Oto dowód, że spalanie u mnie rzędu 10l/100km to nie jest żadne uszkodzenie motocykla.
Jechałem spokojnie z tatą (on na CB 500) w traskę, przelotowa koło 100km/h, sporo zakrętów i wyprzedzeń. Spalanie? 6,5l/100km. Potem pojechałem sobie sam pojeździć po swojemu, obroty poniżej 8 tys. rzadko schodziły. Spalanie: 11l/100km.
Przypominam modyfikacje mojego moto:
- układ kolektorowy Motad
- tłumik od Yamahy Thundercat
- filtr powietrza K&N
- nie wykluczam większych dysz (pewności nie mam, bo nie mierzyłem, ale coś w gaziorach było grzebane
- moto świeżo po synchronizacji i regulacjach
Ile bak w RC36I ma litrów??
Pytam, bo wskaźnik paliwa pokazywał mi po 60milach (101km) mniej niż połowę baku. Podjechałem na stację i pod sam koreczek zalałem 6,5l

Po przejechaniu 100 mil (170km) już wskaźnik jest na samiutkim dole (dna w baku nie widać co prawda, bo jest ciemno). Wychodziłoby na to, że bak ma u mnie ~14l ?? O ile się nie mylę powinien mieć 19l?
A i jeszcze jedno, gdy wskaźnik paliwa schodzi na samo dno oznacza to, że włącza się rezerwa, czy, że benzyny już nie ma w ogóle?