VFR 750 RC24 - Gaśnie podczas jazdy

Mysza
Posty: 15
Rejestracja: śr 05 mar 2014, 19:30
Model VFR: VFR 750 RC24
Imię: Witek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

VFR 750 RC24 - Gaśnie podczas jazdy

Post autor: Mysza » pt 25 kwie 2014, 06:38

Sprawa wygląda w ten sposób. Na zimnym odpala, jeździ bez problemów. Po przejechaniu kilku czy kilkudziesięciu km czasem nic się nie dzieje. Ale czasem jak przegoniłem pod dwie paki, to zaczęła się dławić i silnik stracił moc. Zacząłem zrzucać biegi w dół, zwalniała, po czym przy 40 km/h odpaliła i znów pojechałem z 20 km bez problemu. Zrobiła tak z 3 razy przez 300 km. Przy czym wczoraj przy niższej prędkości, i redukowanie nic nie dało. Zdechła na drodze na amen.

Zdjąłem wtedy lewy boczek, sprawdziłem czy z baku do pompy dochodzi paliwo. Trysnęło aż miło. Sprawdziłem czy paliwo z pompy wychodzi na gaźniki - to samo. Wziąłem pompkę w rękę i zakręciłem rozrusznikiem - czuć było tykanie. I jakby chciała łapać. Postała z 10 minut, odpaliła i pojechałem od nowa bez problemów...

Czy jest to jakiś znany temat? Podejrzewam układ zapłonowy. Moim zdaniem zdechła iskra, wtedy silnik się przylał. Jak iskrę odzyskała to chwile pokręciła, odpaliła i pojechałem dalej.

Być może nie ma kontaktu na jakiejś kostce, będę rozpinał wszystkie i psikał sprayem do styków. Ale te co mam na wierzchu wyglądały OK.

Nie zdążyłem sprawdzić ładowania. Ale akumulator mam taki średni, jak pokręcę dłużej to zdechnie (Interceptor - brak włącznika świateł, pali lampę po włączeniu zapłonu). Na szczęście zimna odpala od strzała i potem przeważnie jest OK.

Czy może coś dzieje się z modułem zapłonu? Gdzie on jest umiejscowiony? Zdarzają się jego usterki?

Awatar użytkownika
figaro
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2639
Rejestracja: czw 14 lut 2008, 21:40
Model VFR: RC36II96 r.
Imię: Tomasz
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto; Rumia

Re: VFR 750 RC24 - Gaśnie podczas jazdy

Post autor: figaro » pt 25 kwie 2014, 08:40

Moduł zdecydowanie odpada. Osobiście skoncentrowałbym się na systemie zasilania paliwem /od zbiornika do gaźnika/ :roll:
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4201
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Model VFR: Fortepian
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: VFR 750 RC24 - Gaśnie podczas jazdy

Post autor: emil » pt 25 kwie 2014, 09:30

pompka nie ma "tykać" cały czas, jeśli tak się dzieje to ma spalone styki - zdejmij czarną kopułę to zobaczysz. Takie są objawy jej nieprawidłowego działania właśnie, moto się dusi, potrafi gasnąć, przerywa, działa tylko na ssaniu. Sprawdź to.

Jeśli tak, szukaj używki z nowszego moto na gaźniku, np. fazer 600 itp, wszystko to mitsubishi, więc powinieneś znaleźć bez problemu.

Awatar użytkownika
kiki
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2502
Rejestracja: pt 13 sty 2006, 12:53
Model VFR: 800FI '98
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Węgrów
Kontakt:

Re: VFR 750 RC24 - Gaśnie podczas jazdy

Post autor: kiki » pt 25 kwie 2014, 19:27

A odpowietrzenie zbiornika sprawne/drożne?

Mysza
Posty: 15
Rejestracja: śr 05 mar 2014, 19:30
Model VFR: VFR 750 RC24
Imię: Witek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Re: VFR 750 RC24 - Gaśnie podczas jazdy

Post autor: Mysza » sob 26 kwie 2014, 20:56

Odpowietrzenie drożne, zbiornik czyściłem na samym początku.

Co do pompki, to odkręciłem czarną kopułkę i okazało się, że styki nie wyglądały najlepiej. Czarne zwyczajnie, mogły nie łączyć.

Ok 8 lat temu kupiłem na allegro pompkę motocyklową mitsubishi żeby zastosować do samochodu gaźnikowego i tak się walała po kątach, ostatnio to już bliżej hasioka nawet. Z tego co kojarzyłem to miała jakiś problem z membraną, ale po otwarciu pokrywki okazało się że styki ma jak nowe! Przełożyłem więc do swojej. Tyka raz na kilka sekund jak moto pracuje na wolnych. Zobaczymy czy się sytuacja nie powtórzy, dziś u mnie lało więc nie miałem ochoty na testowanie.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości