[RC24] pompa paliwa

Awatar użytkownika
supi
bywalec
bywalec
Posty: 45
Rejestracja: pn 14 gru 2009, 22:14
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

[RC24] pompa paliwa

Post autor: supi » sob 03 wrz 2011, 22:18

Właśnie odwaliła mi numer i zaczęła się zacinać. Oczywiście najpierw się zawiesiła i moto zdechło, ale po wyjęciu przedmuchaniu podjęła współpracę ( uffff ). Wcześniej sporadycznie też się zawieszała, ale teraz po prostu się postawiła :twisted:. Czy ktoś naprawiał ją ( jest to pompa zewnętrzna ), może regenerował za pomocą zestawów z Larssona. Proszę o podpowiedź. Podejrzewam koniec szczotek, ale jej jeszcze nie rozbierałem. :roll: Na pewno padła bo moto z jej pominięciem chodzi.

Doczytałem sie że jest zbudowana inaczej i daje impulsy ( pracuje na podobnej zasadzie jak w Fiacie 126p - ma membranę )

Temat ogarnięty.
Naprawa, regeneracja polega na wymianie płytki ze stykami umieszczonej pod tylną plastikową pokrywą przykręconą na jedną śrubkę.
Płytka ta w Larssonie lub na Alledrogo kosztuje ok. 65 zł. co w porównaniu z kosztem całej pompy jest łatwiejsze do przełknięcia.
( Larsson: Towar: 3411000 - zestaw naprawczy pompy paliwowej ) http://www.larsson.pl/index.php?c=r&no= ... bid=104469
Jak zdążyłem się zorientować taka naprawa dotyczy na pewno większości pomp zewnętrznych.

Doraźnie na drodze jeżeli się posiada śrubokręt z łbem krzyżowym i metalowy pilniczek do paznokci to można styki przeczyścić od ręki.
Po odkręceniu pokrywki wszystko jest na wierzchu i delikatnie pilniczkiem oczyszczamy styki zwracając uwagę aby nie porozpinać mechanizm - jest tam sprężyna, a styki trzymają się na delikatnej metalowej sprężystej płytce.
W przypadku wymiany płytki konieczny jest demontaż pompki ( jeżeli się chce to zrobić jak trzeba ) ponieważ jeden kabelek należy do płytki przylutować.

Jeżeli mój opis się powtarza ( nie znalazłem podobnego ) to proszę o skasowanie postu.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości