Kopcenie z wydechu i duże spalanie

Awatar użytkownika
mictom
klepacz
klepacz
Posty: 764
Rejestracja: wt 25 wrz 2012, 01:10
Model VFR: RC36 II
Imię: Tomek
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: RKR ROGI

Re: Kopcenie z wydechu i duże spalanie

Post autor: mictom » pt 18 cze 2021, 17:55

Świeca jest zaolejona czy okopcona? Wygląda na to że na 2 i 4 cylindrze masz zbyt bogatą mieszankę, lub problem z uszczelnieniem cylinder-tłok), ale może koledzy jeszcze się wypowiedzą. Wrzuć zdjęcia tych świec.
Olej zmieniałeś na taki sam jak dotychczas?

MarekJ
Posty: 7
Rejestracja: pn 23 lis 2020, 11:13
Model VFR: 800 fi 98
Imię: Marek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Re: Kopcenie z wydechu i duże spalanie

Post autor: MarekJ » czw 24 cze 2021, 13:08

Sorki za długi czas odpowiedzi.
Olej lany ten sam Motul 10W40.
Co do świec to jak na zdjęciach- to okopcenie całej końcówki mnie niepokoi... Suche a zadymione.
Pozdr.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
mictom
klepacz
klepacz
Posty: 764
Rejestracja: wt 25 wrz 2012, 01:10
Model VFR: RC36 II
Imię: Tomek
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: RKR ROGI

Re: Kopcenie z wydechu i duże spalanie

Post autor: mictom » pt 25 cze 2021, 17:09

Mechanik ze mnie kiepski, ale staram się pomóc. Może głupie pytanie, ale czy ciepłota świecy jest dobrze dobrana? Z tego co wygooglowałwem to właśnie zła ciepłota świecy lub źle zestrojone wtryskiwacze/gaźniki bądź zapchany filtr powietrza.

https://rallystore.ru/pl/nagar-na-svech ... ra-na.html

-Nieprawidłowa regulacja gaźnika.
-Przytkany filtra powietrza i brak tlenu w silniku do całkowitego spalania palnego mieszanki.
-Przy silnikach z wtryskiem pojawienie się czarnej sadzy wiąże się z wysokim ciśnieniem w rampie paliwowej, dlatego istnieje nieograniczony wtrysk paliwa.
- Zwiększone ciśnienie może wystąpić w wyniku problemów z regulatorem ciśnienia paliwa.
-Niewystarczająca kompresja w cylindrach.
-Problemy z przewodami WN, energia jest zbyt mała.

Источник: https://oborudow.ru/pl/repair-and-maint ... nyi-nagar/

MarekJ
Posty: 7
Rejestracja: pn 23 lis 2020, 11:13
Model VFR: 800 fi 98
Imię: Marek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Re: Kopcenie z wydechu i duże spalanie

Post autor: MarekJ » pn 28 cze 2021, 10:52

hmmm.... no to mi zabiłeś trochę ćwieka ;)
Świece niby takie jak z książki obsługi tj.. U27FER9 Denso - co prawda nie irydowe ale niby takie pasują... Nie wiem wymieniać na irydowe??

Sprawdzałem wczoraj napięcie ładowania i trochę zgłupiałem... bo normalnie na wolnych obrotach ma ok 13.7-8.(ze światłami/bez świateł nie ma różnicy - w pierwszym momencie wahnięcie a potem wraca na ok 13,8). A jak dam obroty na np 3,5 tys czy 4 to spada - po paru sekundach (4-5 sek) dopiero rośnie ale 14,2-4 to tylko czasem gdzieś złapie... nie jestem specem ale chyba 14 z haczykiem to powinna być norma.
Musze jeszcze raz popatrzeć dokładnie pomierzyć zapisać - bo wczoraj tak na szybko tylko sprawdziłem.

Trochę poza tematem ale...
Zainteresowałem się jeszcze jedna sprawa - zastanawiam się czy podłączyć kostki alarmu bo są rozłączone (alarm AM/8510 Spyball). Trochę korci żeby sprawdzić czy działa - ale jak podepnę i coś mi poodłącza albo zablokuje? :( .....

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości