co z tą pąpką?

Awatar użytkownika
lukaszolszowka1
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 72
Rejestracja: pt 26 lut 2010, 20:00
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: śląsk

co z tą pąpką?

Post autor: lukaszolszowka1 » pn 26 kwie 2010, 13:35

Witam. Pisze w imieniu kolegi posiada on Yamahe Virago 92r pięćsetke . I mamy z nią taki problem że po przejechaniu kilku kilometrów i po kilkukrotnym hamowaniem przednim hamulcem zaczyna nie odbijać tłoczek. Wymieniłem mu płyn odpowietrzyłem, oczywiście wyjołem tłoczek wyczyściłem wszedł bez problemu, dodatkowo zaóważyłem że wykonując kilka ruchów klamką zaciskają sie klocki i nie odbijają ale po oskręceniu odpowietrznika wszystko jest gites wyleci kapke płynu i znów jest luż, moje pytanie jest kierowane odnośnie pompki co z nią czy jest możliwość że to sie dzieje przez pąpke??

z góry dizęki za info
pozdrawiam....

daro1980
pisarz
pisarz
Posty: 203
Rejestracja: wt 09 mar 2010, 10:33
Imię: Dariusz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ostrow Wlkp
Kontakt:

Post autor: daro1980 » pn 26 kwie 2010, 13:39

pompke masz raczej ok ... stawiam na przewod łączący zacisk z pompa ...mialem tak kiedys ze rozwarstwil mi sie gumowy przewod od srodka i niepozwalal wrocic plynowi do zbiorniczka ... proponuje to sprawdzic ...
DragStar 650-> CBR600RR-> VFR800FI->XL1000V-> TE 510 SM -> WR250F ->R1150R

Awatar użytkownika
orzyl
klepacz
klepacz
Posty: 1665
Rejestracja: ndz 01 paź 2006, 16:50
Imię: Piotrek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: orzyl » pn 26 kwie 2010, 13:46

ja w samochodzie miałem za mocno ściśniętą obejmę na przewód gumowy... pierdoła, a podchodziłem dwa tygodnie do sprawy.
Na zawsze w pamięci Roads - 16.10.2007...

Awatar użytkownika
lukaszolszowka1
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 72
Rejestracja: pt 26 lut 2010, 20:00
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: śląsk

Post autor: lukaszolszowka1 » pn 26 kwie 2010, 19:27

orzyl pisze:ja w samochodzie miałem za mocno ściśniętą obejmę na przewód gumowy... pierdoła, a podchodziłem dwa tygodnie do sprawy.


z przewodami nic nie było robione :/ tam w tej pompce są dwie dziurki jedna sie wydaj jakby była zatkana non stop tak ma być ? może tam jest wina:???

Awatar użytkownika
grzegrzol
pisarz
pisarz
Posty: 405
Rejestracja: czw 28 maja 2009, 13:30
Imię: grzegorz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: londyn

Post autor: grzegrzol » śr 28 kwie 2010, 12:35

Sprawdź jeszcze poziom płynu czy nie jest aby za dużo. Czy klamka ma jakąś regulację, może coś się tam blokuje. Problem polega na tym, że coś nie pozwala wrócić płynowi do zbiorniczka być może, że jakiś syf siedzi w pompie. Odkręć pokrywkę zbiorniczka płynu hamulcowego, zdejmij zacisk, wciśnij tłoczek i patrz co się będzie działo. Jak tłoczek jest czysty to powinien lekko wejść i wypchnąć płyn do zbiorniczka.
RZEŹNIK ZE SHROPSHIRE

Awatar użytkownika
lukaszolszowka1
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 72
Rejestracja: pt 26 lut 2010, 20:00
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: śląsk

Post autor: lukaszolszowka1 » pt 30 kwie 2010, 15:29

nic z tych żeczy panowie ale dzięki......sytuacje już opanowałem był mały problem z pąpką i tłczkie który w niej pracuje .....

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości