Filtr paliwa

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4201
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Model VFR: Fortepian
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: Filtr paliwa

Post autor: emil » sob 23 lut 2013, 15:36

w vtr nie ma czegoś takiego :D :D :D

Awatar użytkownika
PETER
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4617
Rejestracja: czw 03 lip 2008, 22:22
Imię: PIOTR
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Re: Filtr paliwa

Post autor: PETER » sob 23 lut 2013, 16:41

ale vtr masz na gażnikach
"BO JA JESTEM NIESPOTYKANIE SPOKOINY CZŁOWIEK"

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4201
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Model VFR: Fortepian
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: Filtr paliwa

Post autor: emil » sob 23 lut 2013, 17:37

no tak, ale nie ma w ogóle filtra ani pompy jak w rc36II :shock:

Awatar użytkownika
DeVeDe
pisarz
pisarz
Posty: 298
Rejestracja: sob 10 sty 2009, 12:47
Model VFR: RC46 '99
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa - Bródno
Kontakt:

Re: Filtr paliwa

Post autor: DeVeDe » śr 27 lut 2013, 15:58

Znalazlem go w sklepie FOTA... ale tam kosztuje 90 zl :O Narazie zamowilem... ale jeszcze probuje sobie go zalatwic w bikestar :) Zobaczymy...

Awatar użytkownika
DeVeDe
pisarz
pisarz
Posty: 298
Rejestracja: sob 10 sty 2009, 12:47
Model VFR: RC46 '99
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa - Bródno
Kontakt:

Re: Filtr paliwa

Post autor: DeVeDe » sob 09 mar 2013, 01:44

Tak wiec moi drodzy... kupilem jednak w bikestar. pl ten filterek... policzyli mi 70 zl.. wiec cena naprawde ok. Dziwie sie ze honda mowi ze sie go nie wymienia... jak zyje to takiego blota w filtrze nie widzialem (jeszcze jakies paprochy sie z niego wysypaly). Oprocz tego wydaje mi sie ze ten moj filtr byl oryginalny (wiec mial 14 lat). Troche bylo zabawy by wyjac caly zespol pompy ze zbiornika... a potem wlozyc go spowrotem. Ale nic... po dluzszych bojach sie udalo. Polecam wymienic ten filtr kazdemu kto tego nie robil. MWK 44 rozni sie troszku od oryginalnego... jest po prostu wiekszy... wiec ja znalazlem srube ktora miala +-3 cm dlugosci... i na taka go przykrecilem. Pasuje. Ponizej fotka po przecieciu starego filtra... ktora powinna mowic wszysko ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Paweł_RSL
teksciarz
teksciarz
Posty: 107
Rejestracja: ndz 15 sty 2012, 14:59
Model VFR: VFR 800FI
Imię: Paweł
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Filtr paliwa

Post autor: Paweł_RSL » sob 09 mar 2013, 10:44

DeVeDe pisze:Tak wiec moi drodzy... kupilem jednak w bikestar. pl ten filterek... policzyli mi 70 zl.. wiec cena naprawde ok. Dziwie sie ze honda mowi ze sie go nie wymienia... jak zyje to takiego blota w filtrze nie widzialem (jeszcze jakies paprochy sie z niego wysypaly). Oprocz tego wydaje mi sie ze ten moj filtr byl oryginalny (wiec mial 14 lat). Troche bylo zabawy by wyjac caly zespol pompy ze zbiornika... a potem wlozyc go spowrotem. Ale nic... po dluzszych bojach sie udalo. Polecam wymienic ten filtr kazdemu kto tego nie robil. MWK 44 rozni sie troszku od oryginalnego... jest po prostu wiekszy... wiec ja znalazlem srube ktora miala +-3 cm dlugosci... i na taka go przykrecilem. Pasuje. Ponizej fotka po przecieciu starego filtra... ktora powinna mowic wszysko ;)
Widzę że filtr dokładnie w takim samym stanie co mój stary którego też rozciąłem i wrzuciłem fotki na poprzedniej stronie.

Tak więc Panowie, lepiej wymienić filtr paliwa i mieć spokój, szczególnie jeszcze teraz przed sezonem jak pogoda nas nie będzie rozpieszczać w nadchodzącym tygodniu, jak widać po zdjęciach moim i DeVeDe warto to zrobić bo przy panującym ciśnieniu w układzie jakiś syf może przelecieć przez filtr do listwy wtryskowej a tam już prosto do wtryskiwacza którego może zatkać i dopiero zaczną się problemy.

Awatar użytkownika
kiki
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2502
Rejestracja: pt 13 sty 2006, 12:53
Model VFR: 800FI '98
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Węgrów
Kontakt:

Re: Filtr paliwa

Post autor: kiki » ndz 17 mar 2013, 13:00

Zamiennikiem dla mann MWK 44 jest mahle kl 145. Mann jest jednak tańszy.

pozdr
kiki

Awatar użytkownika
kubatron2
klepacz
klepacz
Posty: 1164
Rejestracja: czw 23 gru 2010, 17:40
Model VFR: 46
Imię: jakub
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: rajsko/oświęcim
Kontakt:

Re: Filtr paliwa

Post autor: kubatron2 » ndz 17 mar 2013, 18:55

filterek wymieniony wszystko poszło super

Awatar użytkownika
dixon
klepacz
klepacz
Posty: 550
Rejestracja: pn 15 lis 2010, 16:05
Model VFR: rc46
Imię: rafał
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: grójec

Re: Filtr paliwa

Post autor: dixon » pt 05 kwie 2013, 21:52

I ja również wymieniłem niedawno filtr (stary totalny syf w środku, naprawdę dziwny bardzo temat czemu honda nie zaleca jego wymiany). Trochę było zabawy by potem całość tzn. filtr z pompą itd. wmontować do zbiornika, ale udało się. Jedna tylko uwaga, może tylko u mnie tak było, ale gumowy przewód pomiędzy pompą a filtrem okazał się po zamontowaniu nowego filtra (mann MWK 44) za krótki i musiałem zmienić ten przewód na dłuższy. Pomijam temat, o którym napisał kolega DeVeDe, czyli użycia dłuższej śrubki do opaski, która trzyma filtr.
Jest: Honda VFR RC46 '01
Yamaha WR250F '08
Yamaha FZR 600 '93
Yamaha XS400 Special '81
Honda Lead 125 '83
Vespa ET4 125 '98
Wfm 125 '61
Ex: VFR RC46 '01, Suzuki DR-Z 400 SM '04, Honda Transalp 650 '04, Awo Simson Tourist '51, MZ ES250 '61, Jawa Perak 250 '52

Awatar użytkownika
harylog
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 61
Rejestracja: pn 17 wrz 2012, 23:39
Model VFR: RC46 '98
Imię: Tomek
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Re: Filtr paliwa

Post autor: harylog » sob 06 kwie 2013, 17:17

Trzeba też będzie wymienić, bo nie zdziwiłbym się gdyby oryginał jeszcze był po 15 latach :lol:
[XJ600S '95] > [VFR RC46 '98] / Skradziona 16.07.2013 :-(

Awatar użytkownika
DeVeDe
pisarz
pisarz
Posty: 298
Rejestracja: sob 10 sty 2009, 12:47
Model VFR: RC46 '99
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa - Bródno
Kontakt:

Re: Filtr paliwa

Post autor: DeVeDe » sob 06 kwie 2013, 20:58

dixon pisze: Jedna tylko uwaga, może tylko u mnie tak było, ale gumowy przewód pomiędzy pompą a filtrem okazał się po zamontowaniu nowego filtra (mann MWK 44) za krótki i musiałem zmienić ten przewód na dłuższy.
U mnie pasowal idealnie. Dlugosc filtra oryginalnego jak tego zamiennika jest bardzo zblizona, na tyle ze wymiana nie sprawiala problemu. Najgorzej bylo wyjac to wszystko ze zbiornika... a potem wsadzic spowrotem bo ciezko bylo plywak ustawic.

Awatar użytkownika
kubatron2
klepacz
klepacz
Posty: 1164
Rejestracja: czw 23 gru 2010, 17:40
Model VFR: 46
Imię: jakub
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: rajsko/oświęcim
Kontakt:

Re: Filtr paliwa

Post autor: kubatron2 » sob 06 kwie 2013, 21:44

a potem wsadzic spowrotem bo ciezko bylo plywak ustawic.
dixon pisze: Jedna tylko uwaga, może tylko u mnie tak było, ale gumowy przewód pomiędzy pompą a filtrem okazał się po zamontowaniu nowego filtra (mann MWK 44) za krótki i musiałem zmienić ten przewód na dłuższy.
U mnie pasowal idealnie. Dlugosc filtra oryginalnego jak tego zamiennika jest bardzo zblizona, na tyle ze wymiana nie sprawiala problemu. Najgorzej bylo wyjac to wszystko ze zbiornika... a potem wsadzic spowrotem bo ciezko bylo plywak ustawic.jaki pływak cos ty tam nawyciagał z tego baku???

Awatar użytkownika
DeVeDe
pisarz
pisarz
Posty: 298
Rejestracja: sob 10 sty 2009, 12:47
Model VFR: RC46 '99
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa - Bródno
Kontakt:

Re: Filtr paliwa

Post autor: DeVeDe » ndz 07 kwie 2013, 01:08

Hehe... pogmatwalo mi sie... nie moglem wyjac tego calego zespolu pompy to i odkrecilem plywak :P Oczywiscie niepotrzebnie... Ale zabawy bylo co nie miara zeby go spowrotem upchnac i nie uszkodzic :)
Te metalowe "wióry" tez nie ulatwialy procesu rozlozenia i zlozenia tego wszystkiego :) Troche zdolnosci manualnych, cierpliwosci, swiatla (bo u mnie zlosliwie cos robili na lini i co chwile nie mialem pradu :P ) i sie da ;) Generalnie roboty na pol godziny... moze troche wiecej jak musisz rurka o srednicy slomki odessac 20 litrow wachy ;)

Awatar użytkownika
kiki
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2502
Rejestracja: pt 13 sty 2006, 12:53
Model VFR: 800FI '98
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Węgrów
Kontakt:

Re: Filtr paliwa

Post autor: kiki » ndz 07 kwie 2013, 10:16

Panowie a bak sciagaliście czy tylko podnieśliście na zawiasie?

Awatar użytkownika
brylek22
klepacz
klepacz
Posty: 551
Rejestracja: pt 31 gru 2010, 20:28
Model VFR: RC46 98r
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: WBR/TSA/było kiedyś LU

Re: Filtr paliwa

Post autor: brylek22 » ndz 07 kwie 2013, 10:26

trzeba zdjąć, nie próbowałem czy się da czy nie, ale na pewno dużo wygodniej jest na zdjętym,

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości