Cieknący kranik w RC24...

Mateo
Posty: 6
Rejestracja: ndz 20 maja 2007, 20:01
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: lubuskie

Cieknący kranik w RC24...

Post autor: Mateo » śr 30 maja 2007, 18:40

Witam serdecznie,

Pytanko: Czy da się coś zrobić z cieknącym kranikiem? Po jego zdemontowaniu widać popękane wewnętrzne oringi (czy uszczelki). Zewnętrzne są OK. Może miał ktoś już kiedyś podobny problem, więc byłbym ogromnie wdzięczny za wskazówki co i jak najlepiej zrobić. W ostateczności kupię drugi (może nawet nowy, jeśli taki dostanę).

Pozdrowionka
Mateo

Awatar użytkownika
DIDI
klepacz
klepacz
Posty: 1575
Rejestracja: pt 01 gru 2006, 23:11
Imię: Daniel
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Post autor: DIDI » śr 30 maja 2007, 21:51

Pewnie da siewymienić te uszczelki, ale nie ma sensu, bo pewnie tylko serwis siew takie coszabawi, a ceny będą kosmiczne i lepiej drugi kranik kupić nawet używkę.
Panie władzo jechałem szybko, bo ja kocham zapier...lać :)

DIDI

Mateo
Posty: 6
Rejestracja: ndz 20 maja 2007, 20:01
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: Mateo » czw 31 maja 2007, 20:21

Ha :grin: , okazało się, że da się to zrobić :hooray: . Problemem była rzeczywiście wspomniana wewnętrzna uszczelka (stan: powyrywana z jednej strony...). Do całej operacji potrzebnych jest kilka niezbędników jak: wiertełka (osobiście najpierw użyłem 2 a następnie 3,2, żeby było dobre prowadzenie i żeby otwory były bardziej wycentrowane, gwintownik M4 (zamiast HSS lepiej 1 i 3, żeby gwint się za bardzo nie postrzępił)), śrubki M4, pasta samokontrująca no i cały sprzęcik wspomagający jak choćby wiertarka (najlepsza będzie stołowa) ;-) . Okazuje się, że uszczelka z jednej i z drugiej strony jest identyczna, więc wystarczy ją obrócić i powinno być po kłopocie. Oczywiście, zawsze można pokusić się o założenie nowej, tylko gdzie taką kupić??? Kłopot w tym, że wygląda jak przysłowiowy guzik :smile: . W każdym razie u mnie jest gicio :grin: , mam teraz kranik, który mogę zawsze rozkręcić, zamiast roznitowywać ;-) .

Pozdrówka dla wszystkich VFR-owców :mrgreen:
Mateo

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości