Regulacja zaworów, obejmy wałków i parę pytań VFR 750

NaimaD
Model VFR: RC36
Imię: Damian

Regulacja zaworów, obejmy wałków i parę pytań VFR 750

Post autor: NaimaD » wt 12 paź 2021, 20:15

Rozebrałem co nieco, żeby zrobić inspekcję luzów zaworowych w vfr 750 '92. Wyszło mi o 8 zaworów, płytek niestety nie pozamieniam, muszę kupić potrzebne. Ale mniejsza o to. Mam inne pytania.

1.Zaznaczyłem czerwoną obwódką na jednym ze zdjęć miejsce na obejmie wałka linię pęknięcia; każdy wałek ma podobną i nie wiem czy coś z tym robić czy się nie przejmować. Ktoś miał podobnie u siebie?
2. Uszczelki pokryw są niepopękane i ogólnie wizualnie ok, z tym że jak widać na zdjęciach są na jakimś silikonie przyklejone do pokryw i na "uchach" był aplikowany silikon, czy coś podobnego. Co z tym fantem zrobić, kupić uszczelki i robić tak samo, czy zrobić tak jak było? To będzie jakiś silikon typu Reinzosil, czy coś innego? W volvo kiedyś pokrywę zaworów składałem wg. manuala na uszczelniaczu anaerobowym, co jest o tyle lepsze od silikonów że w razie przedostania się do wnętrza nie zatka kanałów. Co najlepiej zrobić?
3.Przy rozbieraniu ustawiałem znaki na T1, jeśli dobrze się wczytałem w manual to na tym samym ustawieniu później całość składać kiedy są zdjęte wszytkie wałki, dobrze prawię?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ