VF 750s - Rozrząd

Szafa
Posty: 2
Rejestracja: ndz 20 lip 2014, 18:11
Imię: Michał
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

VF 750s - Rozrząd

Post autor: Szafa » ndz 20 lip 2014, 18:18

Witam... Rozłożyłem ostatnio Hondę VF750s ponieważ tłok spotkał się z zaworami ... Mam bardzo duży problem przy składaniu ponieważ nie rozumiem za bardzo książki serwisowej co do odpowiedniego ustawienia wałków rozrządu względem magneta ... Proszę tylko o wypowiedzi osób które miały kiedykolwiek styczność z tym motorem, ponieważ ustawienie rozrządu do najłatwiejszych nie należy ...

Rozbierałem tylną cześć silnika, tzn cylindry 1.3 <te bezpośrednio pod siedzeniem>

Nie mam pojęcia jak ustawić wałki rozrządu, proszę bardzo o pomoc.

Wg. tego filmu cylindry przednie ustawia się na pozycji magneta T-1.3, ale to dziwne ponieważ wydaje mi się że 1.3 to cylindry pod siedzeniem ?
https://www.youtube.com/watch?v=CQv_r8Vuevs
Dodam że u mnie rozrząd w cylindrach frontowych jest ustawiony tak samo jak na filmie, szkoda że nie wrzucił jak ustawia się tylne ...

Teoretycznie skoro rozrząd na głowicy frontowej jest ustawiony w pozycji T-1.3, to tył powinien być ustawiony na T-2.4 ?
Dobrze myślę ?

Z góry wam dziękuje i pozdrawiam serdecznie !

Awatar użytkownika
PETER
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4617
Rejestracja: czw 03 lip 2008, 22:22
Imię: PIOTR
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Re: VF 750s - Rozrząd

Post autor: PETER » ndz 20 lip 2014, 20:20

na filmie masz rysunek poglądowy jak powinien być złożony cały rozrząd przód i tył ,jeśli nie wiesz jak ustawić jedną parę zacznij od początku,tak jak byś miął rozebrane wszystko, polecam dokładne obejrzenie napinaczy nawet pod lupą to była pieta Achillesa w tym modelu
"BO JA JESTEM NIESPOTYKANIE SPOKOINY CZŁOWIEK"

Szafa
Posty: 2
Rejestracja: ndz 20 lip 2014, 18:11
Imię: Michał
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Re: VF 750s - Rozrząd

Post autor: Szafa » ndz 20 lip 2014, 22:06

Czyli mamy tak... Oczywiście jak dobrze myślę :P
Ustawiam T-1.3 i wkładam wałki rozrządu w tylnym cylindrze, tzn 1 i 3 .
Potem ustawiam T-2.4 i wkładam wałki w frontowe cylindry ? Zgadza się ?

Tak wiem, że na filmie jest pokazany rysunek poglądowy, ale gościu zakłada wałki na froncie w pozycji T-1.3 :shock:

Obrazek

Awatar użytkownika
PETER
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4617
Rejestracja: czw 03 lip 2008, 22:22
Imię: PIOTR
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Re: VF 750s - Rozrząd

Post autor: PETER » ndz 20 lip 2014, 23:41

robiłem to trochę dawno ale ak pamiętam to po ustawieniu 1-3 trzeba zrobić jakiś obrót wałem żeby ustawić 2-4 coś ok 270 stopni ,ale jak masz jakaś serwisówke to powinieneś sie doczytać
"BO JA JESTEM NIESPOTYKANIE SPOKOINY CZŁOWIEK"

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości