Oleje motocyklowe. Planujesz wymiane? Przeczytaj.

Awatar użytkownika
Łysolek
Shrek
Shrek
Posty: 1261
Rejestracja: sob 04 lip 2009, 08:45
Imię: Adam
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Marki

Post autor: Łysolek » czw 14 sty 2010, 18:14

Twardy161 pisze:gdzies na forum byl pelny wyklad odnosnie oleju i z tego co pamietam przy takiej zmianie warto najpierw przeplukac silnik najtanszym olejem syntetycznym, pozniej zalac wlasciwy,
a swoja droga to stac by sie cos moglo tylko przy starym silniku jezdzonym raczej na minerale bo syntetyk by mogl go rozszczelnic wymywajac osad stworzony przez olej,
a tak poza tym czemu wy wymieniacie na zime?moze roznica nie jest kolosalna ale jest.
chyba ze sa plusy takiej wymiany, o ktorych nie wiem to wtedy co innego.
Twardy jaką ku***a zime, dla mnie sezon trwa cały rok ( prawie :D )

a ta serio koś kiedyś mi coś wspominał o jakimś tam osadzaniu się jakiś składników z oleju kiedy maszyna nie jest ruszana i grzecznie śpi
dlatego ponoć warto wymienić olej od razu jak tylko mamy zamiar motocykl zimować

Awatar użytkownika
kiki
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2502
Rejestracja: pt 13 sty 2006, 12:53
Model VFR: 800FI '98
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Węgrów
Kontakt:

Post autor: kiki » czw 14 sty 2010, 18:48

Twardy161 pisze: a swoja droga to stac by sie cos moglo tylko przy starym silniku jezdzonym raczej na minerale bo syntetyk by mogl go rozszczelnic wymywajac osad stworzony przez olej,
i tu sie nie zgodze- osady sie robiły na starych olejach typu selektor itp :mrgreen: a na chwile obecną nawet minerały maja wiele dodatków myjących i po osadach nie ma śladu w silniku- u mojego ojca w aucie wydmuchało swiece zpłonową (omega A '88, 2.0 ohc- przebieg ponad 350kkm z czego ponad 200kkm na mineralnym). Po zrzuceniu głowicy- żadnych osadów w głowicy, pokrywie rozrządu itp. Nawet na tłokach nie widać było śladu dużego spalania oleju. Skoro ponad 22 letnie auto nie ma żadych osadów albo szlamów to nie ma sensu przesadzać- spokojnie można przechodzić z syntetyka na pół i odwrotnie- ważne jest w jakim stanie jest silnik :)

Awatar użytkownika
Twardy161
klepacz
klepacz
Posty: 739
Rejestracja: wt 28 lip 2009, 21:09
Model VFR: rc24
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Twardy161 » czw 14 sty 2010, 21:40

bo mi chodzilo o baaardzo stary silnik:D

spoko nie kloce sie-teoria ogolnie jest taka jak napisalem a czy da sie jeszcze dostac olej pozostawiajacy osad tego nie wiem,
zdaje mi sie tez ze zeby miec pewnosc teorii Kikiego warto byloby przebadac wnikliwie wiecej starych silnikow,
teraz mi sie przypomnialo, ze nie tak dawno jeden mechanik mi mowil (odnosnie mojego 20-latka), ze powinienem zmienic na mineral przy tym przebiegu (80tys a przez pomylke powiedzialem mu, ze zalalem syntetyk a zalalem polsyntetyk), bo obecny olej powoli zabija mi silnik,ja podkreslalem, ze dla tego motocykla ten przebieg to pewnie polowa zywota,
nie wiem napewno czy wspominal o wyplukiwaniu syfu przez moj obecny olej, gosc zdawal sie miec pojecie co tez nie znaczy, ze w gadce mogl nawiazywac do teorii,
co mnie zdziwilo kiedy bylem tam 2 raz gadalem z innym gosciem ktory nie chcial mi uwierzyc, ze moje moto ma rozrzad na kolach zebatych:]

Awatar użytkownika
Twardy161
klepacz
klepacz
Posty: 739
Rejestracja: wt 28 lip 2009, 21:09
Model VFR: rc24
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Twardy161 » czw 14 sty 2010, 21:46

Łysolek pisze:
Twardy161 pisze:gdzies na forum byl pelny wyklad odnosnie oleju i z tego co pamietam przy takiej zmianie warto najpierw przeplukac silnik najtanszym olejem syntetycznym, pozniej zalac wlasciwy,
a swoja droga to stac by sie cos moglo tylko przy starym silniku jezdzonym raczej na minerale bo syntetyk by mogl go rozszczelnic wymywajac osad stworzony przez olej,
a tak poza tym czemu wy wymieniacie na zime?moze roznica nie jest kolosalna ale jest.
chyba ze sa plusy takiej wymiany, o ktorych nie wiem to wtedy co innego.
Twardy jaką ku***a zime, dla mnie sezon trwa cały rok ( prawie :D )

a ta serio koś kiedyś mi coś wspominał o jakimś tam osadzaniu się jakiś składników z oleju kiedy maszyna nie jest ruszana i grzecznie śpi
dlatego ponoć warto wymienić olej od razu jak tylko mamy zamiar motocykl zimować
haha to chetnie bym Cie teraz zobaczyl smigajacego, raczej szybko bys sie mogl z owiewkami pozegnac:]
hmm widzisz dla mnie to co napisales jest wlasnie argumentem za wymiana na wiosne-zeby to gowno nie splywalo do nowego oleju,(chyba ze te skladniki maja byc tylko w przepracowanym oleju), slyszalem tez teorie, ze olej dlatego trzeba wymieniac co roku niezaleznie od przebiegu bo wchodzi w reakcje z metalem-argument za wymiana na wiosne,
z reszta jeden ch...j:]

Awatar użytkownika
RALF
klepacz
klepacz
Posty: 678
Rejestracja: pn 03 lis 2008, 23:27
Model VFR: VFR 800fi ,Gl 1200
Imię: Rafał
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Marki

Post autor: RALF » pt 15 sty 2010, 08:16

Arturo pisze:
RALF pisze:Dzis zmieniłem
Co zalałeś???
Motul 10w40 półsyntetyk
Radio Kolor 103 FM
K&N - Exhaust Delkewic - White Lamp - White Indicators - Polished wheel rims -Carbon Mudguard - Bagster

Awatar użytkownika
Łysolek
Shrek
Shrek
Posty: 1261
Rejestracja: sob 04 lip 2009, 08:45
Imię: Adam
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Marki

Post autor: Łysolek » pt 15 sty 2010, 08:48

Twardy161 pisze: hmm widzisz dla mnie to co napisales jest wlasnie argumentem za wymiana na wiosne-zeby to gowno nie splywalo do nowego oleju,(chyba ze te skladniki maja byc tylko w przepracowanym oleju), slyszalem tez teorie, ze olej dlatego trzeba wymieniać co roku niezaleznie od przebiegu bo wchodzi w reakcje z metalem-argument za wymiana na wiosne,
z reszta jeden ch...j:]
wiesz z olejem silnikowym jest tak samo jak z każdym innym choćby używanym w spożywce :D ile można na tym samym oleju smażyć frytki ?
to samo dotyczy silnikowego, dlatego jestem zwolennikiem wymiany oleju jak najczęściej :)
apropo jeszcze tego co napisałeś - mam kumpla , który wymienia dwa razy w roku olej, raz jak odstawia tylko maszyne na zimowanie i drugi raz jak już owa zima minie :)

Awatar użytkownika
Twardy161
klepacz
klepacz
Posty: 739
Rejestracja: wt 28 lip 2009, 21:09
Model VFR: rc24
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Twardy161 » pt 15 sty 2010, 11:11

to dosc sensowny patent tym bardziej, ze na zime wystarczy byle gownianym zalac choc nie wiem czy to nie lekka przesada, jasne tez ze wszystko zalezy od przebiegu i stylu jazdy bo olej po sezonie moze byc w roznym stanie, z reszta nie ma co teorii snuc, trzebaby jakis sensowny artykul dorwac bo inaczej patentow tyle jest co ludzi.

jeszcze 1 rzecz mi wpadla do glowy-kwestia-przypalac czy zakonserwowac bo to tez ma znaczenie odnosnie czasu wymiany, a tu znalazlem potwierdzenie:http://www.shadow.org.pl/forum/viewtopic.php?p=84682
przypomne tylko krotko zeby nowego tematu tu nie zaczynac-jesli przepalamy to nie rzadziej niz 2 razy w miesiacu do pelnego nagrzania, jesli nie przepalamy to wcale-wtedy konserwujemy,przypomnial mi sie stary patent-na postój zimowy mozna zalac oleju ile wlezie-oczywiscie nie wolno wtedy odpalac+po kilka ml oleju w cylindry,
ale niech kazdy robi jak chce, moto i tak po zimie odpali:]

i jeszcze 1 link-tu tez jest pare ciekawych informacji-niektore zgodne z tym co ja pisze,niektore przeciwne ale przeczytac warto.
http://forum.scigacz.pl/about42112.html

Awatar użytkownika
Vermilion
klepacz
klepacz
Posty: 814
Rejestracja: ndz 09 sie 2009, 19:33
Imię: Adam
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wałcz/Piła

Re: Oleje motocyklowe. Planujesz wymiane? Przeczytaj.

Post autor: Vermilion » śr 23 kwie 2014, 19:43

A odkopię tego dinozaura. Nie mogę znaleźc nowszego tematu z tej dziedziny na tyle kompleksowo ujętego, żeby poruszać ten temat. Przeczytałem ten temat jakby co :D

Motocykla jeszcze nie mam, ale wiem, że będzie to na pewno VFR 800Fi (w sensie silnik). Silnik będzie rozbierany, remontowany i takie tam. Mam możliwość akuratnie kupić mega tanio ze sprawdzonego źródła olej Liqui Moly Racing Synth 4T 10W-50. Ma ktoś doświadczenia z tym olejem? Nada się chłopak do ostrej jazdy z VFR 800Fi? Normy to JAMO MA-2 i API SL
Honda NSR 125 JC22A > Honda CB 500 > Honda VFR 750 RC36I > Yamaha TDM 850 4TX > Honda VFR 800Fi 99' SF > Honda VFR 800Fi 98' !!
SPEED UP - CENTRUM MOTOCYKLISTY
https://www.facebook.com/SpeedUP.Pila

rafal223
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 95
Rejestracja: ndz 01 wrz 2013, 10:55
Model VFR: RC46 2001
Imię: Rafał
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Oleje motocyklowe. Planujesz wymiane? Przeczytaj.

Post autor: rafal223 » śr 23 kwie 2014, 19:52

Ja własnie ten olejek ostatnio zalałem po wczesniejszym płukaniu engine flush'em, wyrazna poprawa w pracy skrzyni, ogólnie chodzi bardzo ładnie.
Nie ma problemu ze sprzeglem zadnego, wszystko cacy :)

Z ciekawosci - jaka cena? Ja brałem po 140 za banke 4litry.

Awatar użytkownika
Vermilion
klepacz
klepacz
Posty: 814
Rejestracja: ndz 09 sie 2009, 19:33
Imię: Adam
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wałcz/Piła

Re: Oleje motocyklowe. Planujesz wymiane? Przeczytaj.

Post autor: Vermilion » śr 23 kwie 2014, 20:02

Rafał223, brałeś pewnie w Moto-Akcesoriach nie? :) Ja właśnie tam pracuję i mamy teraz za 128zł 4l z płukanką gratis.
Honda NSR 125 JC22A > Honda CB 500 > Honda VFR 750 RC36I > Yamaha TDM 850 4TX > Honda VFR 800Fi 99' SF > Honda VFR 800Fi 98' !!
SPEED UP - CENTRUM MOTOCYKLISTY
https://www.facebook.com/SpeedUP.Pila

rafal223
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 95
Rejestracja: ndz 01 wrz 2013, 10:55
Model VFR: RC46 2001
Imię: Rafał
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Oleje motocyklowe. Planujesz wymiane? Przeczytaj.

Post autor: rafal223 » śr 23 kwie 2014, 20:16

Jakbyś dał znac wczesniej, to brałbym :)
Galon_oleje, u nich brałem, bo jako jedyni oferowali wszystko co chciałem w cenach normalnych.
Olej liqui 10w50 140pln, filtr paliwa 50 pln, filtr oleju kn 32 pln, plukanka jakoś za 19 złoty, plyn ham motula 17 zeta, dodatek do paliwa 5 złoty + gratis jeden dodatek do oleum :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości