dziwny kolor...oleju?

Awatar użytkownika
Yaco
klepacz
klepacz
Posty: 942
Rejestracja: wt 22 lis 2005, 09:13
Imię: Jacek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Yaco » śr 14 sty 2009, 20:43

Spoko luzik - zazwyczaj to olej wali do płynu - w chłodnicy robi się taki budyń. Różnica ciśnień powoduje, że to olej wywala do płynu a nie odwrotnie. Prawdopodobnie jest tak jak pisali koledzy, że jest to kwestia krótkich odpaleń. Ja bym jednak nie zaryzykował smarowania silnika taką mazią. I tyle. IMHO lepiej zdjąć michę i wszystko wyczyścić.
Leję na rzędówki, single i śmierdzące cwajtakty...
Od dzisiaj jeżdżę jak rzodkiewka

Fred
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2605
Rejestracja: ndz 08 kwie 2007, 20:48
Imię: .
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Fred » śr 14 sty 2009, 21:03

Przykładowo ide do garażu i mam taki nalot. Nie odpalać moto? Czy tak jak pisali odpalić i niech się nagrzeje moto do 110/120st, tzn jak właczy sie wentylator i bedzie ok?

Awatar użytkownika
Yaco
klepacz
klepacz
Posty: 942
Rejestracja: wt 22 lis 2005, 09:13
Imię: Jacek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Yaco » śr 14 sty 2009, 21:12

IMHO zapobiegać a nie leczyć. Jeśli już musisz odpalać motocykl w zimie (aby wsłuchać się w ten piękny dźwięk :D ) to pozwól mu się dobrze zagrzać. Ja stosuję zasadę - do drugiego włączenia się wentylatora. Oczywiście przed zgaszeniem silnika warto poczekać aż wentylator ponownie się wyłączy.
Leję na rzędówki, single i śmierdzące cwajtakty...
Od dzisiaj jeżdżę jak rzodkiewka

Fred
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2605
Rejestracja: ndz 08 kwie 2007, 20:48
Imię: .
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Fred » śr 14 sty 2009, 21:18

Nie wiem jak u mnie z nalotem (czy jest czy nie ma) ale odpalałem chyba 2 razy moto, nagrzewałem nie na maxa - do połowy wskaźnika. Z wydechu waliło wodą bo pewnie się skropliła w gaźnikach. Musze zbadać olej i najwyżej odpale żeby nagrzać do właczenia się wentylatora :???:

Awatar użytkownika
slimak
klepacz
klepacz
Posty: 1135
Rejestracja: pn 05 sty 2009, 19:25
Imię: Marcin
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ROBUŃ okolice Kołobrzegu

Post autor: slimak » śr 14 sty 2009, 23:15

panowie bez paniki najprędzej jest to woda która skrapla się bo silnik nie jest dogrzany i poprostu nie zdąży odparować a wiecie że przy takich temp jak teraz szybka zmiana temp powoduje skraplanie się pary wodnej sprawdz kolego jeszcze filtr powietrza bo tam odprowadzane są gazy ze skrzyni korbowej jeśli tam jest coś o podobnej konsystencji to jest to na 1000%
ZKL

Awatar użytkownika
PETER
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4617
Rejestracja: czw 03 lip 2008, 22:22
Imię: PIOTR
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Post autor: PETER » czw 15 sty 2009, 00:41

Jak mi sie podobają tacy klienci na wiosnę Panie \\Piotrze robimy uszczelkę pod głowica bo taka masz na korku od wlewania oleju to na pewno woda bo uszczelka poszła {nie przetłumaczysz i kasa leci z portfela klienta bo się uparł} wymianą oleju nic nie wskórasz bo taka maż jest na wszystkich pokrywach silnika a szczególnie na tych które maja największą powierzchnie styku z otoczeniem zewnętrznym to coś nie spływa tak jak olej pozostaje na ściankach jeśli chcesz mieć czysto to rozbiórka wszystkiego bez sensu popytaj kto może użyczyć ogrzewany garaż na noc zostaw a na drugi dzień odpal i niech pochodzi tak jak pisałem i okaże się że wszystko znikło ,co do układu chłodzenia to samochód i motocykl mają prawie identyczny pozostaje różnica w wielkości układu chłodzenia w stosunku do silnika w moto potrzebny jest układ bardziej wydajny Chłopaki bez paniki
Ostatnio zmieniony czw 15 sty 2009, 14:53 przez PETER, łącznie zmieniany 1 raz.
"BO JA JESTEM NIESPOTYKANIE SPOKOINY CZŁOWIEK"

Awatar użytkownika
Fabiq
klepacz
klepacz
Posty: 1371
Rejestracja: sob 16 wrz 2006, 22:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Fabiq » czw 15 sty 2009, 19:14

a ja jak utopilem quada to mi sie troche wody w olej dostalo poprzez korek wlewu oleju gdzie nie szczelny byl o-ring, przy sprawdzeniu stanu mialem kawe zamiast oleju, tu zrozumiala przyczyna ale w motocyklu ktory wody nie oglada?! masz nieszczelny uklad chlodzenia i tyle
potrzeba cos?! dzwon 509 870 769

Awatar użytkownika
Kornik
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2147
Rejestracja: ndz 11 lis 2007, 23:42
Imię: Marcin
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kornik » czw 15 sty 2009, 20:34

Fred pisze:Nie wiem jak u mnie z nalotem (czy jest czy nie ma) ale odpalałem chyba 2 razy moto, nagrzewałem nie na maxa - do połowy wskaźnika. Z wydechu waliło wodą bo pewnie się skropliła w gaźnikach. Musze zbadać olej i najwyżej odpale żeby nagrzać do właczenia się wentylatora :???:
Nie w gaźnikach tylko w kolanku wydechu :) Ja mam wtryski i jak postoi to też bucha wodą :) Jak się zagrzeje moto to podczas stygnięcia w wydechu skrapla się para wodna i zbiera się woda w najniższym miejscu układu wydechowego :)
Na szczęście pracujesz całe życie, a na nieszczęście sekundę.

Honda VFR800 (1999) - Sprzedana (Poszukiwana)
Honda CRF1000L Africa Twin Adventure Sports DCT
Toyota CHR Hybrid

Awatar użytkownika
Alnitak
pisarz
pisarz
Posty: 212
Rejestracja: wt 01 lip 2008, 13:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: K-lc

Post autor: Alnitak » czw 15 sty 2009, 20:40

Fabiq pisze:a ja jak utopilem quada to mi sie troche wody w olej dostalo poprzez korek wlewu oleju gdzie nie szczelny byl o-ring, przy sprawdzeniu stanu mialem kawe zamiast oleju, tu zrozumiala przyczyna ale w motocyklu ktory wody nie oglada?! masz nieszczelny uklad chlodzenia i tyle
Czy to prawdopodobne zeby w tak swiezym moto z 2006 r. (kupiony od dobrego znajomka, z pewna historia przebiegu, dbania o moto bardziej niz o kobiete) byl nieszczelny uklad chlodzenia??!
Pablo

Awatar użytkownika
Fabiq
klepacz
klepacz
Posty: 1371
Rejestracja: sob 16 wrz 2006, 22:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Fabiq » czw 15 sty 2009, 20:47

hmmmm.... a czy on byl pierwszym wlascicielem?! kupil go w salonie?!

rozne moga byc powody awarii , np.

http://www.youtube.com/watch?v=RgbE21sEZ54&hl=pl

http://www.myvideo.de/watch/5174590/Fir ... eetfighter

http://www.youtube.com/watch?v=X5f2d2DDtss&hl=pl
potrzeba cos?! dzwon 509 870 769

Awatar użytkownika
Alnitak
pisarz
pisarz
Posty: 212
Rejestracja: wt 01 lip 2008, 13:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: K-lc

Post autor: Alnitak » czw 15 sty 2009, 20:53

:shock:

Coz, koles, ktory byl poprzednim wlascicielem raczej do takich nie nalezy. Znam go pare wiosen...
Pablo

Awatar użytkownika
PETER
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4617
Rejestracja: czw 03 lip 2008, 22:22
Imię: PIOTR
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Post autor: PETER » czw 15 sty 2009, 20:55

no i tak jak pisałem tak wygląda uparty klient
"BO JA JESTEM NIESPOTYKANIE SPOKOINY CZŁOWIEK"

Awatar użytkownika
Fabiq
klepacz
klepacz
Posty: 1371
Rejestracja: sob 16 wrz 2006, 22:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Fabiq » czw 15 sty 2009, 20:59

PETER, taaaaaaaaaaa , walimy w tube?! czy lepiej wypalic fifke?! ;) ... Alnitak, masz grama?! ;)
potrzeba cos?! dzwon 509 870 769

Awatar użytkownika
PETER
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4617
Rejestracja: czw 03 lip 2008, 22:22
Imię: PIOTR
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Post autor: PETER » czw 15 sty 2009, 21:04

jak masz dobra fife to palimy
"BO JA JESTEM NIESPOTYKANIE SPOKOINY CZŁOWIEK"

Awatar użytkownika
Fabiq
klepacz
klepacz
Posty: 1371
Rejestracja: sob 16 wrz 2006, 22:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Fabiq » czw 15 sty 2009, 21:07

kupilem sobie enxtra akrapovicia wiec jest w czym upalac ;) tytanowo carbonowy, tylko jeszcze kolektory trzeba skrecic to sie czterech na raz upali :)
potrzeba cos?! dzwon 509 870 769

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości