebrać żeby się do nich dostać?
To co mnie dziwi to że na tym samym filtrze i świecach w zeszłym roku miał nagły przejaw łaskawości dla mojej kieszeni i palił nawet blisko 2 litry mniej.

Awatar użytkownika
bintom
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 62
Rejestracja: czw 09 sie 2012, 22:21
Model VFR: 800FI 1998r
Imię: Tom
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Kopcenie z wydechu i duże spalanie

Post autor: bintom » czw 09 kwie 2015, 17:17

Arnold pisze:Nie wywala Ci błędów? Filtr zmieniaj i mów co się dzieje. Sprawdź napięcie ładowania, być może jest za duże i zaczyna świrować ECU. Może wtryski leją, są zabrudzone albo czujniki ciśnienia. I jak kiki mówi sprawdź jaki kolor mają świece.
Nigdy błędu mi nie wywalił. Napięcie ładowania wzorowe było ( przed robieniem kilometrów) bo moto odebrałem od elektryka.
Po wymianie regulatora w zeszłym roku przypiekły się styki i był teraz na lutowaniu połączeń. Kostki zostały wycięte z układu. Napięcie jeszcze sprawdzę jak będę robił resztę.

Awatar użytkownika
belkot
klepacz
klepacz
Posty: 749
Rejestracja: ndz 28 kwie 2013, 16:51
Model VFR: vtec
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży

Re: Kopcenie z wydechu i duże spalanie

Post autor: belkot » czw 09 kwie 2015, 17:59

Tak głupio się spytam bo znam taki przypadek. Licznik masz w milach czy w kilometrach?

Awatar użytkownika
bintom
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 62
Rejestracja: czw 09 sie 2012, 22:21
Model VFR: 800FI 1998r
Imię: Tom
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Kopcenie z wydechu i duże spalanie

Post autor: bintom » czw 09 kwie 2015, 18:32

Nie, nie aż tak źle ze mną nie jest :-) licznik mam w kilometrach

Awatar użytkownika
bintom
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 62
Rejestracja: czw 09 sie 2012, 22:21
Model VFR: 800FI 1998r
Imię: Tom
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Kopcenie z wydechu i duże spalanie

Post autor: bintom » czw 09 kwie 2015, 20:57

Hmm... odstawiając moto na szybko sprawdziłem napięcie na aku. Przy włączonych światłach 13.9V do 14,1V . Więcej nie skacze.

Ile kosztuje w serwisie podłączenie pod kompa i ewentualnie jakaś regulacja ? W tym miesiącu wydałem na moto już ponad tysiaka i trochę krucho u mnie teraz z kasą. Z drugiej strony jak ma mi palic po prawie 9l to szybko odrobię to co wydam na serwisie :disagree

Wydaje mi się , że wymiana filtra nie pomoże , bo wtedy paliłby cały czas tak samo dużo. A poprzednio ewidentnie jeździł jakby na oparach ( porównując do teraźniejszego spalania )

Awatar użytkownika
ZioLek-82-
klepacz
klepacz
Posty: 574
Rejestracja: ndz 16 mar 2014, 11:17
Model VFR: RC46 01 + RC12CX650E
Imię: Marcin
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łochów

Re: Kopcenie z wydechu i duże spalanie

Post autor: ZioLek-82- » czw 09 kwie 2015, 22:53

a może jakiś wyciek paliwa? czuć zapach bezołowiowej podczas latania czy też postoju?
nie wiemy co nas może jeszcze spotkać, nie wiemy kiedy może nas coś dopaść ..

Była:YAMAHA XJ 900 Diversion 95 /Są: HONDA CX 650 EURO 83r / HONDA VFR 800 FI 01r /

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4201
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Model VFR: Fortepian
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: Kopcenie z wydechu i duże spalanie

Post autor: emil » czw 09 kwie 2015, 22:58

świece zmień razem z filtrem. Moja na starych świecach miała problem z rozruchem (gaźnik) ale i paliła ponad litra więcej niż powinna, przy normalnej jeździe.

Świece powinny być kawa z mlekiem, ale po przejażdżce, nie po odpaleniu i zaraz po ssaniu zgaszeniu silnika.

Awatar użytkownika
coshuu
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 52
Rejestracja: czw 25 lip 2013, 11:27
Model VFR: 800 vtec 2002
Imię: Radosław
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Re: Kopcenie z wydechu i duże spalanie

Post autor: coshuu » sob 11 kwie 2015, 08:24

erm tzn ze to nie jest normalne spalanie ;)? Poważnie się pytam bo mój gaznikowiec papusza siano w tych przedziałach

Awatar użytkownika
bintom
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 62
Rejestracja: czw 09 sie 2012, 22:21
Model VFR: 800FI 1998r
Imię: Tom
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Kopcenie z wydechu i duże spalanie

Post autor: bintom » sob 11 kwie 2015, 17:57

Raczej nie, tym bardziej jeśli masz końcówkę z gaźnikiem. One były bardziej dopracowane i paliły mniej niż pierwsze z wtryskiem (
Takie jak moja ) następne były już bardziej dopracowane. Sam jeżdżę z gościem i często razem tankujemy, jego pali przy naszej jeździe około 7 l często nawet mniej.

Awatar użytkownika
bintom
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 62
Rejestracja: czw 09 sie 2012, 22:21
Model VFR: 800FI 1998r
Imię: Tom
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Kopcenie z wydechu i duże spalanie

Post autor: bintom » sob 11 kwie 2015, 21:59

Jestem po wymianie filtra. Stary moim zdaniem nie był jakiś masakrycznie brudny żeby miało to jakiś oddziaływanie negatywne na spalanie. Mimo wszystko filtr oczywiście wymieniłem. Stary wyglądał tak.

Obrazek

Świece też przejrzałem. Odpaliłem moto , przejechałem ponad 30km po powrocie od razu brałem się za rozbieranie moto i przegląd świec. Nie wiem co o nich sądzić, chyba widać , że trochę polatane mają. Jednak nie wiem czy są aż takie kiepskie żeby spalanie było przez nie większe. Co sądzicie ?

Obrazek

Obrazek

Świece przejrzałem , wszystkie wyglądają tak samo. Przeczyściłem je , zamontowałem ( nie mam jeszcze nowych ) . Przejechałem się. Nie wiem czy to tylko efekt placebo , wydawało mi się że był bardziej porywny. Spalania nie sprawdzę od razu, jednak nie wydaje mi się żeby była jakaś różnica. Muszę trochę pojeżdzić .

Awatar użytkownika
ZioLek-82-
klepacz
klepacz
Posty: 574
Rejestracja: ndz 16 mar 2014, 11:17
Model VFR: RC46 01 + RC12CX650E
Imię: Marcin
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łochów

Re: Kopcenie z wydechu i duże spalanie

Post autor: ZioLek-82- » ndz 12 kwie 2015, 00:15

na moje oko świece ok
nie wiemy co nas może jeszcze spotkać, nie wiemy kiedy może nas coś dopaść ..

Była:YAMAHA XJ 900 Diversion 95 /Są: HONDA CX 650 EURO 83r / HONDA VFR 800 FI 01r /

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości