Słabe przyspieszenie, brak mocy

Awatar użytkownika
Arnold
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2421
Rejestracja: pt 29 sty 2010, 21:56
Imię: Arnold
województwo: opolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Słabe przyspieszenie, brak mocy

Post autor: Arnold » wt 14 paź 2014, 09:13

Nie wspominając o sportowym filtrze powietrza. ;)
Obrazek

Jak głupio pieprzę, to wybaczcie mi, ale jestem po kilku głębszych. :szczerbaty

Awatar użytkownika
Samson1983
pisarz
pisarz
Posty: 433
Rejestracja: pn 24 mar 2014, 06:08
Imię: Sławek
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Strzyżów n. Wisłokiem

Re: Słabe przyspieszenie, brak mocy

Post autor: Samson1983 » wt 14 paź 2014, 11:10

Co do konieczności wymiany filtra powietrza na jakiś KN przy wymianie tłumika się nie zgodzę. Nie ma takiej potrzeby. Ale jeżeli jeździłeś na oryginalnym tłumiku a zakładasz przelotowy to moto nie ma prawa jeździć bez ponownej regulacji i synchro gaźników. Podniesienie iglicy, wzbogacenie mieszanki to normalka przy takim zabiegu.
..."kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej" Ryszard Riedel
...Is there anything?? that love you so much, you'd protect it, no matter the cost or the damage it did to you?

Awatar użytkownika
Michu77
Posty: 7
Rejestracja: sob 23 sie 2014, 23:29
Imię: Michał
województwo: zachodniopomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin

Re: Słabe przyspieszenie, brak mocy

Post autor: Michu77 » pt 17 paź 2014, 18:36

Zastanawiam się czy przypadkiem u mnie w RC46 nie ma podobnej sytuacji. Mam przelotowy wydech (z takim kupiłem moto) i słabo w średnim zakresie obrotów a jedzie też niewiele powyżej 200.. Niby wtrysk ale bez sondy ('99) czyli w sumie na jakiej podstawie ECU ma ustalać mieszankę... nie wiem czy idę dobrym tropem. Wstawiał ktoś może przelot do RC46 bez sondy?

Awatar użytkownika
kubatron2
klepacz
klepacz
Posty: 1164
Rejestracja: czw 23 gru 2010, 17:40
Imię: jakub
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: rajsko/oświęcim
Kontakt:

Re: Słabe przyspieszenie, brak mocy

Post autor: kubatron2 » pt 17 paź 2014, 20:04

Michu77 pisze:Zastanawiam się czy przypadkiem u mnie w RC46 nie ma podobnej sytuacji. Mam przelotowy wydech (z takim kupiłem moto) i słabo w średnim zakresie obrotów a jedzie też niewiele powyżej 200.. Niby wtrysk ale bez sondy ('99) czyli w sumie na jakiej podstawie ECU ma ustalać mieszankę... nie wiem czy idę dobrym tropem. Wstawiał ktoś może przelot do RC46 bez sondy?
vfr ma tyle czujników do ecu ze korale bys se z tego zrobił np czujnik cisnienia w air boxie czujnik cisnienia atmosferycznego itd

Awatar użytkownika
Michu77
Posty: 7
Rejestracja: sob 23 sie 2014, 23:29
Imię: Michał
województwo: zachodniopomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin

Re: Słabe przyspieszenie, brak mocy

Post autor: Michu77 » pt 17 paź 2014, 21:18

kubatron2 pisze: vfr ma tyle czujników do ecu ze korale bys se z tego zrobił np czujnik cisnienia w air boxie czujnik cisnienia atmosferycznego itd
Tyle, że znakomita większość z nich "czuje" co się dzieje przed silnikiem. Nie ma natomiast czujnika, który mówiłby ECU, jak mieszanka została (mniej lub bardziej optymalnie) spalona. W nowszych wersjach taką informację daje sonda i na ich podstawie ECU odpowiednio ją wzbogaca/zuboża. Przy braku sondy, ECU wali tak samo, niezależnie od stopnia oporu na wydechu.

Awatar użytkownika
Fakir
klepacz
klepacz
Posty: 1105
Rejestracja: śr 02 lut 2011, 18:51
Imię: Krzysztof
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań

Re: Słabe przyspieszenie, brak mocy

Post autor: Fakir » pt 17 paź 2014, 21:23

Michu77 pisze:
kubatron2 pisze: vfr ma tyle czujników do ecu ze korale bys se z tego zrobił np czujnik cisnienia w air boxie czujnik cisnienia atmosferycznego itd
Tyle, że znakomita większość z nich "czuje" co się dzieje przed silnikiem. Nie ma natomiast czujnika, który mówiłby ECU, jak mieszanka została (mniej lub bardziej optymalnie) spalona. W nowszych wersjach taką informację daje sonda i na ich podstawie ECU odpowiednio ją wzbogaca/zuboża. Przy braku sondy, ECU wali tak samo, niezależnie od stopnia oporu na wydechu.
Zamiast sondy jest czujnik ciśnienia atmosferycznego (gdzieś pod zadupkiem) i na podstawie odczytów z tego czujnika, jest ustalany skład mieszanki, faktycznie że precyzyjniej jest dobierana mieszanka, kiedy odczyt brany jest z sondy lambda, dlatego w nowszych modelach tak jest :biggrin
Yamaha XJ600N
Honda VFR750
Yamaha XT600z Ténéré

Awatar użytkownika
Michu77
Posty: 7
Rejestracja: sob 23 sie 2014, 23:29
Imię: Michał
województwo: zachodniopomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin

Re: Słabe przyspieszenie, brak mocy

Post autor: Michu77 » pt 17 paź 2014, 22:09

dlatego pytam czy ktoś zakładał przelot do RC46 bez sondy i czy miał po tym jakieś dziwne objawy.

Awatar użytkownika
Fakir
klepacz
klepacz
Posty: 1105
Rejestracja: śr 02 lut 2011, 18:51
Imię: Krzysztof
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań

Re: Słabe przyspieszenie, brak mocy

Post autor: Fakir » pt 17 paź 2014, 22:13

Michu77 pisze:dlatego pytam czy ktoś zakładał przelot do RC46 bez sondy i czy miał po tym jakieś dziwne objawy.
Jeździłem 800fi (model bez sondy) z przelotowym micronem i nic dziwnego nie odczułem w pracy silnika.
Yamaha XJ600N
Honda VFR750
Yamaha XT600z Ténéré

Awatar użytkownika
kubatron2
klepacz
klepacz
Posty: 1164
Rejestracja: czw 23 gru 2010, 17:40
Imię: jakub
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: rajsko/oświęcim
Kontakt:

Re: Słabe przyspieszenie, brak mocy

Post autor: kubatron2 » sob 18 paź 2014, 17:24

Fakir pisze:
Michu77 pisze:dlatego pytam czy ktoś zakładał przelot do RC46 bez sondy i czy miał po tym jakieś dziwne objawy.
Jeździłem 800fi (model bez sondy) z przelotowym micronem i nic dziwnego nie odczułem w pracy silnika.
tak samo jak wyżej

Awatar użytkownika
ADHD VFR
pisarz
pisarz
Posty: 409
Rejestracja: ndz 06 kwie 2014, 20:11
Imię: Michał
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Konin

Re: Słabe przyspieszenie, brak mocy

Post autor: ADHD VFR » sob 18 paź 2014, 17:41

Również mam Honde RC46 bez sond na Microna tłumiku i nic niepokojącego się nie dzieje ;)
:moto :killer

Awatar użytkownika
Sebter
pisarz
pisarz
Posty: 239
Rejestracja: wt 10 wrz 2013, 16:00
województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Olecko
Kontakt:

Re: Słabe przyspieszenie, brak mocy

Post autor: Sebter » pn 29 gru 2014, 16:24

Tak więc i ja napisze ;D

Mam przelot Dominatora, nie mam sond bo mam anglika z 99r, jeździłem też na orginale, jeździ sie tak samo, tyle że tak zacnie werczy że zdaje sie że lata 2 razy szybciej ;D

Nie mam żadnych dziur w połowie, z dołu czy coś tam a nie robiłem nic po założeniu ;D

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości