Brak mocy powyżej 4000 obr./min. VFR 800

bialy83
Posty: 13
Rejestracja: ndz 20 kwie 2008, 17:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Brak mocy powyżej 4000 obr./min. VFR 800

Post autor: bialy83 » czw 04 gru 2008, 15:10

Witam. Przedwczoraj uporałem się z jednym problemem a tu pojawia się następny. Pogoda w tym tygodniu rozpieszcza motocyklistów, ja rozkoszuję się jazdą nowym nabytkiem. Problem polega na tym, że silnik powyżej 4000 obr/min. ciągnie bardzo ospale niekiedy szarpiąc. Na 6 biegu ciężko jest rozpędzić motocykl. Mój motocykl to RC 46 z 2000 roku z automatycznym ssaniem. Chciałbym zaznaczyć że mam uszkodzony termostat przez co temp. silnika oscyluje w okolicach 50 stopni. Być może dawka paliwa jest zmieniona? Jeżeli ma ktoś jakieś pomysły chętnie się z nimi zapoznam.Podrawiam

Awatar użytkownika
Daniel
klepacz
klepacz
Posty: 506
Rejestracja: czw 27 gru 2007, 19:11
Imię: Daniel
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Daniel » czw 04 gru 2008, 21:28

Ja też mam walnięty termostat i moto nie trzyma temperatury ale mocy nie brakuje przy żadnych obrotach.... Tak więc nie szukał bym przyczyny braku mocy w wadliwym termostacie.
No ale termostat już kupiłem i w weekend biorę się do roboty.
Try before you die!

bialy83
Posty: 13
Rejestracja: ndz 20 kwie 2008, 17:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: bialy83 » pt 05 gru 2008, 07:40

Daniel dzięki za zainteresowanie. Z tego co widzę to masz VFR 800 z 98 roku, taki motocykl przynajmniej zapisany jest w twoim profilu. Z tego co wiem to VFR z 98 roku ma ssanie ręczne a moj z 2000 roku ssanie automatyczne. chodzi mi to że silnik niedogrzany pracuje cały czas na ssaniu jeżeli jest ono automatyczne. Jeżeli ssanie jest ręczne możesz je wyłączyć w każdym momencie. Nie wiem czy mój kierunek poszukuwań jest prawidłowy ale nic innego nie przychodzi mi do głowy. Wymieniłem świece zapłonowe, zrobiłem synchronizację układu zasilania, skontrolowałem stan filtra powietrza. Co dalej?

Awatar użytkownika
mario_blues
pisarz
pisarz
Posty: 348
Rejestracja: śr 15 sie 2007, 15:34
Imię: Mariusz
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź, Głowno
Kontakt:

Post autor: mario_blues » pt 05 gru 2008, 10:12

jak masz 50 st.C to już na bank nie masz ssania załączonego, także to nie tutaj jest problem - Daniel ma rację. Niedogrzany silnik to jedno - ssanie załączane jest na max kilkadziesiąt sekund po rozruchu - i to jest inna historia. Pisałeś cos o zmienionej dawce paliwa - może zapchany filtr Ci ją zmienia ;)
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Daniel
klepacz
klepacz
Posty: 506
Rejestracja: czw 27 gru 2007, 19:11
Imię: Daniel
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Daniel » pt 05 gru 2008, 16:53

To może reset kompa???
Try before you die!

Awatar użytkownika
michał RC 46
pisarz
pisarz
Posty: 498
Rejestracja: pn 16 lut 2009, 20:08
Imię: Michał
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michał RC 46 » pn 09 mar 2009, 19:36

i jak tam kolega poradził sobie z tym brakiem mocy? :?: 8) Ciekawy jestem
Czerwone najszybsze !

Awatar użytkownika
bialy-murzyn
klepacz
klepacz
Posty: 609
Rejestracja: sob 24 maja 2008, 09:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Post autor: bialy-murzyn » pn 09 mar 2009, 19:41

może sprzęgło ślizga albo garnek nie pali - świeca

Awatar użytkownika
endialdi
pisarz
pisarz
Posty: 263
Rejestracja: sob 06 paź 2007, 23:19
Imię: Robert
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: endialdi » pn 09 mar 2009, 22:59

W ostatnio też zauważyłem u mnie podobne objawy. Był stasznie mułowaty zwłaszcza powyżej 4 tys obrotów. Po moich oględzinach i radach kolegów wielce prawdopodobne jest że nie pali mi na jeden gar. Świece juz mi dostarczono wiec niedługo będe wymieniał i napisze co i jak.

P.S. Przejedz sie trochę i sprawdź czy wszystkie kolektory sa gorące. U mnie jeden jest zimny.
"Burn rubber not your soul"

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości