dwa-kola.pl uszkodzony zacisk!

Awatar użytkownika
Vermilion
klepacz
klepacz
Posty: 814
Rejestracja: ndz 09 sie 2009, 19:33
Imię: Adam
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wałcz/Piła

dwa-kola.pl uszkodzony zacisk!

Post autor: Vermilion » pt 19 mar 2010, 22:32

15 lutego zamawiałem w dwa-kola.pl 3 odpowietrzniki do Honda VFR 750F z rocznika 1990. Odpowietrzniki przyszły. Zamontowałem je w motocyklu, jeden zacisk miał problemy z odpowietrzaniem, ale odpuściłem sobie. Dziś gdy próbowałem go ponownie odpowietrzyć zauważyłem ogromny opór na opowietrzniku. Po jego wykręceniu okazało się, że wyszedł on z całym gwintem w zacisku. Po porównaniu odpowietrzniki z 2 pozostałymi okazało się, że jest on całkowicie inny! Główka jest identyczna, ale gwint jest inny i krótszy, w dodatku odpowietrznik jest wadliwie wytoczony gdyż nie posiada dziurki odpowietrzającej ze strony iglicowej,! Sprawdziłem numery produktów na oryg. woreczkach Honda Genuine Parts. Są identycznie przy wszystkich 3. W takim razie wnioskuję, że błąd popełnili dostawcy, a nie dwa-kola. Mimo wszystko powinni sprawdzić produkt przed wysyłką. Ja jako amator zaufałem identycznym numerom produktów na opakowaniach i kompetencji przedstawiciela firmy Honda, jak się okazało błędnie. W chwili obecnej pozostałem z najprawdopodobniej trwale uszkodzonym zaciskiem hamulcowym, który pozbawiony gwintu odpowietrznika nie wiem czy nadaje się chociażby do gwintowania, a wtedy i tak będę zmuszony kupić nowy odpowietrznik - inny, szerszy.

Nie wiem czy mogę coś z tego wywalczyć, będę się domagał zwrotu przynajmniej kosztów za odpowietrznik lub przysłanie mi nowego. Jeżeli się nie zgodzą to sprawa ląduje u rzecznika praw konsumentów.

Problem najpewniej powstał na linii produkcji, która źle wytoczyła odpowietrznik, a ten nie wiem jakim cudem w uszkodzonej formie przeszedł kontrolę jakości i kontrolkę wysyłki w sklepie


Mam jeszcze pytanie. Czy zaciski przednie w RC36I i RC36II są takie same?

[Zedytowałem post, pisałem pod wpływem silnych emocji :P]
Ostatnio zmieniony pt 19 mar 2010, 23:32 przez Vermilion, łącznie zmieniany 3 razy.
Honda NSR 125 JC22A > Honda CB 500 > Honda VFR 750 RC36I > Yamaha TDM 850 4TX > Honda VFR 800Fi 99' SF > Honda VFR 800Fi 98' !!
SPEED UP - CENTRUM MOTOCYKLISTY
https://www.facebook.com/SpeedUP.Pila

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4212
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Post autor: emil » pt 19 mar 2010, 22:47

rozumiem, że wkręciłeś odpowietrznik na hama, nie patrząc na to, czy gwint pasuje czy nie??
zacisk podejdzie na pewno z cbr f3, horneta, bandita (bandzior ma czarny)

Awatar użytkownika
Vermilion
klepacz
klepacz
Posty: 814
Rejestracja: ndz 09 sie 2009, 19:33
Imię: Adam
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wałcz/Piła

Post autor: Vermilion » pt 19 mar 2010, 22:51

Nie czaisz, gwint ma identyczny rozstaw, wchodził lekko, tak samo jak wszystkie inne, być może jest to kwestia tego, że zostały one wcześniej nasmarowane, błąd konstrukcji jest na samym końcu przy iglicy gdzie normalnie powinna być dziurka odpowietrzniak, w tym miejscu są po przyjżeniu się ślady po złym toczeniu, najpewniej to miejsce wchodząc powyginały gwinty, a reszta przy wkręcaniu je pogieła, dopóki nie zacząłem odkręcać odpowietrznika wszystko siedziało twardo na swoim miejscu, po czasie, gdy go odpowietrzałem już za cholerę nie chciał lekko zejść. Wyszedł z całym gwintem zewnętrznym

Poza tym, wybacz, oglądałem wcześniej odpowietrzniki, numery produktów na opakowaniach są identyczne, nie zwróciłem uwagi na taki detal, nie kupiłem ich przecież w sklepie krzak, marki krzach tylko Honda Genuine Parts do cholery po cenie znacznie wyższej niż kosztuje zwykły ludzki odpowietrznik. Nie wspomnę, że czas realizacji mojego zamówienia wynosił 2 tygodnie, bo każdy odpowietrznik ściągali z innego magazynu.
Ostatnio zmieniony pt 19 mar 2010, 22:57 przez Vermilion, łącznie zmieniany 1 raz.
Honda NSR 125 JC22A > Honda CB 500 > Honda VFR 750 RC36I > Yamaha TDM 850 4TX > Honda VFR 800Fi 99' SF > Honda VFR 800Fi 98' !!
SPEED UP - CENTRUM MOTOCYKLISTY
https://www.facebook.com/SpeedUP.Pila

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4212
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Post autor: emil » pt 19 mar 2010, 22:56

Vermilion pisze:Nie czaisz, gwint ma identyczny rozstaw, wchodził lekko, tak samo jak wszystkie inne,
Vermilion pisze:Po porównaniu odpowietrzniki z 2 pozostałymi okazało się, że jest on całkowicie inny! Główka jest identyczna, ale gwint jest inny i krótszy, w dodatku odpowietrznik jest wadliwie wytoczony gdyż nie posiada dziurki odpowietrzającej ze strony iglicowej,!
kolego, sam nie czaisz tego co piszesz, gwint sie skrócił sam? :|
kto Ci to zakładał? masz fakture za robotę? jakąś gwarancję na montaż? jeśli sam to zakladales, to udowodnij, że z odpowiednią siłą i odpowiednimi narzędziami to zrobiłeś, choć i tak pewnie to nie przejdzie.

I składaj zdania po polsku.

Awatar użytkownika
kiki
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2502
Rejestracja: pt 13 sty 2006, 12:53
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Węgrów
Kontakt:

Post autor: kiki » pt 19 mar 2010, 22:57

zmierz skok gwintu starego i nowego odpowietrznika i napisz czy się zgadzają

Awatar użytkownika
Vermilion
klepacz
klepacz
Posty: 814
Rejestracja: ndz 09 sie 2009, 19:33
Imię: Adam
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wałcz/Piła

Post autor: Vermilion » pt 19 mar 2010, 22:59

Źle się wysłowiłem, gwint jest ten sam, końcówka czyli iglica jest inna, krótsza i ma jakieś natłoczenie oraz nie posiada dziurki odpowietrznik (w jej miejscu jest to natłoczenie).


UP: kiki, skok jest identyczny
Ostatnio zmieniony pt 19 mar 2010, 23:01 przez Vermilion, łącznie zmieniany 2 razy.
Honda NSR 125 JC22A > Honda CB 500 > Honda VFR 750 RC36I > Yamaha TDM 850 4TX > Honda VFR 800Fi 99' SF > Honda VFR 800Fi 98' !!
SPEED UP - CENTRUM MOTOCYKLISTY
https://www.facebook.com/SpeedUP.Pila

Awatar użytkownika
orzyl
klepacz
klepacz
Posty: 1665
Rejestracja: ndz 01 paź 2006, 16:50
Imię: Piotrek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: orzyl » pt 19 mar 2010, 23:00

sorry ale to brzmi jak, pretensja do kogoś że Ci sprzedał ostry nóż, a Ty się pociąłeś...
Na zawsze w pamięci Roads - 16.10.2007...

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4212
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Post autor: emil » pt 19 mar 2010, 23:02

i ktoś sie podpisze pod tym, że wsadził inny odpowietrznik? tzn. robił hamulce i wypuścił pojazd z niesprawnym ukladem hamulcowym? raczej nikt sie nie podłoży.

Kiki dobrze pisze, choć wydaje mi się, że odpowietrzniki mają znormalizowany gwint.
Wrzuć zdjecie tego elementu najlepiej.

aha. No i nie pisz publicznie, czym sie zajmuje Twoja mama, i jak załatwia takie sprawy, bo może sie szybko pozbyć pracy. (taki mały offtop)

Awatar użytkownika
Vermilion
klepacz
klepacz
Posty: 814
Rejestracja: ndz 09 sie 2009, 19:33
Imię: Adam
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wałcz/Piła

Post autor: Vermilion » pt 19 mar 2010, 23:04

Zaraz zrobię zdjęcie. Tak jak pisałem, chociaż nowy odpowietrznik mi się należy. Ten nawet nie posiada dziurki odpowietrznika więc nadaje się do d. Mam nauczkę, że kupowanie czegoś droższego i oryginalnego nie zawsze musi oznaczać pewność jakości i nawet tak wielkie firmy trzeba kontrolować.

Emil: A gdzie ja napisałem w jaki sposób ona załatwia takie sprawy? Załatwia je zawsze w sposób zgodny z zasadami i zgodny z prawem. Napisałem tylko, że jej zdaniem jako osoby obeznanej w sprawach reklamacji, itd. sklep powinien zareagować przynajmniej wymieniając odpowietrznik. Zdaję sobie sprawę, że ew. zwrot całej kwoty itd. to jedynie ich ew. dobra wola. Jeżeli nie będą chcieli zwrócić pieniędzy za 1 odpowietrznik lub przysłać mi nowy wtedy będę kombinował jak do nich dotrzeć (legalnie).
Honda NSR 125 JC22A > Honda CB 500 > Honda VFR 750 RC36I > Yamaha TDM 850 4TX > Honda VFR 800Fi 99' SF > Honda VFR 800Fi 98' !!
SPEED UP - CENTRUM MOTOCYKLISTY
https://www.facebook.com/SpeedUP.Pila

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4212
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Post autor: emil » pt 19 mar 2010, 23:08

tak jak pisał Orzyl - zalozyles cos bez sprawdzenia, i masz pretensje do sprzedawcy (ten sam sens), a w razie gdyby to nie przeszło, mama coś załatwi ;)

czyli wsadziłeś odpowietrznik bez możliwości odpowietrzenia?? (skoro nie ma dziury?)..

dawaj foty ;)

choć jak dla mnie, nieważne czy to było .j.b.n., sam to wkręciłeś, widziałeś w jakim jest stanie, a mimo to założyłeś. reklamacja nie uwzględni przedmiotu zniszczonego przez Ciebie. Jakbyś tego nie wsadził, pewnie by Ci wymienili.

Awatar użytkownika
kiki
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2502
Rejestracja: pt 13 sty 2006, 12:53
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Węgrów
Kontakt:

Post autor: kiki » pt 19 mar 2010, 23:12

emil pisze:Kiki dobrze pisze, choć wydaje mi się, że odpowietrzniki mają znormalizowany gwint.

no różnie to bywa :)- ja sam naciąłem się w sklepie jak kupiłem do opla omegi odpowietrzniki -okazało się że do modelu A są 3 różne rodzaje :mrgreen:

Awatar użytkownika
Vermilion
klepacz
klepacz
Posty: 814
Rejestracja: ndz 09 sie 2009, 19:33
Imię: Adam
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wałcz/Piła

Post autor: Vermilion » pt 19 mar 2010, 23:14

Zdjęcie, iglica jest krótsza, szersza, i ma jakiś "nadspaw" w miejscu gdzie powinna być dziurka (po prawej ten uszkodzony, ustawiony identycznie jak ten poprawny żeby można było porównać)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Honda NSR 125 JC22A > Honda CB 500 > Honda VFR 750 RC36I > Yamaha TDM 850 4TX > Honda VFR 800Fi 99' SF > Honda VFR 800Fi 98' !!
SPEED UP - CENTRUM MOTOCYKLISTY
https://www.facebook.com/SpeedUP.Pila

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4212
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Post autor: emil » pt 19 mar 2010, 23:15

kiki pisze:no różnie to bywa - ja sam naciąłem się w sklepie jak kupiłem do opla omegi odpowietrzniki -okazało się że do modelu A są 3 różne rodzaje
w kadetach kombi, w ciągu roku wypuscili 3 rodzaje bębnów z tyłu ;) ale to inna bajka
Vermilion pisze:Zdjęcie, iglica jest krótsza, szersza, i ma jakiś "nadspaw" w miejscu gdzie powinna być dziurka (po prawej ten uszkodzony, ustawiony identycznie jak ten poprawny żeby można było porównać)
fiuuuut.. no to napewno wycięło kawał gwintu :| dziury w iglicy też nie ma?? to jak żeś Ty to wkręcił wogóle? i w jakim celu :|?

Awatar użytkownika
Vermilion
klepacz
klepacz
Posty: 814
Rejestracja: ndz 09 sie 2009, 19:33
Imię: Adam
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wałcz/Piła

Post autor: Vermilion » pt 19 mar 2010, 23:21

Miałem 3 woreczki, zapakowane na stałe, oglądałem je wcześniej powierzchownie, pierwszy wszedł luźno i gładko, drugi jak wkręcałem to nawet na niego nie patrzyłem, nie wiem jak to możliwe, ale wszedł gładko i bez problemów, podczas próby odpowietrzania płyn leciał, ale zdziwiony byłem, że nie idzie z "dziubka" a spod śruby, uznałem, że pewnie załadowałem za dużo smaru (żeby się nie zapiekły jak stare) do niego i zapchał dziurke. Jak się okazało teraz, dziurki nawet tam nie ma :P
Honda NSR 125 JC22A > Honda CB 500 > Honda VFR 750 RC36I > Yamaha TDM 850 4TX > Honda VFR 800Fi 99' SF > Honda VFR 800Fi 98' !!
SPEED UP - CENTRUM MOTOCYKLISTY
https://www.facebook.com/SpeedUP.Pila

Awatar użytkownika
kiki
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2502
Rejestracja: pt 13 sty 2006, 12:53
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Węgrów
Kontakt:

Post autor: kiki » pt 19 mar 2010, 23:22

Vermilion pisze:Zdjęcie, iglica jest krótsza, szersza, i ma jakiś "nadspaw" w miejscu gdzie powinna być dziurka (po prawej ten uszkodzony, ustawiony identycznie jak ten poprawny żeby można było porównać)
no całkie, inny :???: - pokaż może jeszcze wszystkie 3 odpowietrzniki czy są identyczne

A jeśli chodzi o zaciski- jeśli rozmemłałeś gniazdo na stożek to już odpowietrznika nie wkrecisz- możesz poprawić gwint, i wkręcić krótką śrubę z podkładą miedzianą-rozwiązanie doraźne do momentu az nie kupisz nowego zacisku

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości