Filtr paliwa

Awatar użytkownika
magik
klepacz
klepacz
Posty: 501
Rejestracja: wt 13 kwie 2010, 17:55
Model VFR: RC46 Fly ED Green
Imię: Mathias
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SG

Re: Filtr paliwa

Post autor: magik » pn 21 sty 2013, 23:23

Dalej Kompresor to zły przykład bo kompresor to zamknięty układ Ciśnieniowy oparty na zbiorniku który musi mieć zawory żeby utrzymać w nim ciśnienie. Jeśli wyłączysz sprężarkę to co ciśnienie podawane ze zbiornika kompresora będzie cały czas takie samo ?? I jak "nabijesz" kompresor jak nie ma zaworów.

W naszym przypadku zaworami są wtryskiwacze, a naszym zbiornikiem cały układ łącznie z filtrem, a sprężarką pompa paliwa.

Wiec dajmy na to mamy zbiornik 90l max ciśnienie 2Mpa oraz sprężarkę o wydajności 5l/min przy ciśnieniu podnoszenia do 2Mpa. Do naszego urządzenia pneumatycznego w pracy ciągłej potrzebujemy dajmy na to 4l/min przy naszym roboczym ciśnieniu 2Mpa. teraz zwiększamy zbiornik o 30 litrów. Co się dzieje dłużej go ładujemy co nie ?? To chyba oczywiste ale zastanówmy się co się stanie kiedy wpompujemy 90l jak normalnie zamiast 120?? proste nie uzyskamy ciśnienia pracy co za tym idzie nasze urządzenie brak ciśnienia w najlepszym przypadku zrekompensuje sobie strumieniem np 8l/min o ciśnieniu 1,6MPa a co za tym idzie sprężarka musi chodzić stale, a i tak nie wyrobi. Kompresor to nie najszczęśliwszy przykład (bo pracuje falowo i w nim nie liczy się czas, a w silniku liczy sie czas podania mieszanki pod odp ciśnieniem) ale skoro się czepiłeś tego to staram Ci się uzmysłowić tylko to o czym mówiłem....

Podkreślam jeszcze raz: Owszem w rzeczywistości tego nie odczujesz bo pompa udźwignie kompensując różnicę, ale należy mieć świadomość że to się odbije na układzie. Wiem że podejście niektórych jest takie że a huj ważne że chodzi. Natomiast trzeba mieć świadomość mówię teraz o skrajnym przypadku, że zarąbiemy pompę. Dlaczego co i jak jzu nie chce mi się pisać


PS dlatego mówię że najważniejszym kryterium przy zamianie fabrycznego filtra powinna być zbliżona objętość no i oczywiście średnice wlotowe i wylotowe

Awatar użytkownika
kubatron2
klepacz
klepacz
Posty: 1164
Rejestracja: czw 23 gru 2010, 17:40
Model VFR: 46
Imię: jakub
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: rajsko/oświęcim
Kontakt:

Re: Filtr paliwa

Post autor: kubatron2 » czw 24 sty 2013, 16:37

ciśnienia kompresory 2mpa itd a ta pompke to palcem zatrzymam takie ,,wali,,ciśnienie,,a wy tu doktoryzujecie jak nad promem kosmicznym.panowie do rzeczy konkrety.poprosze

Awatar użytkownika
Damo 88
klepacz
klepacz
Posty: 1101
Rejestracja: sob 11 kwie 2009, 01:05
Model VFR: VFR VTec
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocek

Re: Filtr paliwa

Post autor: Damo 88 » pt 25 sty 2013, 03:50

Dobra konkrety

Rozbierałem jakiś czas temu ten filtr zużyty , i wyrzuciłem :wink:

Filtr wygląda tak w środku blaszka łączy papierowy filtr . Co do średnicy to i tak trzeba będzie go wyciągnąć . Jak postoi 3 dni rozkręcony to nic się nie stanie :roll: , Rozmiary będą takie jak powinny :motolove

Obrazek
Jeżeli Rozwiązałeś problem nie Zapomnij Odpisać .

Awatar użytkownika
kubatron2
klepacz
klepacz
Posty: 1164
Rejestracja: czw 23 gru 2010, 17:40
Model VFR: 46
Imię: jakub
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: rajsko/oświęcim
Kontakt:

Re: Filtr paliwa

Post autor: kubatron2 » sob 26 sty 2013, 10:21

no to żadne mi tam cuda wyglada jak zwykły filtr paliwa.a nie jakas kosmiczna technolohia do mega ultra silników.byle by byl w metalowej obudowie

Awatar użytkownika
kiki
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2502
Rejestracja: pt 13 sty 2006, 12:53
Model VFR: 800FI '98
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Węgrów
Kontakt:

Re: Filtr paliwa

Post autor: kiki » sob 26 sty 2013, 13:10

Zamiast gadać niech ktoś kto ma już ten filtr wyjęty wsadzi drugi i zda relacje :twisted:

Awatar użytkownika
kubatron2
klepacz
klepacz
Posty: 1164
Rejestracja: czw 23 gru 2010, 17:40
Model VFR: 46
Imię: jakub
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: rajsko/oświęcim
Kontakt:

Re: Filtr paliwa

Post autor: kubatron2 » pn 28 sty 2013, 14:45

wyjołem stary filtr wyleciała z niego bezyna koloru mocnej herbaty i tak kilka razy jak go płukałem tak ze siedzi tam niezły syf.a i wymiary jak by kogos interesowały.średnica 4 cm.długosc bez kruców 6cm.całkowita długosc 9.5 cm średnica wlotu wylotu 8mm

Awatar użytkownika
kubatron2
klepacz
klepacz
Posty: 1164
Rejestracja: czw 23 gru 2010, 17:40
Model VFR: 46
Imię: jakub
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: rajsko/oświęcim
Kontakt:

Re: Filtr paliwa

Post autor: kubatron2 » pn 28 sty 2013, 15:15

http://moto.allegro.pl/filtr-paliwa-bmw ... 96933.html ten ma bardzo podobne wymiary średnica 5 cm długosc beczułki 5.8.wloty 8mm dzwoniłem do pierwszego sklepu w oswiecimiu i sprowadza go w jeden dzien za 58 pln i chyba przy tej opcji zostane.

Awatar użytkownika
magik
klepacz
klepacz
Posty: 501
Rejestracja: wt 13 kwie 2010, 17:55
Model VFR: RC46 Fly ED Green
Imię: Mathias
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SG

Re: Filtr paliwa

Post autor: magik » pn 28 sty 2013, 16:00

Zatem oryginał ma w przyblizeniu75.4 ccm objętości Natomiast proponowany przez Ciebie zamiennik ma 91.10 ccm to jest aż 15.7 ccm różnicy Spokojnie można mniejszy zainstalować

Awatar użytkownika
kubatron2
klepacz
klepacz
Posty: 1164
Rejestracja: czw 23 gru 2010, 17:40
Model VFR: 46
Imię: jakub
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: rajsko/oświęcim
Kontakt:

Re: Filtr paliwa

Post autor: kubatron2 » pn 28 sty 2013, 16:42

magik no tak tyle ze ja juz wole miec lekki zapas jak juz nie mam orginału.a z mniejszych jkos nic w tej cenie nieznalazłem te do ducati triumfa itd maja zblirzona pojemnosc.a ty w takim razie co proponujesz

Awatar użytkownika
magik
klepacz
klepacz
Posty: 501
Rejestracja: wt 13 kwie 2010, 17:55
Model VFR: RC46 Fly ED Green
Imię: Mathias
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SG

Re: Filtr paliwa

Post autor: magik » pn 28 sty 2013, 23:03

a patrzyłeś na samochodowe? ja proponuje coś zbiedzonego pojemnością wiadomo że ciężko znaleźć idealnie ale jak najbliżęj

Awatar użytkownika
kubatron2
klepacz
klepacz
Posty: 1164
Rejestracja: czw 23 gru 2010, 17:40
Model VFR: 46
Imię: jakub
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: rajsko/oświęcim
Kontakt:

Re: Filtr paliwa

Post autor: kubatron2 » wt 29 sty 2013, 18:08

magik a kto ci bedzie w sklepie sleczał nad katalogiem i szukał ,,podobnego,,wiesz jak jest jaka fura rocznik silnik pan ma pan płaci pan wypier...nastepny prosze.a ten nie wydaje sie byc zły

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4201
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Model VFR: Fortepian
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: Filtr paliwa

Post autor: emil » wt 29 sty 2013, 18:15

a co Was z pojemnością ponosi?? filtr ma mieć odpowiednią przepustowość przede wszystkim, czyli odpowiedni materiał i średnica. Jak kupicie gówno, to sie silnik będzie dusił i tyle. W gaźnikowcu. A na wtrysku to nie wiem, czy sie co nie zatrze jak bedzie pracować na zbyt małej dawce paliwa.

Awatar użytkownika
kubatron2
klepacz
klepacz
Posty: 1164
Rejestracja: czw 23 gru 2010, 17:40
Model VFR: 46
Imię: jakub
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: rajsko/oświęcim
Kontakt:

Re: Filtr paliwa

Post autor: kubatron2 » wt 29 sty 2013, 20:30

ty jak ten filtr ogarnia 1200poj w bmw to chyba 800 hondy z głodu nie umrze??jest wiekszy od hondowskiego i ma kruce 8mm jak w hondzie.to raczej sie niezadusi

Awatar użytkownika
Damo 88
klepacz
klepacz
Posty: 1101
Rejestracja: sob 11 kwie 2009, 01:05
Model VFR: VFR VTec
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocek

Re: Filtr paliwa

Post autor: Damo 88 » wt 29 sty 2013, 23:04

Filtr papierowy trzymałem w ręku naprawdę gołum okiem niczym się nie różni od samochodowego zasilanego benzyną .
Jeżeli Rozwiązałeś problem nie Zapomnij Odpisać .

Awatar użytkownika
magik
klepacz
klepacz
Posty: 501
Rejestracja: wt 13 kwie 2010, 17:55
Model VFR: RC46 Fly ED Green
Imię: Mathias
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SG

Re: Filtr paliwa

Post autor: magik » wt 29 sty 2013, 23:11

kubatron2 pisze:magik a kto ci bedzie w sklepie sleczał nad katalogiem i szukał ,,podobnego,,wiesz jak jest jaka fura rocznik silnik pan ma pan płaci pan wypier...nastepny prosze.a ten nie wydaje sie byc zły
to wleź do norauto i postudiuj katalogi samodzielnie tam masz przy pólkach wyłożone

emil prosze Cię przepustowość.... ja tu mam problem z wytłumaczeniem o co chodzi z objętością żeby była podobna, i nawet nie wnikam o przepustowość bo co to jest przepustowość ?? nie wiem mam to wytłumaczyć na strumieniach molowych masowych czy objętościowych Powiedzmyze zblizone wypełnienie i parametry geometryczne dadza ta sama przepustowość i spokój po co kogo meczyć co tam i ile na sekunde przelatuje z resztą wydajności w katalogach handlowych raczej nie uswiadczysz :( niestety wiec naprostrze rozwiazania zostaja

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości